265 S ve pişmanlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: 265 S ve pişmanlık

ibrahim arık link=topic=77338.msg915312#msg915312 date=1409420210' Alıntı:
96 bendede var sıfır aldık bu güne kadar 5 krş masrafı olmadı daha suyuna bakmadım eksiltmedi yag ne koydun o çıkar yakmadı hidrolik kolları kendini bırakmaz inanmayan gelip görebilir şoför görmemiştir ana lastiginden başka lastik tüketmedi 2 lastigi üstünde kısacası kömürle karlasanızda ben çok çok memmunum 2000 saat olodu
bu yazıyı okuyanda 20000 saat flnn kullandın sanar.daha 2000 sat kullanmışsın sen sadece traktörle gezmişsin bukadar yıl tabıkı masraf yapmaz.

265 ALACANIZA BITANE BASAK 2073 ALSAYDINIZ HEM RAHAT CIFT KOSARDINIZ HEMDE 55 DEN DAHA AZ YAKIT HARCARDINIZ TEK SORUNU DUZ YOLDA 30 KM GIDIYOR OTMATIK HIDROLIK SISTEMIDE VAR BIR KERE KOLU INDIRIYORSUNUZ DONUM YERINE KADAR DEVAM BEN 265 I VE BASAK 2073 AYNI ZAMANDA KULLANDIM 285 KADAR IS YAPIYOR BASAK 2073 AMA YENI MODELLERINI BILMIYORUM 2005 MODEL KULLANICISIYIM

fahriadak link=topic=77338.msg915418#msg915418 date=1409469232' Alıntı:
Fark oluyorsa sadece bir yerde olmamalı sonuçta ben tarlayı kuyruk miliyle sürmüyorum. Gerçekten nasıl bir iş anlamadım ben bu işi bende kullandım 6 sene bunun 3 yılı 265 le üç yılı da 285 le geçti kullanırken memnunsun sorun yok ama bunu satıp yeni bir traktör alınca o kadar pişman oluyorsun ki neden bu mazot düşmanlarını daha önce satmadım diye. Mesela bu makın arkadaş 2011 model tt 55 i satmış 265 s almış tt 55 i daha çok sevmiş bu onun kendi değerlendirmesi bende 98 model 285 i sattım 2013 tt 55 4x4 aldım kullandım ve gerçekten tarla sürmenin aslında zevkli bir iş olduğunu, traktörü sadece tek çekere aldığım zaman da 55 likte olsa 4 lü 12 alpler pullukla patinaj etmeden tarla sürebildiğini, ve bir zamanlar benim gibi 265 s 285 s kullanıp benim yanımda maviler mazotu içer hacı diyen çevremdeki insanların aslında kendi traktörlerinin içtiğinin farkında olmayacak kadar ahmak olduğunu vs herşeyi bu mavi boncuğumla öğrendim iyi ki almışım keşke yıllar önce alsaymışım... teşekkürler New holland iyi ki varsınnnnn...
iletinizdeki Ahmak kelimesinin kapsamını biliyorsunuz değilmi
new holland kullanmayanlar Ahmaktır manasına geliyor.
Bununla ilgili özür dileyin.

Gökhan ısrarla düzeltme şansı yok arkadaşları üstelik genelleme yanlış diyoruz adamların tınladığı yok albert Einstein boşuna dememiş önyargıyı kırmak atomu parçalamaktan daha zor diye kendi ellerindekinden yola çıkıp 265 ler öyledir 285 ler böyledir deyip hata yapmaya devam ediyorlar. O beş para etmez, x motor y motoru koparır gibi yorumlardan site kurtulacak ama sanırım biraz sabır lazım

historyman link=topic=77338.msg915454#msg915454 date=1409486507' Alıntı:
Gökhan ısrarla düzeltme şansı yok arkadaşları üstelik genelleme yanlış diyoruz adamların tınladığı yok albert Einstein boşuna dememiş önyargıyı kırmak atomu parçalamaktan daha zor diye kendi ellerindekinden yola çıkıp 265 ler öyledir 285 ler böyledir deyip hata yapmaya devam ediyorlar. O beş para etmez, x motor y motoru koparır gibi yorumlardan site kurtulacak ama sanırım biraz sabır lazım
iyide hakaret ediyor ,farkınaa bile varmıyor.hiç kimse kusura bakmasın.burası sanal da olsa bir ortam.herkes edebini takınacak.

Neden bu forumda bazı gerçekler kimilerini rahatsız ediyor anlamadım yazmayım dedim ama kendimi tutamadım ya arkadaş bende kullandım bu mf yi bende 285 s vardı daha bir gün kimseye düşmanım da dahi ben bu traktörden memnunum demedim yalana gerek yok arkadaş insan önce insan olmalı yalan söylememeli ben tarlada 285 likle dekarda (1000 metrekare ) toprağın bulgur gibi olduğu zamanlar dahi 2 litrenin altına asla düşmez yakıtı biraz zorlasan emin olun 3 litre yakar ki bunları yaşadım biliyorum ha derseniz çeker mi illaki çeker ama asılamaz çok pati çeker hatta 5 turdan 2 si pati ye kaçar tarla sürümlerinde ha deseniz rahatmı o kadar da kötü değil biraz rahat ama tarla sürmesi tamamen bir işkencedir. kullanmış biri olarak ben bunları söylemek istedim lütfen kullanan arkadaşlarımız darılmasın gücenmesin ama gerçek bu ve şundan da eminim yorumlarda bazı arkadaşlar aşırı derece de savunmuş 265 olsun 285 olsun yok şöyle güzel yok böyle güzel ama onlarda konforlu ve pati çekmeyen aynı zamanda bunlara göre az yakan bir traktör kullansalar eminim görüşleri değişecektir...

