dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...

Ynt: dikkat SAVAŞ ÇIKABİLİR...

evet kesinlikle çok geç kaldık. bizden sonra kurulan ülkelerin vardığı noktayla bizim bulunduğumuz yere baktığımızda çok geç kaldığımız ortaya çıkıyor. israili bir kenara koysak bile önümüzde bi güney kore örneği duruyor.. yaptığımız bi fikir jimlastiği bi nevi umarım sıkılmıyorsunuzdur bu arada. almanyada çok büyük savaşlardan yenik çıktı kaç kere kalkındı. bitek biz mi yıkık, bitap ve haraptık. şu çanakkale savaşı ve diğer cepheler yetişmiş nitelikli insanlarımızı alıp götürdü. abdülhamit ' in açtığı okullarda gerçektende çok nitelikli yetenekli insanlar yetişmişti. birde ittihat terakki zihniyeti varki ülkenin üzerinde bi örtü gibi duruyor. her nekadar onlarda karşı cenaha kızıyorlarsada bu ortasa somut bi gerçek olarak duruyor.
köylü link=topic=56710.msg614036#msg614036 date=1342089977' Alıntı:
çok geç kaldık çok.

gazi mustafa kemal şöyle diyor ' eğer ki zora düştüğünüzde kendini krtarması için bir kurtarıcı arayor iseniz brn sizi hiç bir şey öğretemmişim demektir ' ki kendi liderliğini tüm dünyaya kabul ettirmiş bir liderdir bunun bir sürü örnekleri var hemde o yoklık içinde bunlar yapılmış kubilay ın şehadeti üzerine yakın orayı diyen çizmemin birini anadoluda giydim diğerini italyada girerim diyen ortadoğyu emperyalist güçlere bırakmam diyen ve nice başarılar ve yine o yok luk günlerinde yapıldı bu işler ve şimdiki kadar güçlü ordumuz olmadığı halde amerikanın itirazına karşı yapılan kıbrıs barış harekatı ve sonrası haşhaş meselesi amerikaya karşı ben ekerimde sataımda diyen diyen bir lidr ecevit birde kardak krizi var o dönem ordumuzdan bir üst rütbeli çıktı ben yunanistanı 2 saatte alırım dedi kardağa komandolarımız yunan askeri kayalıkta olduğu halde onların ruhu bile duymadan çıkıp bayrağımızı diktiler ve bu süreci yürüten dönemin başbakanı çiller yürekli bir kadın ve son bir kaç yıl içinde aselanda 2 genç mühendis 20 li yaşlarda savaş uçaklarımızın dost düşma ayrımı yapan yazılımını çözdüler bununlada kalmayıp ameriken uçaklarına bile müdahele yapabilecek yazılımı geliştirdiler ve sonra ne oldu öldü(rüldü)ler sebep neymiş stajlarını veremeyip bunalıma girip intihar etmişler ve sayılamayacak kadar çok örnek bize lazım olan güçlü bir ordu milli sermaye milli sanayi ve artık uykusundan uyanmış bir millet yüce türk milleti bize kimseden fayda yok ümmet milliyetçiliği değil türk atatürk milliyetçiliği gerek hem bölgesel hemde dünya liderliği yapacak kapasiteye sahibiz ama çıkıpta artık sabrımız taştı fakat beklemek lazım dersek özel yetkili savcıları üç beş itin ayağına gönderirsek önce van münit(yabancı yazmayı sevmiyorum) der sonra benim tepkim sunucuyaydı dersek olmaz suriye uçakları sınırımıza geldiğinde sadece kovalarsak olmaz.ama şuda bir gerçek ki ülkemizi yönetmek dünyayı yönetmek kadar zor bir iş allah milletimizin devletimizin ve ordumuzun yardımcısı ve koruyucu olsun.

