Zetor Forterra 10641 İle Çiçek Yeri Hazırlama

Ynt: Zetor Forterra 10641 İle Çiçek Yeri Hazırlama

Forterra HSX ülkemize HİÇ gelmedi.. 30/30 vitesli.. 3 kademe buçuklu bi şanzımanı var.. 100-140 bg aralığında..

http://www.zetor.com/zetor-forterra-hsx

en son denemesi bitip seri üretime geçen Forterra HD (Heavy Duty-Ağır İş/Ekipman Amaçlı)serisi ise 130-150 bg aralığında.. %100 ön patinaj kilidi ve güçlü yapısı, ön dümenleme/amortisör sistemi ile dikkat çekiyo..

http://www.zetor.com/zetor-forterra-hd

her ikisinde de 4156 cc turbo/intercol ve 16 valf kendi motoru kullanılıyo.. biçok şey standart.. henüz Türkiye ' de 1 tane bile yok..

Zetor O kadar Sağlam Bir Firma Ki Civatasına Kadar Kendı Üretiyor Adını Hiçbir Zaman Yan Sanayi Parçalarla Kötülemıyor

Motor Zetor
Kabin Zetor
Hidrilik Sistemler Zetor
İlk Havalı Traktör Zetor
Tüpler Bile Zetor Ya
Şanzıman Zetor
Yağ Pompası Zetor

Adamlar Markayı Kötülemıyorlar Her Zaman Sağlam Malzeme üretiyorlar

Kendı Motorumu Övme Gibi Bi Amacım Yok İlk babam şansa almış bnm gozumde 5 para etmezdi ama tarlaya girince bide kendı sitesınden yazıları türkçeye çevirerk okumaya başladığımda herşeylerini kndı ürettiklerini okudum ve 50 yıl kadar gidebilcek bi motor ürettiklerini ve ilk çıkarılan zetorun hala çalıştığı ve iş görür olduğunu okudum ilk çıkan traktorlerıne bile hava koymuşlar hıdrolik direksiyon felan orda okuduklarım .

%99 kendi üretimi.. kabine kadar.. 70 yıllık mazi..

son zamanda 2008 sonrası galiba ön dingil Carrao oldu.. eskisinden daha da güçlüsünü koydular.. özellikle ön kepçe için önemli.. seninki de öyledir..

hidrolik Mita olmalı ama hep sınıfının üstünde kapasite standart..

üstünde uzak doğudan/Çinden HİÇ bişey yok.. mesela asansör çeki eskiden kendi üretimiydi.. şimdi Alman ve daha da iyi, güçlü.. hava filtresinin kabı yine Alman..

özetle %95-99 kendi üretimi.. kendi üretmediği parçalar da yine Alman ağırlıklı Avrupa..

bi de az-çok 100 ülkeye mal satmasına rağmen.. yıllık sadece 5-10 bin adet üretim var.. az/öz işin sırrı bu galiba..