265 S ve pişmanlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: 265 S ve pişmanlık

arkadaşım kararından bir once ne kadar kısa zamanda dönersen en az zararla dönersen senin için o kadar avantajdır ,başımızdan geçenleri biraz anlatayım ona gore yorum yaparsınız . yıllarca ( mf 135 ten başlayarak 1969 yılı ) kullandık . 135 lik bir vesile satıldı , sıfır 1972 yılı fıat 450 aldık farkı bariz gördük . 1996 ylına kadar tabiri caizse kopek gibi koşturduk . tahnini ( 700 veya 800 ) dönüm tek başına çalıştık . falası var eksiği yok .
1996 yılında fıat 80-66 almaya karar verdik . 450 yı 375 bin tly sattık . ziraat bankasına fıat 80-66 yazıldık . finansman hemen kredi çıktı .750 bin tl , fakat aradığımız 80*66 yok . tamamı 1075 tl hatırlıyorum kalanını 750 bin tl üstünü bankaya koyduk traktör arıyoruz , fakat o yıl 80-66 bir çoğunu GAP bölgesine yollamışlar bize 2 ay traktör veremediler .
bir tarftan banka sıkıştırıyor plasman yanacak 15 gününüz var dedi . babamda tohum ekimi yaklaştığı için panik yapmaya başladı massey bayi dostumuz traktörü al ne zaman istersen muameleyi yaparsınız dediler . isminide veryorum bayini varan traktör ( tekirdağ saray bayi ). peder beklemedi biz bir şekilde ful krdei aldık fıat bulamadık . bu arada yeğenlerime soruyorum yakıt durumu diye kimse doğruyu söylemiyormuş , 265 s alınca ne kadar yaktığını anladım . sonar sorduğumdada kim traktörün fazla yaktığını söyler dediler . 80 litre mazot TRAKYA toprağında 3 LÜ 10 NUMARA pulluk .25 bilemedin 30 dekar yer sürebildik . traktöründe dibine kadar her şeyini bilirim .48 yıldır kullanırım , gerekirse şaha kaldırırım ama 200 serisi malesf kalıbının traktörü değildir . mecazi anlamda herkez bir çoğumuz ben halepte 40 arşın atladım der ama gel atla deyince bacaklarım ağardığından atlayamam der ve atlamaya yanaştım . 200 serisini yılması hiç yoktur . araba tutmaz ,sürekli pati ne yaparsan yap . yalnız kalıplı motordur . güzel alet taşır . kırmızıdır güzel fotoğrafı çıkar . mam üzerinde oturanı kahır eder .
belki uzun oldu ama tüm gerçekleri yazdım yaşım 56 ekranda gördüğün gibidir .69 yılından beri dreksiyon sallarım . tavsiyem 200 serisne sokulma mazot düşmanı ve yaktığını vermeyen, sahibini tarlada çok yoran makinadır .
iyi akşamlar . yinede hayırlı olsun , güle güle kullan .

ithallerden bir 8073 yakışır... götünü batırma, kas hidroliği çekemicem diye kendini yerden yere vurur hem diğerinden ucuzdur hem fazla iş yaparsın ara traktördür...benim nacizene görüşüm...saygılar...

bizimde 7 senelik bi 285s maceramız oldu gürültü kirliligi adamı yormaktan başka pek bi amacı yok gibi rahatlık 0 3 bin saatte motor bitti bakımları yapıldıgı halde yagı suyu zamanında degişti toz falanda aldırmadık bakımları zamanında yapıldı mazot da dayanmıyordu

susurluklu10 link=topic=77338.msg914532#msg914532 date=1409082170' Alıntı:
ithallerden bir 8073 yakışır... götünü batırma, kas hidroliği çekemicem diye kendini yerden yere vurur hem diğerinden ucuzdur hem fazla iş yaparsın ara traktördür...benim nacizene görüşüm...saygılar...
5 senede stayer kullandık 240s kadar yakar asılamıcagı şey yoktur aynımartı zayıftır çok yüklenirsen arkası dagılır motoru biraz skıştırsan hararet yükselir ama yinede gider biz slaj işiyle ugraştıgımız için motorların dayanıklıklarını az çok biliyoruz 3 bin saatte td var bende sanki daha yeni açılıyo gibi new hollandan şaşma styer mf bunlar artık geride kaldı mf avrupası binilir gerisi yalan

