265 S ve pişmanlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: 265 S ve pişmanlık

Arkadasim sorun yasaman kimseye odun kafali deme hakkini vermez.

Ozur dilersen konu uzamayacak
Dilemezsende konu uzamayacak
Tercih sana kalmis

Makın, güzel kardeşim. Can ' ın yanmış, anlıyorum. Ama olayı bir de şöyle düşün:

Şimde ben 'Sen ve senin gibi odun kafalılar' desem?

Doğruyu yanlışı, haklıyı haksızı, Mf ' yi Fiat ' ı bırak.. Traktörü aklına getirme, sadece söze odaklan.

Tek suçun düşündüklerini savunmak olsun.başından geçenleri anlatmak olsun.

'Odun kafalı'

Hoş mu, değil mi?

Özür dilemek dilememek önemli değil aslında. Önemli olan bu ayrıma varabilmek.

'Odun kafalı'

Ben sana desem mesela?

Hoş geliyorsa kulağına, sen haklısın. Dileme hiçbirşey. Zaten böyle düşünüyorken hiçbir anlamı olmaz.

Ha yok, hakikaten elini vicdanına koyar, dışardan baktığında 'birazcık ağır kaçtığını' fark etmişsen,

'Arkadaşlar, canım yandı, yarası tez, kusuruma bakmayın' diyebilmeli insan.

Yani yeri geldiğinde, özellikle kusurluysa, kibar da olabilmeli, nazik de olabilmeli insan..

'Odun kafalı' olmamalı..

sebazios link=topic=77338.msg915075#msg915075 date=1409301126' Alıntı:
Makın, güzel kardeşim. Can ' ın yanmış, anlıyorum. Ama olayı bir de şöyle düşün:

Şimde ben 'Sen ve senin gibi odun kafalılar' desem?

Doğruyu yanlışı, haklıyı haksızı, Mf ' yi Fiat ' ı bırak.. Traktörü aklına getirme, sadece söze odaklan.

Tek suçun düşündüklerini savunmak olsun.başından geçenleri anlatmak olsun.

'Odun kafalı'

Hoş mu, değil mi?

Özür dilemek dilememek önemli değil aslında. Önemli olan bu ayrıma varabilmek.

'Odun kafalı'

Ben sana desem mesela?

Hoş geliyorsa kulağına, sen haklısın. Dileme hiçbirşey. Zaten böyle düşünüyorken hiçbir anlamı olmaz.

Ha yok, hakikaten elini vicdanına koyar, dışardan baktığında 'birazcık ağır kaçtığını' fark etmişsen,

'Arkadaşlar, canım yandı, yarası tez, kusuruma bakmayın' diyebilmeli insan.

Yani yeri geldiğinde, özellikle kusurluysa, kibar da olabilmeli, nazik de olabilmeli insan..

'Odun kafalı' olmamalı..

Tamam kardeş galiba haklısınız çok abartmışım ama gerçekten çok kötü oldum.. Şöyle düşünün hani yeni bir gömlek alırsınız hemde çok güzel ve bu gömleği çok samimi olduğunuz arkadaşlarınızın size çok ama çok ısrarla tavsiye ederler ama giymeden kırışıkları açılsın diye ütü yapılırken o gömleğin yandığını düşünsenize yada bir çocuğun bayram sabahı uyandığında bayramlık elbiselerinin çalındığını düşünün ne bileyim belki anlatamadım ama böyle tuhaf bir hisse kapıldım çok hoşuma gitmişti kırmızı gösterişliydi kalıplıydı sesi yeter be diyordum ama hiçte öyle değilmiş işte..... 'TÜM TRAKKULÜP AİLESİNDEN ÖZÜR DİLİYORUM' büyük yazmanın bağırmak anlamına geldiğini biliyorum bağırıyorum ki herkes duysun :D :D :D Bu arada galericiler cumadan sonra aldı gitti 65 liği.. 2 bin lira zararım var ama hayırlısı diyelim yapacak birşey yok artık.....

kısa bır yorum yapıcam 265 bes para etmez ama bayırda romork performansı 2 tekerlıklıde iyidir yoksada gercekten 5 para etmez ıkı motoruda kullanan bırı olarak yazıyorum

zac link=topic=77338.msg915158#msg915158 date=1409329623' Alıntı:
kısa bır yorum yapıcam 265 bes para etmez ama bayırda romork performansı 2 tekerlıklıde iyidir yoksada gercekten 5 para etmez ıkı motoruda kullanan bırı olarak yazıyorum
Kardeş her gerçek her yerde söylenmez lafı bura içinde geçerliymiş bende sonradan öğrendim Doğru söyleyen dokuz köyden kovulur misali... Kullanmış biri olarak bende hiç memnun kalmadım tt55 den buna 265 e binince sanki milattan kalma bir traktöre binmiş gibi oldum güç yok konfor yok yakıt sarfiyatı aşırı bende sattım kurtuldum imkanın varsa çıkar elinden seçenek çok....

