Ziraatin kasko oyunu

Fatih o emsal gösterip fiyat indirimi hala devam ediyor mu benim kaskoyu 2016 da aynı senin dediğin gibi yaptırdım parasını yatırdığım halde kaskoyu yapmayı unutmuşlar ertesi sene baktım ki kasko yapılmamış ziraat bankası na gittim yaptırmaya bana cezalı kasko yapmaya kalktılar hatalı kendileri oldukları halde bende ben bir kaç güne gelirim dedim bir daha da yaptımadım ve şuan o sistem devam ediyor mu bilmiyorum şubat da kredi kullanacağım
Abi bize kredi çekerken eğer kaskoyu bizden yaptırırsan faizde indirim yapalım dediler ve yıllık ödemem 1500 lira düştü yani ben ziraatten yaptırmak zorundayım ama heryıl yüksek tutuyorlar fiyatı bende piyasa dengesi var bu parayı vermem hakem heyetine giderim diyorum elimde de sigorta teklifi var dışardan bi sigortacıdan aldığım mühürlü imzalı onu veriyorum onlarda merkeze fakslıyor fiyat düşüyor mecburlar yani düşürmeye

• Beğen
Tepkiler: abici
Arkadaşlar hepimiz ziraatten traktör kredisi çekiyoruz bu yıl 5. Kaskoyu yaptık ziraatten her yıl itiraz edip düşürttük bedeli ama bu yıl 4400 tl çıkardılar primi itirazla 1500 e düşürdüler sakın dedikleri fiyatı kabul etmeyin özel sigortacıdan fiyat teklifi götürün istanbula faks çeksinler onlar düşürür
Arkadaşlar kanunen zorunluluğunuz yoktur. Dışardan kendi çalıştığınız sigorta şirketinden yaptırabilirsiniz. Önemli olan kısım DAİN VE MÜRTEİN kısmına ziraat bankası olarak belirtmesi sigorta şirketinin. Yaptırdığınız poliçeyi ziraat bank bireysel müşteri danışmanınıza e-mail yoluyla ve elden teslim etmeniz yeterli.

• Beğen
Arkadaşlar kanunen zorunluluğunuz yoktur. Dışardan kendi çalıştığınız sigorta şirketinden yaptırabilirsiniz. Önemli olan kısım DAİN VE MÜRTEİN kısmına ziraat bankası olarak belirtmesi sigorta şirketinin. Yaptırdığınız poliçeyi ziraat bank bireysel müşteri danışmanınıza e-mail yoluyla ve elden teslim etmeniz yeterli.
Biz kredi çekerken kaskoyu ziraatten yaptıracağız diye taahhüt imzaladık ve yekünden indirim uyguladılar

• Beğen
Ziraat bankasının devlet destekli (sübvansiyonlu) traktör ve ekipman kredisi banka yönünden negatif faizlidir.Aradaki fark bankanın görev zararıdır ve devlet (hepimizin ortak kesesi) tarafından Ziraat'e ödenir.Böyle bir durumda bile , verilen kredi tamamen hibe olmadığından ,banka gerekli güvenceleri ister.Traktör hareket eden bir malzeme olduğundan korunmaya alınması doğaldır.Yapılması gereken anlamsız yüksek kasko bedellerini makul fiyatlara çekmektir.Arkadaşlarda bunun yolunu göstermiş zaten.Çiftçinin geliri aylık olmadığından tüketici kredisi bu iş için uygun olmaz ayrıca faizide en az ikiye katlanır. Ziraat bankasının 4.Ocak'ta faizi katlanmış destekli kredisi şu haliyle bile negatif faizlidir.
Negatif faizli derken, nasıl yani. Sonuçta bir kredi çekiyorsun ve çektiğin paradan fazlasını ödemiyor musun

Negatif faizli derken, nasıl yani. Sonuçta bir kredi çekiyorsun ve çektiğin paradan fazlasını ödemiyor musun
Teknik terim. Banka vatandaştan mevduat toplar(borç alır),karşılığında ona enflasyon oranında bir faiz verir,üzerine kendi işletme giderleri (kira,personel,bilgisayar sistemleri,gaz,elektrik vb) ve karını koyup diğer vatandaşa o parayı kredi olarak (borç) verir.Kardan vazgeçtik diyelim (hayrına çalışıyor diyelim) banka kendisine 100 liraya mal olmuş bir parayı vatandaşa borç verip enflasyon (mesela) yüzde 15 iken 105 lira olarak geri alıyorsa bu durum,banka için negatif faizdir.Bunu normal işletme yaparsa batar ama aradaki farkı devlet karşılarsa bunun adı çiftçiye devlet desteği olur.
Aynı şekilde bir vatandaş bankaya vadeli 100 lira yatırıp enflasyon yüzde 15 iken vade sonunda 110 lira alıyorsa bu da o kişi için negatif faiz olur çünkü parası artmış gibi görünsede aslında satın alma gücü olarak erimiştir.

Son düzenleme: