Fiat 640 hidrolik yardımcı lift uygulaması

Selamınaleyküm cümleten
Benim Fiat 640 traktörüm var arazinin taşlı olmasından dolayı otamatik yaylı ünlü 3.14 pulluk kullanıyorum ağırlığı 650kg pulluğun uzamasıylada 1tonu geçiyor 3 kere hidrolik iç contasını patlattı pistonu gömleği çizdi dün yine başımıza geldi en son çare yardımcı liftte bulduk Fiat traktörlere taktıran varsa yardımcı olursa çok sevinirim yağ çıkışı almak için bugün beyni deldirdim diş çektirip çıkış aldık pistonun alt mesnetlerini yapmaya çalışıyoruz piston elimizde daha yok yardımcı olabilecek arkadaşlar yorumlarsa iyi olur pistonu nerden bulabiliriz çift takmaya gerek varmı tek yetermi hidrolikpompayı büyütmek istermi

• Beğen
Tepkiler: Emraherdogan06
Yerli bir kaynak bulamadım ama böyle bir kit var. Fiat ustalarına sorarsan mutlaka daha önce yapan çıkar.
Olmadı özel üretim olur sizinki.
Pompayı büyütmeye gerek yok, bu liftler de kaldırma kapasitesini fazla artırmaz zaten, daha çok ana hidroliği korumaya yarıyor. Yani bunu taktıktan sonra daha ağır ekipman takmayın.
Sağa tek piston da iş görür ama yapmışken neden çift olmasın.

Bende İsmail beye danıştım. Sorunları dinledim Tümosan servisine gittim sonradan takılanlar uyumlu olmuyor. traktörü değiştir dedi. Gittim Deutz aldım şu an mis gibi 5400 kg kaldırıyor galiba :)
Uyumlu olmuyor diye birşey yokki fabrikanın yaptığıyla sonradan yapılan ugulama aynı prensiple çalışırsa neden uyum sağlamasın şimdi şöyle açıklayım hidrolik pompası içerdeki gömleğe yağı basıyor ve pistonu itip kolları kaldırıyor fabrikada gömleğe yağ dolarken aynı anda dış pistonlarada yağ basması için bi yağ çıkışı alıyor sistem bu şekilde çalışıyor bizimde yapacağımız aynı sistem beyinden bi yağ çıkışı için yer açtık dış pistonlarada yağ alacağız çokta abartılacak kadar karışık bi çalışma prensibi yok sadece ek olarak orjinal pompa tek pistona göre ayarlı olduğundan yağı yavaş basmaması için yeni büyük pompa isteyebilir

Yerli bir kaynak bulamadım ama böyle bir kit var. Fiat ustalarına sorarsan mutlaka daha önce yapan çıkar.
Olmadı özel üretim olur sizinki.
Pompayı büyütmeye gerek yok, bu liftler de kaldırma kapasitesini fazla artırmaz zaten, daha çok ana hidroliği korumaya yarıyor. Yani bunu taktıktan sonra daha ağır ekipman takmayın.
Sağa tek piston da iş görür ama yapmışken neden çift olmasın.
Frezeli kolları değiştirmeden farklı bi sistem düşündük şimdilik pistonları bekliyoruz inşallah istediğimiz gibi olur

Önceden ne gibi işlem yapmayalım anlamadımki
Mesela beyni deldirdim demişin yada alt bağlantıları yapıyoruz bunlar yeni sistem gelince yapılsa iyi olur senin yaptığın ile yeni gelecek parçalar uymayabilir bunu demek istedim
Yeni gelecek parçaya göre hararet etsen iyi olur
Birde dik piston uygulayınca hidrolik kaldırma kapasite artıyor ağır ekipmanda önü daha çok kalkıyor ön ağırlıklarıda arttırmak gerekebilir