Geçmiş olsun zarar 10 kuruş da olsa zarardır lakin her tarafından yağ kaçırıyordu dediğin bir motordan yola çıkıp yine genelleme yapıp butun 265 ler konusunda fikir beyan ediyorsun bir şeyi karşılaştıracaksan silindir sayısı,beygir gucu, tork vs kriterleri benzer olsun 265s yi 70-56,70-66 ile karşılaştırıp az ya da çok yakıyor desen dediğin şey mantıklı olur sen 55 lik motorla 265s yi kıyaslıyorsun çok yakıyor diyorsun ve de abartıp çekişi daha kotu diyorsun. Daha önce de yazdım bu sitenin insanları 5li çeken 265s nin videosunu da biliyor beş para etmez diyeni insanların ortaya hiçbir veri koyamadığını da biliyor. Ben 70-66 da kullandım dayımda olması hasebiyle 236 perkins İspanyol yapımı 165 de kullandım ikisine de 3/12 koşardık yakıt olarak 70-66 fazla yakardı buna rağmen hiç bi tarihte 70-66 kotu motordur lafı çıkmadı ağzımdan. Konfor konusuna gelince aralarında model olarak 15-20 sene olan iki modelin konforuna göre yorum yaparken iki kere düşünmek lazım sürekli 265 savunan gibi biri olduğuma bakma umut abi uyarmasa 6441 almıştım olmadı 265s aldım hiç şikayetimde yok.
Ozur dileyerek erdemli bir davranışa imza attın yalnız benim fikirlerime saygı duymak zorundasın dedin, odun kafalı ve son olarak burada doğruların söylenemeyeceğini yazdın emin ol elinde sağlam bi 265 lik ve tt55 olduğunda yapacağın sağlıklı yorumlara doğruları söylettirmiyorlar dediğin adamlar sana hak verecek ve teşekkür edecekler

Makın link=topic=77338.msg915174#msg915174 date=1409332427' Alıntı:
Kardeş her gerçek her yerde söylenmez lafı bura içinde geçerliymiş bende sonradan öğrendim Doğru söyleyen dokuz köyden kovulur misali... Kullanmış biri olarak bende hiç memnun kalmadım tt55 den buna 265 e binince sanki milattan kalma bir traktöre binmiş gibi oldum güç yok konfor yok yakıt sarfiyatı aşırı bende sattım kurtuldum imkanın varsa çıkar elinden seçenek çok....
mf 135 ın gelısmısı işte be mf265 s baska bişiyi yok kı mf 135 45 beygır 265 s 65 beygır hıc olmassa mf 135 de konfor yoktu ama yakıtı azdi cekısı iyidi gucune gore 265 de ise ne arıyorsan yok ama bayır yukarı rampasi iyi gercekten

arkadaşlar kavga durumu olması lütfen 265 4 silindir 65 hp burda en çok tutulan modellerden arazimiz geneli rampalı bazı yerleri düzdür kullanma fırsatı buldum akrabamızda var fabrikadan çıktıgı gibi duruyo 1500 saatte felan hiç rektefe görmedi 97 model patinajı var her mfde oldugu gibi eski traktörümüz 10 sene gitti 255 turbo şimdi yine 200 serisi kullanıyorum memnunum 2766 saatte beni hiç yarı yolda bırakmadı bakımları zamanında yapılıyo geçen hatta babama bi arkadaşı golddan memnunmusun diye sordu babam memnun olmasam bu zamana kadar tutarmıyım dedi 265 in yakıtı 1,5 2 litre en fazla

Hüseyin Akkaya link=topic=77338.msg915276#msg915276 date=1409409769' Alıntı:
arkadaşlar kavga durumu olması lütfen 265 4 silindir 65 hp burda en çok tutulan modellerden arazimiz geneli rampalı bazı yerleri düzdür kullanma fırsatı buldum akrabamızda var fabrikadan çıktıgı gibi duruyo 1500 saatte felan hiç rektefe görmedi 97 model patinajı var her mfde oldugu gibi eski traktörümüz 10 sene gitti 255 turbo şimdi yine 200 serisi kullanıyorum memnunum 2766 saatte beni hiç yarı yolda bırakmadı bakımları zamanında yapılıyo geçen hatta babama bi arkadaşı golddan memnunmusun diye sordu babam memnun olmasam bu zamana kadar tutarmıyım dedi 265 in yakıtı 1,5 2 litre en fazla
265 yakıt cok cekıs yok ama g serileri öle deıl g serılerı bambaskadır s serısınden s serısıyle sakın ha g serısını karsılastırmayın s serisi g nın tırnagı bıle olamaz g serılerıne laf yok ozellıklede 260 golda

