Güncel Gübre fiyatları

Ynt: Gübre fiyatları (GÜNCEL)

ttunc link=topic=59129.msg705213#msg705213 date=1361310217' Alıntı:
ben disa bagimliyiz derken yilbasinda 1000 tl ye urenin tonunu aldim dedim 1.5 ay i biraz gecti disa bagimli olmamiza rahmen doviz kur u hic artmadi hatta dustu diyorum bunun anlami gubre sabit kalmasi lazim ama turkiyedeki gubre fabrikalari( cogu sadece torbaci) fiyati %30 arttirdi diyorumm dusmesi gerekirken
Döviz kuru aynı petrol fiyatları dolayısıyle nakliye fiyatları aynı iken %30 zamla fırsatçılık yapıyorlar demektir bu da.

evet sonuçta hepimiz aynı şeyi söylüyoruz,

çakal çukal takımından kastımda bu tekelcilerdir

her yıl aynı şey, çiftçi tam gübre atacak fiyatlar alır başını gider

bu kadar haysiyetsizlik olmaz

şu bir gerçekki Türk çiftçisinin devlet tarafında dahi arkasında duran bir politikası olmayınca gelen vuruyor giden vuruyor

devlet bişey yapmasın kardeşim çakal çukala yem yapmasın üreticiyi yeter

tarım kredi veya ziraat odalarının çalışmasını engelleyen tekelcileri durduracak politika üretsin, serbest pazar ekonomisinde işin gereği neyse piyasaya bunu sağlasın ve tekelciliği tüm sektörlerde olduğu gibi tarım sektörü ve tarım sektörünün girdilerinden ürünlerine kadar uzak tutsun.

ama işte kaftanı giymiş bir bakan var koltuğa yapışmış sanki bu ülkede tarım sektörünün en ufak bir sorununu çözmüş gibi hala kabinede yahu yuh artık.

Arkadaşlar iyi hoş da bu konuyu sadece fiyatları bildirmek için kullanıyorduk.Konuştuklarınıza karşı çıkmıyorum yanlış anlaşılmasın,yalnız bu konuda sadece fiyatları paylaşırsak daha yararlı olacaktır.Geri kalanlar için yeni bir konu açabiliriz.

bugun sahit oldum her zaman gubreyi aldihim bayi bile kivraniyodu 1151 den aliyo fabrikadan onu belirtmek istedim sadece sorun fabrikalarda ben bayilerden de supheleniyodum o yuzden bu konudan bahsettim

evet işte rekabet kuruluna bunu götürecek olan kim?

Tarım sektörüde var bu ülkede girdisi var üretimi var varoğlu var

dolayısı ile pazar ekonmisinin gerekleri nasıl sağlanmalı?

yine siyasi oluyor konu, aslında memleket meselesidir ama nedense bakanı varya o bilir oluyor

şimdi yolda yürürken karşıma çıkmazda çıksa bi ton sopalık adam koltuk işgal ediyor, işin en vahim tarafı budur maalesef

yoksa kimsenin günahına girmek istemeyiz tabiki ama bu çalışmaları kaydedecek olanlar maalesef koltuk işgal edenlerdir.

maalesef ülkemizde boşvermişlikten dolayı bu sektörde ne üretici nede ürün tedarikçisi, alet edevat üreticisi veya pazarlayanı işini kerhen yapmakta

fırsatını bulduğu an bırakıp başka yöne gitmenin hayalini kurmakta

bu onyılların boşvermişliğinin bir sonucudur

Tarım sektörünün her kesimindekiler istisnasız böyle ve saygın birer toplum ferdi olmadığını düşünmeye sevkedilmiş durumda

yadırgamamak lazım

evet hiçkimse oralı bile değil

binde bir oranında belki hala umutlu olanlar varsa var işte

değilse bazen burada siyaset yapmayın konu dışı falan deniyor ama

esas durum ne kadar vahim vurgulanmıyor

olsun kardeşim yazın konuşun bilgi paylaştıkça çoğalır

neden korkacan yada çekinecen, durum zaten noktan, keşke bu tip forumlarda daha önemi meselelerede değinilebilse

insanlarımız üretim tekniği ve tüketim bilgisini anı anına bol bol yüksek oranda paylaşabilse

ama bunları yapamamasının sebebi dediğim gibi onyılların boşvermişliğidir, önemsizlik vurgulana vurgulana kanına işlemiş toplumun.

çoğunluk bilmek dahi dahi istemiyor sadece günü yada yılı kurtardıysa tamamdır, bir umursamazlıktır almış başını bu toplumun ALLAH kurtarsın bu durumdan İNŞALLAH.

dün t.k.k ' den 12 ton üre aldım.tonu 1350.
%33 ' lük nitrat bir gün önce 940. ' dı 960 olmuş.
keşke iki ay önce alsaydım faiz bile bukadar işlemezdi.
bu haramı yiyenede, göz yumanada yazıklar olsun.....................

bereket. link=topic=59129.msg705481#msg705481 date=1361366566' Alıntı:
dün t.k.k ' den 12 ton üre aldım.tonu 1350.
%33 ' lük nitrat bir gün önce 940. ' dı 960 olmuş.
keşke iki ay önce alsaydım faiz bile bukadar işlemezdi.
bu haramı yiyenede, göz yumanada yazıklar olsun.....................
1350mi bu ne böyle yaaaa nereye kadar artacak cok merak ediyorum