Birisi beni aydınlatsın!!

Tek çekeri bi biz bide Hintliler pek sever biz köşeli yuvarlak duramazdı İngiliz'i derdindeysen adamlar aya çıktı hele bide 398 var mesai mübarek ama 50 yasına gelmiş messi deli para ediyo kim çıkarıyor bu lafları lan

Bende paralelcilere katilayim bari
bende de partner var 2005de aldik. Hem yakittan hemde yuksek tavandan yana gayet memnunum yol tutusuda fena degil. Gerektiginde yagimi zeytinimi yukleyip goturebiliyorum.
Konfor olarak elbet binek aracla boy olcusemez ama torosun yerini doldurdu bu araclar
Ha acik acik itiraf edeyim simdi al deseler almam ama memnuniyetsizlikten degil bu araclari kamyonet olarak saymalarindan.
Hiz siniri dusuk her yil vize olayi bezdiriyor.
Birde akhisar manisa arasi yolda kisin yandan ruzgar siddetli eserse cok tedirgin ediyor insani yada yanindan hizla kamyon gecerse
3 zeytin kasasini sigdirabildigin tavan yuksekligi dezavantaj olarak cikiyor karsina

accent blue 1,6 crdi 136 hp son hız 200 km/h yapabiliyo ama yere basmıyo desem yeri ama 140 ile rampa çıkarken gaza basıyosun kafa kaldırıyo :D

Limitörü neden koydukları çok açık :cool:

Yanlız o kadar da değil yaw 1240 Kg ağırlık B segment bir araba için boru değil.. C segment Honda Civic'ten Accent blue daha ağır ha ha ha :)

astra j sedan alıp napıcan sık dişini az daha corolla 1,6 dizel çıkarıcak o zaman corolla alırız sana advance donanımlı

Senin bu amcaoğluna da dedim K kasa al diye illa 1400 kiloluk arabaya binecem vuracam kırbacı die tutturdu. Corolla'nın 1.4 dizeli 80 bin küsürken 1.6 dizelini düşünemiyorum bile............

Limitörü neden koydukları çok açık :cool:

Yanlız o kadar da değil yaw 1240 Kg ağırlık B segment bir araba için boru değil.. C segment Honda Civic'ten Accent blue daha ağır ha ha ha :)

Senin bu amcaoğluna da dedim K kasa al diye illa 1400 kiloluk arabaya binecem vuracam kırbacı die tutturdu. Corolla'nın 1.4 dizeli 80 bin küsürken 1.6 dizelini düşünemiyorum bile............

hacı ben sedan istiyorum hatchbek istesem k kasa alırım 1400 kilo olsun motor ve beygiri yüksek kaldırır onu

Cevap: Birisi beni aydinlatsin!!

Bazı köylerde aydınlanmamış amcalar dayılar yada
gençlik derki..
bu 70 beygir ama 4×4 yani 70+70=140 beygir :)

inanın bu inanış hâlâ bizim köyde bazılarında var.

iki tane aynı marka ve model 70 hp traktörün
biri tek çeker biri 4 çeker diyelim..
Bunların motorları aynı güç ve torku taşırlar.
4×4 'ün farkı ismindende anlaşılacağı üzere 4 tekerden
çeker olmasıdır..
yani 2 yerine 4 tane asker..
şu anki bedeninizle,gücünüzle bir direğe ayaklarınızı katmadan sadece 2 elinizle çıkmak 2 teker traktöre örnek olursa..

yine aynı o bedeninizle o gücünüzle bir direğe hem iki eliniz hemde 2 ayağınızı kullanarak çıkmak 4 çeker traktöre örnek olur..

şimdi söyle hangisi daha rahat :)

söylediğini duyar gibiyim..

işte fark'ta meselede bu..

O bazı köyler iyimişşş yusuf abi bizim orda +10 hp ekliyorlar

Bu isi saticilar korukluyor arkadaslar gecccen gun manisadaki unlu ana bayisine gittim ekipman bakmaya dedim kataloga bakalim da kac beygir guc istiyor ona gore tercih edelim benim traktor 65hp satici arkadas benim traktor 4x4 oldugu icin 80beygir oldugunu soyledi :D soylede bir durum var baktigim alet pto dan calisiyor :D cekis gucu ile alakasi yok yani

en basit bir örnek insanı ele alalım... ben engelli birisiyim ama gerçekten engelli sonuçta bende bir insanım birde normal eli ayağı sağlam insan var... ben traktör kullanıyorum sağlam kişilerin yaptığı işi yapıyorum oda 15 dönüm sürüyor bende 15 dönüm sıkıntı yok
şimdi en güzel kısmı
engelli = tek çeker
sağlam = çift çeker
ikisinin yaptığı iş aynı biri çok rahat çalışıyor biri zor çalışıyor ama her ikisi de iş yapıyor sonunda iş bitiryor daha bundan iyi açıklama olmaz sanırım...
engelli kardeşinizden sevgi ve saygılar

en basit bir örnek insanı ele alalım... ben engelli birisiyim ama gerçekten engelli sonuçta bende bir insanım birde normal eli ayağı sağlam insan var... ben traktör kullanıyorum sağlam kişilerin yaptığı işi yapıyorum oda 15 dönüm sürüyor bende 15 dönüm sıkıntı yok
şimdi en güzel kısmı
engelli = tek çeker
sağlam = çift çeker
ikisinin yaptığı iş aynı biri çok rahat çalışıyor biri zor çalışıyor ama her ikisi de iş yapıyor sonunda iş bitiryor daha bundan iyi açıklama olmaz sanırım...
engelli kardeşinizden sevgi ve saygılar

siz baştacısınız.
Yüreğiniz kale gibi..
bize hakkınızı helal edin..
örneklemeler içinde canınızı sıkan bir durum varsa
özelden rapor edin uygunsuz olanları kaldıralım.
anlayışınız için teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: gesees
siz baştacısınız.
Yüreğiniz kale gibi..
bize hakkınızı helal edin..
örneklemeler içinde canınızı sıkan bir durum varsa
özelden rapor edin uygunsuz olanları kaldıralım.
anlayışınız için teşekkürler..

abi ben kendimle çok barışığım anca görürseniz inanırsınız önemli olan başara bilmek başarmak sıkıntı yok tekrardan teşekkür ederim