esasında yılmaz bey arkadaşım bu iktidarda öyle yada böyle amerikayada israilede bi dur diye bildi. ikibin üç yılı başında amerikan askerleri topraklarımıza bile girmişlerdi ıraka girmek için meclis hayır dedi. amerikayı at tepmişe çevirdi. ama bedelde ödedik. ırak ın kuzeyinde beş emniyet görevlimizş şehit edildi. kamyon şöförlerimiz katledildi. askerimizin başına çuval geçirildi. israilede dur diye bildik belkide onun bedelini ödüyoruzdur. ama bizim sorunumuz bedel ödemek değil. her şeyi iyi niyetle hal edeceğimizi sanmamız. iyi niyet her zaman kaybettirir. illa açık savaş yapmak zorunda deyilsiniz mit dış operasyonlar yapa bilmeli. içeride de dışarıda da operasyon yapa bilme kabiletine kavuşturulmalı. bazen açık savaştansa örtülü savaşla ve masa başında çok şey elde edersiniz. bizim ülkemiz bunun farkında değil. nitekim emre taner bunun işaretlerini vermişti emekli olmadan önce ne durumda bilinmez. miti başka tartışmaların içine çekerek bunu mu engellemek istediler buda ayrı bi tartışma.kısacası biz istiparatta ve istiparat oyunlarında da geriyiz hep iyi niyetten.
YILMAZ66 link=topic=56710.msg614048#msg614048 date=1342094706' Alıntı:
gazi mustafa kemal şöyle diyor ' eğer ki zora düştüğünüzde kendini krtarması için bir kurtarıcı arayor iseniz brn sizi hiç bir şey öğretemmişim demektir ' ki kendi liderliğini tüm dünyaya kabul ettirmiş bir liderdir bunun bir sürü örnekleri var hemde o yoklık içinde bunlar yapılmış kubilay ın şehadeti üzerine yakın orayı diyen çizmemin birini anadoluda giydim diğerini italyada girerim diyen ortadoğyu emperyalist güçlere bırakmam diyen ve nice başarılar ve yine o yok luk günlerinde yapıldı bu işler ve şimdiki kadar güçlü ordumuz olmadığı halde amerikanın itirazına karşı yapılan kıbrıs barış harekatı ve sonrası haşhaş meselesi amerikaya karşı ben ekerimde sataımda diyen diyen bir lidr ecevit birde kardak krizi var o dönem ordumuzdan bir üst rütbeli çıktı ben yunanistanı 2 saatte alırım dedi kardağa komandolarımız yunan askeri kayalıkta olduğu halde onların ruhu bile duymadan çıkıp bayrağımızı diktiler ve bu süreci yürüten dönemin başbakanı çiller yürekli bir kadın ve son bir kaç yıl içinde aselanda 2 genç mühendis 20 li yaşlarda savaş uçaklarımızın dost düşma ayrımı yapan yazılımını çözdüler bununlada kalmayıp ameriken uçaklarına bile müdahele yapabilecek yazılımı geliştirdiler ve sonra ne oldu öldü(rüldü)ler sebep neymiş stajlarını veremeyip bunalıma girip intihar etmişler ve sayılamayacak kadar çok örnek bize lazım olan güçlü bir ordu milli sermaye milli sanayi ve artık uykusundan uyanmış bir millet yüce türk milleti bize kimseden fayda yok ümmet milliyetçiliği değil türk atatürk milliyetçiliği gerek hem bölgesel hemde dünya liderliği yapacak kapasiteye sahibiz ama çıkıpta artık sabrımız taştı fakat beklemek lazım dersek özel yetkili savcıları üç beş itin ayağına gönderirsek önce van münit(yabancı yazmayı sevmiyorum) der sonra benim tepkim sunucuyaydı dersek olmaz suriye uçakları sınırımıza geldiğinde sadece kovalarsak olmaz.ama şuda bir gerçek ki ülkemizi yönetmek dünyayı yönetmek kadar zor bir iş allah milletimizin devletimizin ve ordumuzun yardımcısı ve koruyucu olsun.