historyman link=topic=77338.msg915203#msg915203 date=1409339176' Alıntı:
Geçmiş olsun zarar 10 kuruş da olsa zarardır lakin her tarafından yağ kaçırıyordu dediğin bir motordan yola çıkıp yine genelleme yapıp butun 265 ler konusunda fikir beyan ediyorsun bir şeyi karşılaştıracaksan silindir sayısı,beygir gucu, tork vs kriterleri benzer olsun 265s yi 70-56,70-66 ile karşılaştırıp az ya da çok yakıyor desen dediğin şey mantıklı olur sen 55 lik motorla 265s yi kıyaslıyorsun çok yakıyor diyorsun ve de abartıp çekişi daha kotu diyorsun. Daha önce de yazdım bu sitenin insanları 5li çeken 265s nin videosunu da biliyor beş para etmez diyeni insanların ortaya hiçbir veri koyamadığını da biliyor. Ben 70-66 da kullandım dayımda olması hasebiyle 236 perkins İspanyol yapımı 165 de kullandım ikisine de 3/12 koşardık yakıt olarak 70-66 fazla yakardı buna rağmen hiç bi tarihte 70-66 kotu motordur lafı çıkmadı ağzımdan. Konfor konusuna gelince aralarında model olarak 15-20 sene olan iki modelin konforuna göre yorum yaparken iki kere düşünmek lazım sürekli 265 savunan gibi biri olduğuma bakma umut abi uyarmasa 6441 almıştım olmadı 265s aldım hiç şikayetimde yok.
Ozur dileyerek erdemli bir davranışa imza attın yalnız benim fikirlerime saygı duymak zorundasın dedin, odun kafalı ve son olarak burada doğruların söylenemeyeceğini yazdın emin ol elinde sağlam bi 265 lik ve tt55 olduğunda yapacağın sağlıklı yorumlara doğruları söylettirmiyorlar dediğin adamlar sana hak verecek ve teşekkür edecekler
Teşekkür ederim yaş itibariyle benden büyüksün illaki tecrübelisindir de ama emin ol sende 2011 model turbuintercooler bir tt 55 kullansan ve onun rahatlığına konforuna ve çekişine alışsan 265 in kralına binsen beğenmezsin sayın abim. Bak ilk sayfalarda 50 küsür yaşında bir abimiz de yıllarca 265 kullanmış istersen onun yorumunu da bir bak ve diğer yorumlara da biraz göz atarsan insanların 265 hakkında ki görüşlerini öğrenirsin ki özellikle bu insanlar 265 ten başka bir motora binenler veya benim gibi başka bir traktörden 265 liğe binenler daha sağlıklı yorumlar yapabilir.... Demişsin ki 265 4 silindir olabilir isterse 54 tane silindiri olsun ben pulluğu birazcık fazla batırınca pati çekiyorsa ne anlamı var silindir sayısının abi haksız mıyım ama.... Sen demişsin 265 s ten şikayetim yok diyorsun ben bunu almadan benim samimi arkadaşlarım da aynı sözleri sarfediyorlardı ama taki ben onlara çok yaktığını ve çekişinin hiçte abarttıkları gibi olmadığını söyleyince bizimkiler de diyenler ve hatta ben almadan 1.5 litreden fazla yakmıyor diye yemin edip ben aldıktan sonra haline dua et bizim ki zorladımı 3 litreyi görüyor deyip gülen adamlar var eminim sen bunlar gibi değilsin abi... Ayrıca dediğim gibi bul bir 2011 tt 55 tak 3 lü 13 numara yada 14 numara pulluğu doğru kolla sürüm yap onun tadını bir al bak bakalım 265 sana nasıl gelecek.... Ben traktöre kötü demiyorum dikkatinizi çekerim sattığım traktöre göre bu iş değilmiş diyorum o kadar hepsi bu....

96 bendede var sıfır aldık bu güne kadar 5 krş masrafı olmadı daha suyuna bakmadım eksiltmedi yag ne koydun o çıkar yakmadı hidrolik kolları kendini bırakmaz inanmayan gelip görebilir şoför görmemiştir ana lastiginden başka lastik tüketmedi 2 lastigi üstünde kısacası kömürle karlasanızda ben çok çok memmunum 2000 saat olodu

Makın arkadaşım ben seni çok haklı görüyorum. Hata yapmışsın 65 ' lik almışsın. Herkes sana birşeyler söylüyor, akıl veriyor, bari bende ucundan acık kanartayım: ' ' bazı şeyler para kaybedilerek öğrenilir ' ' ' ' Bizim köylü kesime bir öv de hele hele kendi malını ' ' Bunları yazdım ama lütfen iyi-olumlu tahlil yap.