nailyetek link=topic=77338.msg914537#msg914537 date=1409082490' Alıntı:
Fakat; konu böyle giderse, kralın son sahibi ya ben olacam yada Gökhan Özkan.
Krala sahip çıkın Nail abi :) Gökhan abi aspir satmaya gitti galiba iş sende :D
Kral güçç*-* Kral güçç*-*
sebazios link=topic=77338.msg914542#msg914542 date=1409083432' Alıntı:
Gidişat iyi değil Abi. Halk ayaklandı. Durduramıyoruz :D
Haklısın Yılmaz abi senin sözünü dinleriz bir açıklama yap derim :)

hocam bizde 80lik çekerde var onla kıyaslarsak ,kuyruk miliyle çalıştırılan silaj, balya makinası çalıştırmaya kalkarsan dediğin gibi olur hararet yükselirde zaten 65lede bu işleri yapmayacağı için o ayarda 70ten sonra en kral yada bana en uygunu bunlar geliyor...

bizde 4 yıldır mf 265 s kullanıcısıyız bizi traktör ara iş traktörü olduğu için bazı seylerini göz ardı edip devam edyoruz ama yan komsumuzda bir johndeere 5403 var bu segmentin tek ve rakipspz traktörüdür diyebilirm her işi yapıyo adamda 5 tane büyük traktör var ama harmana 6 tonlugunu takıp onla geliyo pacar söküyo balya basıyo ilaç pulluk her işi kosuyo yakıt belki bizim mfnin yarıdır bizim mf ile takas teklif ettik adam kabul etmedi bizde insallah değiştircegimiz zaman johndeere düşünüyoruz :)

70 56 veya 66 alın alacaksanız 265 285 bunlar binilecek motor değil bizde 96 da bir heves 285 aldık 10 yıl yaşlandırdı bizi bir senede hararet bunlarda yakıt fazla hidrolik desen 5 para etmez uğultulu bir şanzıman vs vs yenilerine bişey diyemem

EROL AKGÜN link=topic=77338.msg914505#msg914505 date=1409078638' Alıntı:
arkadaşım kararından bir once ne kadar kısa zamanda dönersen en az zararla dönersen senin için o kadar avantajdır ,başımızdan geçenleri biraz anlatayım ona gore yorum yaparsınız . yıllarca ( mf 135 ten başlayarak 1969 yılı ) kullandık . 135 lik bir vesile satıldı , sıfır 1972 yılı fıat 450 aldık farkı bariz gördük . 1996 ylına kadar tabiri caizse kopek gibi koşturduk . tahnini ( 700 veya 800 ) dönüm tek başına çalıştık . falası var eksiği yok .
1996 yılında fıat 80-66 almaya karar verdik . 450 yı 375 bin tly sattık . ziraat bankasına fıat 80-66 yazıldık . finansman hemen kredi çıktı .750 bin tl , fakat aradığımız 80*66 yok . tamamı 1075 tl hatırlıyorum kalanını 750 bin tl üstünü bankaya koyduk traktör arıyoruz , fakat o yıl 80-66 bir çoğunu GAP bölgesine yollamışlar bize 2 ay traktör veremediler .
bir tarftan banka sıkıştırıyor plasman yanacak 15 gününüz var dedi . babamda tohum ekimi yaklaştığı için panik yapmaya başladı massey bayi dostumuz traktörü al ne zaman istersen muameleyi yaparsınız dediler . isminide veryorum bayini varan traktör ( tekirdağ saray bayi ). peder beklemedi biz bir şekilde ful krdei aldık fıat bulamadık . bu arada yeğenlerime soruyorum yakıt durumu diye kimse doğruyu söylemiyormuş , 265 s alınca ne kadar yaktığını anladım . sonar sorduğumdada kim traktörün fazla yaktığını söyler dediler . 80 litre mazot TRAKYA toprağında 3 LÜ 10 NUMARA pulluk .25 bilemedin 30 dekar yer sürebildik . traktöründe dibine kadar her şeyini bilirim .48 yıldır kullanırım , gerekirse şaha kaldırırım ama 200 serisi malesf kalıbının traktörü değildir . mecazi anlamda herkez bir çoğumuz ben halepte 40 arşın atladım der ama gel atla deyince bacaklarım ağardığından atlayamam der ve atlamaya yanaştım . 200 serisini yılması hiç yoktur . araba tutmaz ,sürekli pati ne yaparsan yap . yalnız kalıplı motordur . güzel alet taşır . kırmızıdır güzel fotoğrafı çıkar . mam üzerinde oturanı kahır eder .
belki uzun oldu ama tüm gerçekleri yazdım yaşım 56 ekranda gördüğün gibidir .69 yılından beri dreksiyon sallarım . tavsiyem 200 serisne sokulma mazot düşmanı ve yaktığını vermeyen, sahibini tarlada çok yoran makinadır .
iyi akşamlar . yinede hayırlı olsun , güle güle kullan .
Tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederim Erol Abim.... Allah razı olsun en kısa zamanda elimden çıkarmam şart....

