Güncel Gübre fiyatları

Ynt: Gübre fiyatları (GÜNCEL)

Yazıyı bende okudum artık soygun ayyuka çıkmış ama ne ziraat odaları ne de tarım bakanlığı buna dur demiyor demek ki onlarında işine böylesi geliyor. Yoksa nemelazımcılığın bu kadarı kabul edilir bir şey değil.

arkadaş buğdayın arpanın fiyatı biraz artsa TMO devreye girip piyasaya mal sürer bilinçli olarak fiyatları anında düşürür, gübrenin fiyatlarıyla bu kadar kolay oynayan insanlara karşı devletin neden bir denenetleme, rekabet veya ceza kurumu yok yav. Tarım bakanlığı, TZO ne iş yapar anlamadım ki...

köylü link=topic=59129.msg706753#msg706753 date=1361545859' Alıntı:
buraya yzdıklarınızı AKP İLETŞİM merkezine ve BİMERE yazsaydınız...TARIM bakanına yazsaydınız...
Akp ye yazmadım çünkü artık eleştiriyi kabul etmekten ve değerlendirmekten uzaklar. Ancak rekabet kurumuna bu konuda mail yazdım.

dengesiz link=topic=59129.msg707385#msg707385 date=1361632473' Alıntı:
arkadaş buğdayın arpanın fiyatı biraz artsa TMO devreye girip piyasaya mal sürer bilinçli olarak fiyatları anında düşürür, gübrenin fiyatlarıyla bu kadar kolay oynayan insanlara karşı devletin neden bir denenetleme, rekabet veya ceza kurumu yok yav. Tarım bakanlığı, TZO ne iş yapar anlamadım ki...
serbest piyasa konunu isteyen istediğini dilediği fiyata satar

GÜRKAN link=topic=59129.msg709974#msg709974 date=1361972309' Alıntı:
bugün gübreleri aldım fiyatlar şöyle :

33 lük amonyum nitrat: 1.025
altınçiçek: 1.155

gürkan amonyum nitrat cok yukselmiş gercekten.cicekleri altın çiçeklemi ekiyorsunuz nasıl fark ediyormu verimde ve yag oranlarında?ben hic kullanmadım bugune kadar.bugdayda bir faydasını görmedim ekin gübresinin ama altın çiçek nasıl bilmiyorum.tkk fiyatlarımı ayrıca bunlar?

20 gün önce bağlı olduğumuız TKK. nde 26 lık nitrat; 760 TL/ton, 33 nitrat 900 TL/ton idi, babama alalım dedim, ne gübresi şimdi:S dedi, gübre kalmamış sipariş verdik 26 lık nitrat; 860 TL /ton olarak gelecek belkide 900 TL olabilirmiş.:)