konu:erkunt hakkında

Ynt: konu:erkunt hakkında

pusat link=topic=68258.msg776906#msg776906 date=1379785938' Alıntı:
abi bizbi gittik denemelere 65 e ye 5 li 13 cektiriyolar :D biz burda 4 lü 11 liyi zor cektiriyok :D
adamlar deneme moturlarında oynama yapmışlar kaportada 65 yazıyoda kapudun altında ne var ?
bide bizimkinde ağırlık önde 4 arkada 2 onda hepsi full :D
kesin mazot ölcerkende böle bişi yapmışlardır :D

işte bu vaadlerde bulunupda sonradan yağmur yağdı çamura battı bahanelri üretipde insanları hayal kırıklığına uğratırsan gariban insanın da güvenini kayıp edersin bir dahada kapıya bile gelemez...
ilçedeki erkuntun sivas bayisinin ortağı bana dedi sana 110 luk verelim bende dedim o bir kere olur alıpda petrole ortakmı olalım :D :D
ya kendi geliştirdiği bir motorla traktör üretir yada artık bıraksın şu az yakıyor hikayesini kullansın üzerinde bir sisu bir deutz gidip Hindistan mindistan motoru kullanmasın bozar biz.....biz kalite beklerken adamlar çine kadar ulaştılar bende perkinsi İngilizlerden alıyor sanıyordum meğer o da hindistanmış güçç*-* güçç*-*
hani scr nerede hani common rail nerede bunları koysun üzerine işte o zaman az yakar derim....
common rail öyle bir sistemki motorun gazına basıpda ne kadar güç üretmek istiyorsan o kadar yakıt gönderir tek noktadan püskürtür yakıt pistona güç ne zaman lazımsa o zaman püskürtülür ve eski pompalarda 110 bar da püskürtülen yakıt commonda 2000 bara kadar çıkarki buda yanmamış yakıt diye bişe kalmaz ekzosda atılan gaz tamamen yanmış tır yani güç kayıbı min.dur

şerefli1 link=topic=68258.msg776910#msg776910 date=1379786632' Alıntı:
işte bu vaadlerde bulunupda sonradan yağmur yağdı çamura battı bahanelri üretipde insanları hayal kırıklığına uğratırsan gariban insanın da güvenini kayıp edersin bir dahada kapıya bile gelemez...
ilçedeki erkuntun sivas bayisinin ortağı bana dedi sana 110 luk verelim bende dedim o bir kere olur alıpda petrole ortakmı olalım :D :D
ya kendi geliştirdiği bir motorla traktör üretir yada artık bıraksın şu az yakıyor hikayesini kullansın üzerinde bir sisu bir deutz gidip Hindistan mindistan motoru kullanmasın bozar biz.....biz kalite beklerken adamlar çine kadar ulaştılar bende perkinsi İngilizlerden alıyor sanıyordum meğer o da hindistanmış güçç*-* güçç*-*
hani scr nerede hani common rail nerede bunları koysun üzerine işte o zaman az yakar derim....
common rail öyle bir sistemki motorun gazına basıpda ne kadar güç üretmek istiyorsan o kadar yakıt gönderir tek noktadan püskürtür yakıt pistona güç ne zaman lazımsa o zaman püskürtülür ve eski pompalarda 110 bar da püskürtülen yakıt commonda 2000 bara kadar çıkarki buda yanmamış yakıt diye bişe kalmaz ekzosda atılan gaz tamamen yanmış tır yani güç kayıbı min.dur
Gel T5040 alalım sana abi :D
Bebek gibi motor
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-t5040-dt-klimali-kabinli-sifir-ayarinda-136598849/detay

Emin Ünal link=topic=68258.msg776911#msg776911 date=1379786837' Alıntı:

bu konuyu neden açtım dersen erkunta yine kızdım bu gün bir markanın 120 hp traktörü mibzerle ekim işinde 200 gr yakmış yani hiç yakmasa daha iyiymiş buda en az yakan diye bağırıp çağıran erkuntun hilesinide göz önünde bulundurarak sinirlerimi bozuyo..

yoksa nh yide boş ver bils-*-

şerefli1 link=topic=68258.msg776914#msg776914 date=1379787180' Alıntı:
bu konuyu neden açtım dersen erkunta yine kızdım bu gün bir markanın 120 hp traktörü mibzerle ekim işinde 200 gr yakmış yani hiç yakmasa daha iyiymiş buda en az yakan diye bağırıp çağıran erkuntun hilesinide göz önünde bulundurarak sinirlerimi bozuyo..