by-edo link=topic=77338.msg914560#msg914560 date=1409085507' Alıntı:
70 56 veya 66 alın alacaksanız 265 285 bunlar binilecek motor değil bizde 96 da bir heves 285 aldık 10 yıl yaşlandırdı bizi bir senede hararet bunlarda yakıt fazla hidrolik desen 5 para etmez uğultulu bir şanzıman vs vs yenilerine bişey diyemem
Öyle hararet yapacak bir iş yaptırmadım traktöre ama dediğin gibi hidrolikler olsun rahatlık olsun sıfır sıfır sıfır.... Elini hidrolik kolundan çekemiyorsun sürekli sağ tarafa eğile eğile oturaktan indiğin zaman sağ omzun düşüyor kabadayılar gibi oluyorsun :D :D :D ve en felaketi yakıtı resmen içmesi mazot olmuş 4500 lira onuda geçtim yaktığının hakkını verse yine neyse deriz.. Bu yakmasına göre pulluğu attın mı yırtacak yırtacak tarlayı ağlatması lazım ama garibim kendi ağlıyor pati üstünde pati....

Makın link=topic=77338.msg914701#msg914701 date=1409158594' Alıntı:
Takas mı :D :D :D :D Daha 265 S almam ve aldırmam.... (Bir daha davosa gelmem gibi oldu :D)
sat kurtul o zaman, hatta hurdaya çıkartak; Gökhan özkan alsın kilo hesabı, sen yandın başkası yanmasın :D sevaba girmiş olursun.

O kadarda aşağılamayın 265 i yahu beğenmiyorsan sat usta çekimiyosa döşe agarlıkları gavur gibi çeksin tt 55 dediğin motor 265 in pistonlarında kaybolur evet patinaj çok yapıyor ama o kadarda adi Bi traktör değil ramorkda 7056 ile bir tutanlar olmuş rampada gör 265i her şeyine laf edin ama motoru bayılmak bilmiyor. Mf ci değilim ama yazmadanda duramadım. Sat gitsin usta daha iyileri var

nailyetek link=topic=77338.msg914710#msg914710 date=1409161745' Alıntı:
sat kurtul o zaman, hatta hurdaya çıkartak; Gökhan özkan alsın kilo hesabı, sen yandın başkası yanmasın :D sevaba girmiş olursun.
Nail abi,
Forumdaki MF çiler olarak para toplayı alalım şu traktörü , yaban ellerde istenmeden durmasına dayanamayız kral ' ın :)

ufukk link=topic=77338.msg914717#msg914717 date=1409162892' Alıntı:
Nail abi,
Forumdaki MF çiler olarak para toplayı alalım şu traktörü , yaban ellerde istenmeden durmasına dayanamayız kral ' ın :)
İyi fikir :D fazla kralın zararı olmaz, bizim kralın yanında durunca belki huyu da değişir, az yakar çok çeker.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...