JOHN DEERE NEDEN TUTULMUYOR

Ynt: JOHN DEERE NEDEN TUTULMUYOR

yan köyde danıdığım birinde jd 6220 mc cx105 vecx85 var adam jd galerisine bu iki mc yi vereyim bana bi 6220 ver dedi galeri kabul etmedi mc lerin 3 defa mozot pompaları sokuldu ayara gitti ayrıca cx105 ve 6220 aynı no aynı marka pullukları takıyorlar jd daha rahat gidiyor ve az yakıyor
ipsalada birisi 18 adet aldı küçüğü (5720-5820) büyüğü (6030 premium serisi 7 adet ve7930 9adet) bu adam heralde bu işi düşünüpte yapmıştır

ya arkadaşlar bu motor nasıl yakar anlamadım 6420 ile copra yani alaboro 3 metrelik copra cektim motor songazda anın biri ile gidiyor 60 dölüme cektim sizin donümle 120 dönüm oluyor dönümde 5 litere yaktı cokmu oluyor bu sizce

ramazanpullu link=topic=14382.msg184519#msg184519 date=1244234102' Alıntı:
okan sana laf yetiştiecek değilim
bana laf yetişdirdemedimki abi ben sana bişide demedim sonyazdıklarım dan sonra ne oldu şimdi onuda anlamadım ben sana recebin anlattıklarını yazdım sizde artık kabul edin jd nin üstün oldugunu bizde keselim bide koprada 5 litre coksa az yakanını söyle onu alalım biliyosunki motor arayışındayım

bana laf yetişdirdemedimki abi ben sana bişide demedim sonyazdıklarım dan sonra ne oldu şimdi onuda anlamadım ben sana recebin anlattıklarını yazdım sizde artık kabul edin jd nin üstün oldugunu bizde keselim bide koprada 5 litre coksa az yakanını söyle onu alalım biliyosunki motor arayışındayım
okan beni zorla konuşturacan recep in en yakın arkadaşının motoru kışın 2 sefer arıza yapınca dayanamadı değiştirdi 6320 yi onu neden söylememiş burda kaç tane j d değişti ondan başka onları neden söylememiş daha 4 senelik motorlar arızaya başlayınca gidiyor yenisi geliyor
senle her iddasına girerim j d nin hangi serisini geitrirsen getir tm den az yakmaz ister yolda ister koprada istersen çiftte
okan neresi üstün 2 tane 6220 nin gidemediği yoldan kışın havuç arabasıyla yani izden 80 66 ve td 75 gidiyor

abi yine tartışmaya başlıyoruz belkide kızıyosun ama bende cektim busene havuç kışın üç motorda vardı 8066 tl100a 6420 bunların üçünüce gördüm 6420 olmasa arabalar tarladan cıkmıyodu bu öküzler 6220 yi kullanamamışlarsa ben ne yapayım haa bide karadayıların 6320 ye nediyeceksin motor 4senede 9938 saate getirmiş hala taşgibi bi sorunuda yok gayet de iyi calışıyor tl100 le bi makine taktık hidrolik pompasını bozdu daha 3000 saatte kışın biraz yüklendik üst kapaktan yag atmaya başladı bende bunları görüyorum abi haaa bide ne yakıyo senin 120 6 12 ile ben 6420 yle 6 14 lü pulluk havuç yeri sürdüm sattamın profille 5 litre yaktım dölümde 6 12 taksak demekki daha az yakacak

abi yine tartışmaya başlıyoruz belkide kızıyosun ama bende cektim busene havuç kışın üç motorda vardı 8066 tl100a 6420 bunların üçünüce gördüm 6420 olmasa arabalar tarladan cıkmıyodu bu öküzler 6220 yi kullanamamışlarsa ben ne yapayım haa bide karadayıların 6320 ye nediyeceksin motor 4senede 9938 saate getirmiş hala taşgibi bi sorunuda yok gayet de iyi calışıyor tl100 le bi makine taktık hidrolik pompasını bozdu daha 3000 saatte kışın biraz yüklendik üst kapaktan yag atmaya başladı bende bunları görüyorum abi haaa bide ne yakıyo senin 120 6 12 ile ben 6420 yle 6 14 lü pulluk havuç yeri sürdüm sattamın profille 5 litre yaktım dölümde 6 12 taksak demekki daha az yakacak
okan bırak bu boş lafları sıkıştırınca kapaktan yağ atmış 3000 saatte pompayı bozmuş sen bu motoru universal 650 ile karıştırdın galiba
makine işinde veya yükleme kepçesi işinde fiat ve n h nin üzerine motor yok hidrolikleri çok iyi adamda 2 tane j d 6420 var kepçeyi 70 66 ya takıyor sen kepçe takılan j d relerin hidrolik kollarına bi bak delik delecek yer kalmadı
ben burda yeterince görüyorum motorları ne halde olduklarını söylemene gerek yok
okan m a nın t 7030 çok güzel bi motor motordan ses çıkmıyor

John Deere neden tutulmuyor diye bi soru bence çok saçma ve yanlış.
Tutulmadığını neye dayanarak söyleyebilirsin ?
Kime göre hangi bölgeye göre tutulmuyor ?
Örneğin Adana ' ya giderim MF çoktur Tekirdağa giderim hiç MF yoktur, o zaman benim 'MF neden tutulmuyor arkadaş' diye bi soru sormaya hakkım var mıdır ?