Ah abi ah :D
Bazı sözlerin gerçekten çok hoşuma gidiyor :)

Emin Ünal link=topic=68258.msg776916#msg776916 date=1379787344' Alıntı:
Ah abi ah :D
Bazı sözlerin gerçekten çok hoşuma gidiyor :)

şimdi bir insana şöyle olacak böyle olacak kesin olacak dersin olmazsa ne olur güven sarsılır sonra söylediklerinin olmadığını dersen manaları sıralamaya başlar mazeret üzerine mazeret üretir çünki o söylediklerinin olup olmadığını kendide bilmiyordur da ilk senden deniyodur işte kızdığım ve affetmeceğim tek konudur buda...ki erkuntu ilk köye getiren ben oldum ilk çıkartanda ben olacam bu yıl hadi hasılat yüzümüzü güldürmedi bi dahaki seneye inşallah...

şerefli1 link=topic=68258.msg776918#msg776918 date=1379787581' Alıntı:
şimdi bir insana şöyle olacak böyle olacak kesin olacak dersin olmazsa ne olur güven sarsılır sonra söylediklerinin olmadığını dersen manaları sıralamaya başlar mazeret üzerine mazeret üretir çünki o söylediklerinin olup olmadığını kendide bilmiyordur da ilk senden deniyodur işte kızdığım ve affetmeceğim tek konudur buda...ki erkuntu ilk köye getiren ben oldum ilk çıkartanda ben olacam bu yıl hadi hasılat yüzümüzü güldürmedi bi dahaki seneye inşallah...
İnşallah abi.

şerefli1 link=topic=68258.msg776914#msg776914 date=1379787180' Alıntı:

O 200 gr yakan motordan kaç kişide var abi :)
Emin Ünal link=topic=68258.msg776904#msg776904 date=1379785793' Alıntı:
285 lerin bazılarında 16+8 şanzıman vardı yanılmıyorsam.
Daha öncelerde ise Erkuntlarda 12+12 şanzıman vardı.Ve 80 liklerde hala aynı. Bu durumda 285 ' ler Erkunt 80 ' den çekiş olarak yüksek, yakıt olarakta az demektir.
Şanzıman uyumu dediğin için söyledim bunları ;)
285 de 16+ 8 şanzuman mı hiç duymadım ben ama şunu bilirim ki 285 yakıtta her zaman fazla yakıyordu erkunttan ama çekmemde demiyodu( bayılma falan yok manasında).
şerefli1 link=topic=68258.msg776908#msg776908 date=1379786164' Alıntı:
18 gazı geçmessekde 168 likle bile bizi tokatlarlar o zaman da daha kötü ;D ;D

sonuçta şu karara varmak isterim bu konuyu açarak erkunt yerlilerin en az yakanı filan değil en çekişsizi rampalarda çıkamayan markası
bu gün 75 hp motoru seri 1 de pulluk çekerken bile boğuluyorsa ki 3 pistonlarında çok sık rastlanan hastalık ki 2011 de ben Diyarbakır fuarında adama sordum o zaman erkunt filan yoktu bende :D dedim koskoca motora 3 piston neden koydunuz pullukda ve rampada boğulmazmı sonuçta iki piston kardeş çalışırken tek piston yalnız çalışcak dedim gözüme baktı baktı şamşırdı biraz sonra dedi bu motorlara su motoru bile bağlasan çeker o zaman niye 75 hp motor koydunuz dedim o fuarada ilk defa 4 pistonlu erkunt gelmişti o halde 4 pistonu niye çıkarttınız diye soracaktım satışda kargaşa çıkınca kaçtım tabi konyada 70 liği 46 bine vermişler o zaman için diyarbakırda 52 mi 56 mı o fiyata satmaya çalışıyorlardı onlarda bir yerde öğrenmişler erkuntcuya saldırmışlardı güçç*-*
gelelim tekrar en başa şanzuman o kadar yardımcı bir etkense ki bence değil seri 1 de acı zulüm çekerken tümosan yanında daha hızlı geçmekte demekki şanzuman o kadar etken değil çekişlerde motordan güç gelmezse şanzuman ne yapsın motordaki güçde hp filan tamamda birazda tork ile alakalı bu gün 110 hp erkuntta 416 tork varken nh 110 da 430+40 da tork artışı var zotorda 478 tork var ...