bana pek inandırıcı gelmedi doğrusu senin aldığın traktörden kaynaklanabilir bizdede 2000 model 265s var 4100 saatte 4lü 9 pulluğu 5li7 li pulluğu 1 buçukta rahat çekiyor dahada 1 milyar masrafı oldu onuda traktörü emanet verdik kötü mazottan pompayı yedi başkada arıza vermedi bide nh td 85 var 2004 model heryerinden yağ saldı 35 milyara satamıyorlar 265s yede 25 verdiler babam satmadı tt55 le 265 arasındali fark kuyruk miliyle çalışırken belli olur bence

saruhan1975 link=topic=77338.msg915354#msg915354 date=1409428437' Alıntı:
Makın arkadaşım ben seni çok haklı görüyorum. Hata yapmışsın 65 ' lik almışsın. Herkes sana birşeyler söylüyor, akıl veriyor, bari bende ucundan acık kanartayım: ' ' bazı şeyler para kaybedilerek öğrenilir ' ' ' ' Bizim köylü kesime bir öv de hele hele kendi malını ' ' Bunları yazdım ama lütfen iyi-olumlu tahlil yap.
Teşekkür ederim kardeşim...

masseyci265 link=topic=77338.msg915383#msg915383 date=1409437948' Alıntı:
bana pek inandırıcı gelmedi doğrusu senin aldığın traktörden kaynaklanabilir bizdede 2000 model 265s var 4100 saatte 4lü 9 pulluğu 5li7 li pulluğu 1 buçukta rahat çekiyor dahada 1 milyar masrafı oldu onuda traktörü emanet verdik kötü mazottan pompayı yedi başkada arıza vermedi bide nh td 85 var 2004 model heryerinden yağ saldı 35 milyara satamıyorlar 265s yede 25 verdiler babam satmadı tt55 le 265 arasındali fark kuyruk miliyle çalışırken belli olur bence
Olabilir kardeş belki de benim aldığım traktör bozuktu... Ama sanayide göstermediğimiz usta kalmamıştı alırken özellikle amcamın dostları çoktur sanayide onların hepsi baktı motor on numara demişlerdi... Ama nihayetinde kul yapısı belki bir ay içinde bende bozulmuştur :) Madem benim dediklerim sana inandırıcı gelmedi, Gel gör ki bana da pek 2004 model 85 liğin yağ kaçırdığı inandırıcı gelmedi bizim köyde mavi azdır ama dayımların köyü hep mavidir mesela en önemlisi de dedemin iki tane td 85 i var birisi 2002 model diğerini de 2012 de sıfır aldı, ara işleri için de 2000 model 240 ları var... Emin ol 2002 model 85 lik hala boncuk gibi duruyor hiçbir bakımı eksik değil ama bunda en önemli etken 4 tane oğlu var yanında haliyle insan kendi malını özenle kullanıyor. Küçüklüğümden hatırladığım şeylerden biride dayımların işten gelince 2 saat bekleyip sonra traktörü yıkamalarıydı ve asla pis şekilde koyamazlardı garaja çünkü dedem harbiden döverdi yani... Ben o zaman anlam veremezdim niye 2 saat bekliyorlar diye ama meğerse soğuması lazımmış ;)

benim dediğim tek çeker 7000 saatte yıpranmış traktör ama alındığı fiyata göre yarı fiyatına satamıyolar bizim burda mf nin ölüsü satılıyor herkezde nerdeyse mf var

masseyci265 link=topic=77338.msg915383#msg915383 date=1409437948' Alıntı:
Fark oluyorsa sadece bir yerde olmamalı sonuçta ben tarlayı kuyruk miliyle sürmüyorum. Gerçekten nasıl bir iş anlamadım ben bu işi bende kullandım 6 sene bunun 3 yılı 265 le üç yılı da 285 le geçti kullanırken memnunsun sorun yok ama bunu satıp yeni bir traktör alınca o kadar pişman oluyorsun ki neden bu mazot düşmanlarını daha önce satmadım diye. Mesela bu makın arkadaş 2011 model tt 55 i satmış 265 s almış tt 55 i daha çok sevmiş bu onun kendi değerlendirmesi bende 98 model 285 i sattım 2013 tt 55 4x4 aldım kullandım ve gerçekten tarla sürmenin aslında zevkli bir iş olduğunu, traktörü sadece tek çekere aldığım zaman da 55 likte olsa 4 lü 12 alpler pullukla patinaj etmeden tarla sürebildiğini, ve bir zamanlar benim gibi 265 s 285 s kullanıp benim yanımda maviler mazotu içer hacı diyen çevremdeki insanların aslında kendi traktörlerinin içtiğinin farkında olmayacak kadar ahmak olduğunu vs herşeyi bu mavi boncuğumla öğrendim iyi ki almışım keşke yıllar önce alsaymışım... teşekkürler New holland iyi ki varsınnnnn...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...