Gübre fiyatları son 1 yılda yüzde 90'a yakın zamlandı

valla biz ne gübre ne mazot ne tohum yardımı alıyoruz. senede 50 dönüm yer ekiyoruz dedemin babasının tarlası. iş güç olsun diye ekiyoruz. mazot, gübre, ilaç ekme biçme derken nerdeyse kafa kafaya. ama ekmesek te olmuyor. geçen sene ÜRE gübreyi 96 tl den almıştım. bu sene 151 den aldım. yazın DAP 140 tl den almıştım bakalım bu yaz ne diyecekler. şimdiden 180 civarı. ekime her halde 200 tl olur. yazın bugdayı esnafa 1680 den zooor verdik. kışın bugday 2,300 oldu :D

Gubre fiyatlari televizyonda alt yazi olarak gececekmis artik borsa gibi😁
Dolar euro altın fiyatlarından sonra dap as an üre 20.20 iyi olurdu aslında aklımız gübre fiyatlarında kalmazdı
DAP 4200 mü olmuş o nedir ya arkadaşlar bu wallece isimli arkadaş da mı forumu bıraktı o abi güzel paylaşım felan yapardı Bulgaristan'daki abi de gitmiş
Wallace konuyu acıyor pimi çekip bombayı bırakıyo sonra araki bulasın

GÜBRE FİYATLARI SON HIZLA YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR ARKADAŞLAR...SONU YOK GALİBA...
Patates sogan fiyatları yukselmesin aman ha sonumuz kötü olur sonra. Gübre fiyatı istediği kadar artsin tarimin bu ülkede değeri yok hiçkimse sesini çıkarmıyor tarım bakani desen koltuğunda oturup maaşını almaktan başka bişey bilmiyor, ah bir sahaya gelsede rezil olsalar ama nerede..

Patates sogan fiyatları yukselmesin aman ha sonumuz kötü olur sonra. Gübre fiyatı istediği kadar artsin tarimin bu ülkede değeri yok hiçkimse sesini çıkarmıyor tarım bakani desen koltuğunda oturup maaşını almaktan başka bişey bilmiyor, ah bir sahaya gelsede rezil olsalar ama nerede..
Gelsede agam pasam diye karsilanir. Ciftcinin zarar ettigini onlarda biliyor hem enflasyonu dusurmek hem alim gucu dusen halki ucuz gidaya ulastirmak icin ciftciyi feda ediyorlar. Bir kac yil sonra iki uc kati fiyata isteselerde bulamayacaklar.

Serbest piyasada inat ediliyor madem tüm ürünlerin üreticileri ürün maliyetini açık sçık ürün üzerine yazmalı her aracı da kaça aldığını yazmalı son TÜKETİCİ de malın üretim fiyatını görerek aradaki şerefsizi görmeli devlet te bu ticarete kimse %100 den fazla kar yapamaz ibaresi koymalı