o halde bu erkunt nasıl oluyorda en az yakan oluyor tamm zetoru katmayalım zf çok az yakansa carrarolu motor neden çıkarttılar oysaki carrarolu e serileri zf den daha seride gitmekde ayriyeten zf serili motorlarda hararet sorunuda bulunmakda biz iki yıl ne çektik hararetten dolayı en son geniş delik daha büyük radyatör taktıkda iyi kötü düzeldi
oysaki bizim 1981 model 480 11 yıldır bizde daha bir gün bile hararet yapmadı oda 5 yıldır rektefelik olduğu halde

kandırılmak aldatılmak tek afffetmeyeceğim konudur.....her şeyi affederim ama vaad edipte tutturamıyorda bana bahaneler sunuyorsa o bitmişti benim için ya o etkenleride söyleyecek yada kandırmayacak yol verecen gidecek böylelerine sop-*-sa
Söylediklerinde sonuna kadar haklısın abi ama erkunt olmasaydı bu kadar rekabet olurmuydu piyasada bide o yünden düşün.168 lige gelirsek babamın amcasıgilde vardı sürat dişlisi atmışları ama ne sürat dişlisi erkuntla son gazda bile yetişemedim taksi gibi gidiyodu ;D ;D ;D

koparanlı 80.4 servet link=topic=68258.msg776922#msg776922 date=1379788237' Alıntı:
O 200 gr yakan motordan kaç kişide var abi :) 285 de 16+ 8 şanzuman mı hiç duymadım ben ama şunu bilirim ki 285 yakıtta her zaman fazla yakıyordu erkunttan ama çekmemde demiyodu( bayılma falan yok manasında).Söylediklerinde sonuna kadar haklısın abi ama erkunt olmasaydı bu kadar rekabet olurmuydu piyasada bide o yünden düşün.168 lige gelirsek babamın amcasıgilde vardı sürat dişlisi atmışları ama ne sürat dişlisi erkuntla son gazda bile yetişemedim taksi gibi gidiyodu ;D ;D ;D

sürat dişlisi takılmışlar ayrı onlar kendi sınıfında kamyonlarla yarışıyorlar ;D ;D ;D

şimşek 38 link=topic=68258.msg776881#msg776881 date=1379784091' Alıntı:
bu ekunkuntu satanlar genelde janzumandan dolayı az yakıyo dıye reklam yapıyolar ayrıca az yakma reklamları artık pek kalmadı zaten herkes gordu anladı gecenlerde bıde yolda yakıt testı yaptılar bızım burda servis geldı 70lık 10 km yı 18 gazla 2 lt re mozot yaktı tam gaz da ise 5 lt re yakıt yaktı yol duz ve tıraktorler bos :(
16 km yolu tt 65 2000 gaz ve yukarı hizda net 2.5 litre yaktı

koparanlı 80.4 servet link=topic=68258.msg776926#msg776926 date=1379788597' Alıntı:
Motora basıp devrini buldugunda bagırırya bunda o yoktu habire gidiyodu nasıl motorsa ama kıymetini bilmediler o ayrı bi mesele :D

