Birisi beni aydınlatsın!!

bi dün yoktum konu nerelere gelmiş..
avea dan vodafonA geçtim..
köye gittim hiç çekmiyor..
yanıyom dostlar.yarın gidip tekrar
avranin kapısına çıkacağım.
yüzsüzlük işte ne yaparsın.

bu arada tam okuyamadım
tek çekermi yoksa çift çekermi
iyi çeker bi karar verdinizmi.. :)

Bunları kahvede söyleyince kotu oluyor.genç oğlu olup 50 bin lira para verip sadece o arabayı binek kullanmak o gencin istediği en son arabadır.iş sebebi ile kullananları dahil etmiyorum.boyle de denince sıfır tertemiz araba daha ne olsun ? gibi konuyla ilgisi olmayan bir yanıtla karşılasınca ben daha da sinir oluyorum.bu durumdan yakınan bayağı gençle muhabbetimiz oldu.Haklılarda.biraz düşünülmeli.o çocuk 30 lu yaşlarından sonra yerle bir arabayla gezse de kıymeti yok.bazı şeyler yaşanması gereken zamanda yaşanmalı..

Kesinlikle katılıyorum baba illa ticari alacaksa alsın genç yaştaki oğlunada 13 bin liraya Palio Sporting alsın bazı şeyler kesinlikle genç yaşta yaşanmalı :)

süleyman cığım senin duster kaç kuruş yakıyo benim kangoo 22kuruş yakıyor yakıtta cimridir öyle deme yakıyor diye:cool:

Sanane olum :mad:

Sonuçta herkesin zevki bizdede connect var. Gayette güzel araba içi büyük tavanı yüksek. Bizim beklentimizi karşılıyor. Yakıtı yüksek evet, her sene muayneye gidiyor evet, 1. köprüden geçemiyor evet. Ama parasına göre iyi araba zor zamanda 10 kişide bindik, çiftçeker traktör ön dingilide koyduk, hacmen ne sığabiliyorsa koyduk. Yine olsa yine connect alırız. Connect bir çok binektende iyi durumdadır. Kısaca canan ile işi olmayanlar için connect vb. araçlar candır.

Yinede bu konuda sınır tanımayanlarda var buyrun

Mustafa bunlar vokta çekmiş Rus'lar sen bunlarla bizi ne bir tutuyon :)

Kesinlikle katılıyorum baba illa ticari alacaksa alsın genç yaştaki oğlunada 13 bin liraya Palio Sporting alsın bazı şeyler kesinlikle genç yaşta yaşanmalı :)

Sanane olum :mad:

Mustafa bunlar vokta çekmiş Rus'lar sen bunlarla bizi ne bir tutuyon :)
niye kızıyorsun süleyman ne dedimki ben şimdi sade yakıtı sordum belki duster alcam ondan sordum :confused:

• Beğen
Tepkiler: İskenderSacan
Yurtdışında 80 hp üstü güç için zaten bi tartışma yok. 20 yıl önce olay netleşmiş. 4wd Pulluk işinde toprak koşullarına göre değişmekle beraber çekide diğer koşullar aynı kalmak şartıyla yüzde 15 e kadar performansı arttırır. Yakıtta yüzde 25 avantajınız olur. Tabii ki doğru ekipmanla. Ek olarakta işi bitirme süreniz kısalmış olur. Burada kararı kullanıcı vermeli ödeyeceğiniz ek ücret bu faydalardan fazlaysa veya pullukla işim yok veya az, yerlerim düz çamurla işim olmaz derseniz tabii ki işinizi görecek en küçük ve ucuz motoru tercih etmek gerek. Ben deutz 65 keyline tek çeker seçtim örneğin.

4x4 yani dörtçeker traktörün toprağa daha fazla tutunmasını sağlar. Yani ürettiğin enerjinin tamamına yakını iş olarak sana döner. Tek çekerde ise ürettiğin enerjinin tamamını kullanamazsın. Traktör fazla enerjiyi patinaj olarak deşarj eder. Youtube'dan videoları izleyerek farkı görürsünüz.