Zirai Bayi Konusunda Fikirleriniz?(kubilay07)

1.Bayii açıyorsanız sıvı gübrenin yanında kesinlikle ilaç olmalı.Ne yapın edin ilaç da ekleyin.Çünkü insanların aklında kalan bir bayi ve pazarda yer edinmek istiyorsanız tüm ihtiyaçların karşılanabileceği bir yer olmalısınız.Gelen kişi arkadaşınız dahi olsa 1-2 sefer gelir,sonra arkası kesilir.Yapılacak muhabbet, ''nasıl ilaç bayii yaahuu, ilaç olmayan bayii mi olur'' diyeceklerdir.En yakınların bile kıskanır, kahve muhabbetine döner, kulaktan kulağa yayılır, imaj sarsar.
2.Fiyatlar konusunda diğerleri ile rekabet edebilecek fazladan sermaye gücünüz olmalı.
3.İnsanlarla güzel muhabbet, çay-kahve, vs yaparak bir süre isim yapacaksınız
4.Mal ne kadar pahalı da olsa ne kadar dandik de olsa, o malı satıcı satar.Dükkandaki hiçbir malınızı diğerine göre kötülemeyin.Kısacası insanlara güven vermek ve satışı gerçekleştirmek için hep '' 10 numara 5 yıldız'' , '' kökünü kurutur'', ''duman eder'' gibi şişirmeler çokça yapmak gerekir.Zira, malın kalitesinden anlayan çiftçi sayısı %5 i geçmez.Tek istedikleri mal hakkında içlerinin ferah olması.Pazarlama dedikleri bu :) Herkes de beceremeyebilir.
Ticaret böyle birşey..
Hayırlısı olsun, Allah utandırmasın.

hayırlı olsun Kubilay Finikede Durmuş Kumlucada Hasan var üniversteden arkadaşlar tanıyorsan işin düşerse selamımı söyle

Saolasin agacım :) Bir işimiz olursa iletişime gecirmeni isterim. :)

Hayırlı olsun Kubilay, Allah utandırmasın.

Saolasin Ali abi teşekkür ederim. :)
1.Bayii açıyorsanız sıvı gübrenin yanında kesinlikle ilaç olmalı.Ne yapın edin ilaç da ekleyin.Çünkü insanların aklında kalan bir bayi ve pazarda yer edinmek istiyorsanız tüm ihtiyaçların karşılanabileceği bir yer olmalısınız.Gelen kişi arkadaşınız dahi olsa 1-2 sefer gelir,sonra arkası kesilir.Yapılacak muhabbet, ''nasıl ilaç bayii yaahuu, ilaç olmayan bayii mi olur'' diyeceklerdir.En yakınların bile kıskanır, kahve muhabbetine döner, kulaktan kulağa yayılır, imaj sarsar.
2.Fiyatlar konusunda diğerleri ile rekabet edebilecek fazladan sermaye gücünüz olmalı.
3.İnsanlarla güzel muhabbet, çay-kahve, vs yaparak bir süre isim yapacaksınız
4.Mal ne kadar pahalı da olsa ne kadar dandik de olsa, o malı satıcı satar.Dükkandaki hiçbir malınızı diğerine göre kötülemeyin.Kısacası insanlara güven vermek ve satışı gerçekleştirmek için hep '' 10 numara 5 yıldız'' , '' kökünü kurutur'', ''duman eder'' gibi şişirmeler çokça yapmak gerekir.Zira, malın kalitesinden anlayan çiftçi sayısı %5 i geçmez.Tek istedikleri mal hakkında içlerinin ferah olması.Pazarlama dedikleri bu :) Herkes de beceremeyebilir.
Ticaret böyle birşey..
Hayırlısı olsun, Allah utandırmasın.[/QUOTE
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim
İlaç mevzuunu uzun uzadıya düşünüyorum fakat şartları ağır büyük ihtimal ilaç işine 2.yıl gireceğim Anlastigim bir bayii var ilaç teminini oradan sağlayacağız ilketapta

Hayırlı uğur lu olsun Kubi şimdiden başarılar diliyorum inşallah muvaffak olursun.Dekorasyon konusundan farklı birşey istiyorsan bi icmimara Daniş derim .Zirai bayilerde benim gördüğüm en büyük eksik bilgi eksikliği adamlar birşeyler satıyorlar ama bitkiye ne faydası var ne zararı kullanılırsa ne gibi fark olur yan etkileri neler dır çoğunun bundan haberi yok benim gördüğüm eksiklikler bunlar bölgemizde bu böyle bi ziraibayiye gittiğimde beni şaşırtan olmadı şimdiye kadar :D Sanki elma satar gibi satış yapıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: kubilay07
Hayırlı uğur lu olsun Kubi şimdiden başarılar diliyorum inşallah muvaffak olursun.Dekorasyon konusundan farklı birşey istiyorsan bi icmimara Daniş derim .Zirai bayilerde benim gördüğüm en büyük eksik bilgi eksikliği adamlar birşeyler satıyorlar ama bitkiye ne faydası var ne zararı kullanılırsa ne gibi fark olur yan etkileri neler dır çoğunun bundan haberi yok benim gördüğüm eksiklikler bunlar bölgemizde bu böyle bi ziraibayiye gittiğimde beni şaşırtan olmadı şimdiye kadar :D Sanki elma satar gibi satış yapıyorlar.

Saolasın Ahmet :)
İç mimar baya yük getirir bütçeye çokta değişik bişey olmasına gerek yok :)
Benim düşüncem biraz daha zirai market tarzında işyerinin 2 yada 3 duvarına konumlandırılmış raflar ve bu rafların üzerine vuran ışıklar ve iş yerinin tam ortasında yada uygun bir yerinde bir stand/masa,stand/masa üstü cam,cam altında lcd ekran ürün satılan arazilerden görüntülerin yayınlanacağı üreticiye ürünler bu stand/masa üzerinden teslim edilecek.

Yine gübrelerin sergisinin yapılacağı iş yeri içinde uygun bir stand ve bu stand için özel ışıklandırma(tavandan ürünler üzerine vuracak bir nevi küçük ışık oyunları)

Şimdilik iç dekorasyonla ilgili aklımdakiler bunlar

bence dükkanın tüm iç duvarlarını bahçeye çevirmelisin, örnek için googleda "indoor flower wall" diye aratabilirsin...

bu bana çok mantıklı gelmedi zira duvarların önüne raf konulacak görünmeyecek duvarları bahçeye çevirmek pek mantıklı değil gibi yinede tavsiyeniz için teşekkür ederim :)