Buğdayda sararma ve seyreklik

Hocam çok derine ekilmiş.Sondan üçüncü fotodaki çimkını uzunluğu bunu ıspatlıyor.
Bundan sonra havalar biraz daha ısınıncaya kadar bekle sonrasında yapraktan çinko fosfor aminoasit karışımı gir.Üst gübrede atılınca zaten nadas tarla toplarlar düşüncesindeyim.

• Beğen
Tepkiler: mkoc
Geçen sene nadas olan arazime 27 kg sertifikalı kate-A1 ile ektim taban gübresi 19 kg çinkolu 20-20 uyguladım tarlanın üst tarafları iyi ama alt tarafları çok kaba gibi duruyor sankj bide seyrek gibi ve halen toprak üstüne çıkamayanlar var ve çıkamayanların çoğu sararmıs bu neden olur soğukmu hastalıkmı yada yohum derinemi düşmüs acaba foto ekliyorum lütfen yorumlarınızı bekliyorum
Hocam tohum çok derine düşmüş kaymak tabakasını kırmanız gerekir . Ardından hemen gübreleme yapmalısınız. Merdane çekmeyin fakat kaymak kıran yoksa ot toplama telini kullanabilirsiniz

Derin ekimin zararini gecen yil az yagmurlardan dolayi cimlenmede cok gorduk. Bu yil her tarlada kontrol ettik desem yalan olmaz. 3-5 cm araliginda ektik yuzeysel ekimde daha iyi kardes veriyor bitki, gozlemlerimiz bu yonde
Ekermak mibzerim derinlik ayarı üst orta ve alt var ortada ektim 5-6cm yaziodu bidahakine ya fazla kabartmycam yada kabarık yerlere üst delik ayarında ekecem tecrübe oldu tüm arazide gübre attım burası hariç yağmur gözüküyor yağmurdan sonra çıkımlar tamamlanınca gübresi daha sonrada aminoasit deniz yosunu deniycem burdaki tavsiyelere göre