addriian link=topic=77338.msg915462#msg915462 date=1409490276' Alıntı:
Neden bu forumda bazı gerçekler kimilerini rahatsız ediyor anlamadım yazmayım dedim ama kendimi tutamadım ya arkadaş bende kullandım bu mf yi bende 285 s vardı daha bir gün kimseye düşmanım da dahi ben bu traktörden memnunum demedim yalana gerek yok arkadaş insan önce insan olmalı yalan söylememeli ben tarlada 285 likle dekarda (1000 metrekare ) toprağın bulgur gibi olduğu zamanlar dahi 2 litrenin altına asla düşmez yakıtı biraz zorlasan emin olun 3 litre yakar ki bunları yaşadım biliyorum ha derseniz çeker mi illaki çeker ama asılamaz çok pati çeker hatta 5 turdan 2 si pati ye kaçar tarla sürümlerinde ha deseniz rahatmı o kadar da kötü değil biraz rahat ama tarla sürmesi tamamen bir işkencedir. kullanmış biri olarak ben bunları söylemek istedim lütfen kullanan arkadaşlarımız darılmasın gücenmesin ama gerçek bu ve şundan da eminim yorumlarda bazı arkadaşlar aşırı derece de savunmuş 265 olsun 285 olsun yok şöyle güzel yok böyle güzel ama onlarda konforlu ve pati çekmeyen aynı zamanda bunlara göre az yakan bir traktör kullansalar eminim görüşleri değişecektir...
kimsenin derdi o veya bu marka değilki
bizim derdimiz hakaret edilmemesi
zaten bahsettiğim kişi özür dilemek zorunda
dilemezse keyfi bilir ;) biz hakaret etmeyenlerle yola devam ederiz

Gökhan ÖZKAN link=topic=77338.msg915450#msg915450 date=1409484467' Alıntı:
iletinizdeki Ahmak kelimesinin kapsamını biliyorsunuz değilmi
new holland kullanmayanlar Ahmaktır manasına geliyor.
Bununla ilgili özür dileyin.
Sayın Özkan Ahmak kelimesinin kapsamını çok iyi biliyorum ve bilinçli olarak söyledim bu birincisi, ikincisi eğitim seviyen nedir bilmem ama okuduğunu anlamada sıkıntı çektiğin aşikar sana tavsiyem o iletiyi bir daha okuman çünkü o iletiyi tekrar okursan 've bir zamanlar benim gibi 265 s 285 s kullanıp benim yanımda maviler mazotu içer hacı diyen çevremdeki insanların aslında kendi traktörlerinin içtiğinin farkında olmayacak kadar ahmak olduğunu' burada ki bir genelleme midir yoksa sadece bir zamanlar bana birşeyler söyleyen çevremdeki insanların ahmaklığı mıdır? buradaki tamlamayı umarım biliyorsundur aksi takdirde biraz dil bilgisi çalış sonra gel tekrar oku ve bundan sonra da bir cümleyi tam okuyup anlamadan kimseyi özür dilemeye zorlama tamam mı kardeşim...

Konu kendini tekrar ediyor aslında yılmaz ısrarla diyoruzki 1980 lerin teknolojisi olan ve buçuk şanzıman dışında önemli geliştirme yapılmamış 265 ve 285 i hala tt td serileri ile karşılaştırmak ne kadar doğru ki 70-56, 70-66, 80-66 gibi motorlarla karşılaştırıp bir elle tutulur veri koysalar şapkamızı çıkarıp hak vereceğiz adam hala diyorki az yakan motor kullansalar öyle düşünmeyecekler siz hiç siyah beyaz televizyon ile renkli dönemi karşılaştırıp o dönemde teletex vs gibi yeni teknolojiler olmadığı için renkli -siyah beyaz karşılaştırması yapan gordunuz mu şunu bi kabul etsin anlamakta guçluk yaşayan arkadaşlar. Bir diğer mevzu hiçbir şeyci değilim bazı markaların bazı modelleri iyi bazıları kotu olabilir felsefesine inanırım hangisi işime geliyorsa da kullanırım. Son olarak eğitimi her ne ise kendine saklamalı mütevazi olmalı insan kimse okuma anlama ozurlu değil bu ne yahu hakaret ustune hakaret toplumsal platform bura iki uç kişinin yanyana gelip kurduğu dost meclisi değil ki

bende tartışabilirmiyim...
canım birilerine hakaret etmek istiyor..
onun yeride tamda bu forum herhalde...
herkez önüne gelene hakaret ediyor..
hetkez birbirini yanlış anlıyor. .

Ayrıca fahri bey...
Gökhan beyin bu sıkıntılı konularla uğraşmaktan gündemi bayağı yoğun ve stresli. .
oldu ki okuduğunu anlamamış olması. .
hangi okulu bitirdi kelimesiyle bu kezde okumayanların seviyesi yerlere vuruyor.
hasbelkader ben okumadım. .
zekamla yarışacak akıl goremiyorum... bu bir misal...
biz bu forumda Selam veren herkese kucak dolusu sevgi ve muhabbetle değer veriyoruz..
biraz daha nezaket biraz daha huzur demektir..
herkesten Özürdilerim.

sebazios link=topic=77338.msg915467#msg915467 date=1409491448' Alıntı:
Özlemisim eski Fiat & MF kavgalarını..

Nostalji oldu. İyi geldi valla..
mf 288 ve pisimanlık adlı konu vardı :) en uzun topic rekoru konusundan sonra gelirdi sıralamada. :D
Gökhan ÖZKAN link=topic=77338.msg915480#msg915480 date=1409494804' Alıntı:
konu amacına bi şekilde ulaştı
--KİLİT--
Eline sağlık, az daha kralı satacaktım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...