Mesela bizim yakın köyde yedi tane JD varken bizim köyde bir tane bile yok.
Ben şimdi türkiyede JD tutulmuyor veya neden tutulmuyor diyebilir miyim ?
Bence diyemem.
Çünkü sende tutulur bende tutulmaz, ama soruyu şehir veya bölge ile sınırlandırırsak belki daha sağlıklı bilgiler elde edebiliriz.

Atilla abiye de katılıyorum JD ler gerçekten sağlam makinalar, oldukça uzun ömürlüler. Dedem yaşındaki JD ler hala piyasada :D
...

Holland link=topic=14382.msg186375#msg186375 date=1244753057' Alıntı:
John Deere neden tutulmuyor diye bi soru bence çok saçma ve yanlış.
Tutulmadığını neye dayanarak söyleyebilirsin ?
Kime göre hangi bölgeye göre tutulmuyor ?
Örneğin Adana ' ya giderim MF çoktur Tekirdağa giderim hiç MF yoktur, o zaman benim 'MF neden tutulmuyor arkadaş' diye bi soru sormaya hakkım var mıdır ?

Mesela bizim yakın köyde yedi tane JD varken bizim köyde bir tane bile yok.
Ben şimdi türkiyede JD tutulmuyor veya neden tutulmuyor diyebilir miyim ?
Bence diyemem.
Çünkü sende tutulur bende tutulmaz, ama soruyu şehir veya bölge ile sınırlandırırsak belki daha sağlıklı bilgiler elde edebiliriz.

Atilla abiye de katılıyorum JD ler gerçekten sağlam makinalar, oldukça uzun ömürlüler. Dedem yaşındaki JD ler hala piyasada :D
...
kardeşim bana göre fendt ten sonra claas ve bu makina gelebilir ...ama teknolojik olarak sene farkı var gibi...mesala 20 sene....

claas kendini yenilemeye ve geliştirmeye müsait...2001 yılında traktör üretimine başladılar... gelişim çok hızlı ....ama fendt çok farklı....

atilla link=topic=14382.msg186379#msg186379 date=1244753738' Alıntı:
kardeşim bana göre fendt ten sonra claas ve bu makina gelebilir ...ama teknolojik olarak sene farkı var gibi...mesala 20 sene....

Görünmeyen tutulmaya bakarsak bence Fendt ' in önüne kimse geçemez, çünkü Fendt ' i bir kez görüp de aklından onu tutmayacak çiftçi tanımam :D

Ama Türkiye şartlarında, görülen fiziksel tutulmaya yani tarlalarımızdaki makinalara bakarsak ki bunu etkileyen bir çok faktör vardır, o zaman da türkiyede, John Deere sıranın neresindedir bilemem ama, Fendt son sıralara kadar gerilemektedir malesef.
...

abi görüyosunki herkes bunu bahsediyor ama bi sana sevdiremedik ben busene içindeydim hep kepce 6420 de takılıydı hiçte sorun yaşamadık ben gördügümü söylerim sende aylıkcı yok motorları bi sen bide kardeşin kullanıyo tabi senin motorun salam olacak ver bakıyım bi aylıkcılara kac ay dayanacak sana busene jd ye inip binen belli deil hala bişi yok

okan6445 link=topic=14382.msg186416#msg186416 date=1244792824' Alıntı:
abi görüyosunki herkes bunu bahsediyor ama bi sana sevdiremedik ben busene içindeydim hep kepce 6420 de takılıydı hiçte sorun yaşamadık ben gördügümü söylerim sende aylıkcı yok motorları bi sen bide kardeşin kullanıyo tabi senin motorun salam olacak ver bakıyım bi aylıkcılara kac ay dayanacak sana busene jd ye inip binen belli deil hala bişi yok
6420 güzel makina...gücü ve ağırlığı uygun diye düşünüyorum...6320 sanki gücüne göre ağır gibi...

atilla link=topic=14382.msg187030#msg187030 date=1244903557' Alıntı:
6420 güzel makina...gücü ve ağırlığı uygun diye düşünüyorum...6320 sanki gücüne göre ağır gibi...
eyvallah atilla abi sende olmasan valla kimseye inandıramayacagız jd leri

okan6445 link=topic=14382.msg187141#msg187141 date=1244912432' Alıntı:
eyvallah atilla abi sende olmasan valla kimseye inandıramayacagız jd leri
kardeşim ben edirnede test ettim ...6320 alacağına 6420 alacağın ...bir defa vitesleri otomatik ve bayılmıyor...20 ton buğdayı anızdan çıkarmak kolay değil ...3 römork...tabi 6430 daha iyi...onuda kullandım...doğru neyse onu yazarım...sizin traktörün perma debriyaj sistemini eskitemessiniz...