kıymet deme ne olur değerini bilmediler de reklam yapıyon yoksa ;D ;D

güzel konu açmışsın muzaffer bey
işte hep ben bu yüzden diyorum hiç bir markaya fazla güvenip fazla sevmeyeceksin
kar etmese para kazanmasa hangi traktör firması traktör üretir yada hangi bayi traktör satar
ve illaki bir marka birşeyleri abartmazsa yakıt vey a çekiş veya hergangi başka birşeyi abartmazsa o markada traktör satamaz
yalan veya dogru illaki abartacak
ve müşteri yani traktör alan çiftçi traktörü aldıktan sonra ilk 1inci ayda başlıyor pişman olmaya
bunun sebebide resmen boyayıp(olmayan şeyleri varmış gibi göstererek) traktör satmaları satarken öve öve bitiremiyorlar sattıkları gün herey degişiyor
bak mesela bende şuanda 1başak 1 fiat 3 nh var ilk nhyi 2010da sıfır aldım(td65d dt) traktörün 1 sene içinde arka lastikleri 5-6defa patladı birde ne görelim içlasttik çin malı fbrikamı taktı bayimi degiştirdi o lastikleri hala belli degil
ve yine aynı traktörüm daha 100saatten düşükken mazot konsunda beni şok etti 7km gidiş 7 km geliş olmak üzere boş traktör çeyrek depo mazot yaktı (1depo 90 litre) ona göre hesap et
ve yine aynı traktör 1depo mazotla 35dekar(35bin metre kare) tarlayı bitiremedi taş çatlasa 30 dekar sürmüştür
bu saydıgım olaylar daha traktör 1 yaşındayken başıma gelen şeyler
allaha şükür şimdi yakıt çok az içlastikleride degişeli çok oldu zaten :D
bak mesela amca oglu 70 lüks aldı daha geçenlerde ve ilk pişmanlıgını 2 gün önce yaşadı bir rampavar biizm burda benim 1996 model 55 56 ve kendisinin 2008model başak 2073ü o rampayı 1er damperli 2 tekerli römorkla römorklar buyday yüklüyken yaklaşık 3500er kg bugdayla son vitesten bir düşük vitesle çıkıyor bu dediigm iki traktörde(iyi kaptırısa)
iyi kaptırmazsa 2 vites düşüyor
fakat 70lüks boşken aynı rampayı son vitesten 2 vites düşük olarak çıkıyor
bahsettigim 2 trakör tek çeker 70lüks çift çeker kabinli
hemen aramış bayiyi falan tabi
ne deseler
traktör agır biraz agırlık sök
sökecegimiz agırlıgı niye takıyor ozaman fabrika demiş biizim amcaoglu
biraz tartışmışlar tabi
traktörü satarken çekiş ve yakıtını öve öve bitirememişler
ilk sınavı başarısız geçti bakalım ekim işleri başlayacak yakında ozamn yakıtıda görecegiz

şimdi sıfır km ttrakötr tarla sürse çekemese belki açılmamıştır falan derim fakat yolda rampada bukadar kesiliyorsa sorun var demektir
daha 15-20 gün önce toprak kuru ve sertken yani nerdeyse beton gibiyken yagmurlar yagmadan önce köyden biri 2011de sıfır km aldıgı td100d
çiftçeker kabinli traktörle tarla sürmüş 5 14 pullukla derinlik nerdeyse 40cm falan dekara 3,5 litre falan yakmış adam aglıyor resmen
tez zamanda satacagım diyor yani saymakla bitmez çiftçiyi düşünen yok 1 dekara 3,5litre demek nerdeyse 15lira demek ve bir tarlaya traktör ilk sürümden hasat vaktine kadar nerdeyse 10 defa giriyor ki sırf yakıta kaç lira gidecek bunun tohumu gübresi ilacı işçiligi hariç
resmen evin yolunu şaşırır

birde ekim işinde 200gram demişsin
ben daha görmedim dogrudur
fakat ben sana şu örnegi vereyim
çok aşırı rampa olmamak şartıyla
bende 18li bugday mibzeri var çekilir tip
benim 55-56 60litre yakıt deposu ve 130dekardan aşagı ekmiyor tarlalarım hem parçalı 5-10-20 dekar gibi yani
eskiden 240 massey vardı yakıt deposu 40 litreydi oda aynı mibzerle çok rampa araziler hariç ekim işinde 120dekarı hiç düşmedi

büüyk traktör bazen avanta bazen dezavantaj buyüzden illaki çiftçi adamın elinde ekonomisi yetiyorsa bir büyük bir küçük traktör olacak enazından

şerefli1 link=topic=68258.msg776908#msg776908 date=1379786164' Alıntı:
18 gazı geçmessekde 168 likle bile bizi tokatlarlar o zaman da daha kötü ;D ;D

sonuçta şu karara varmak isterim bu konuyu açarak erkunt yerlilerin en az yakanı filan değil en çekişsizi rampalarda çıkamayan markası
bu gün 75 hp motoru seri 1 de pulluk çekerken bile boğuluyorsa ki 3 pistonlarında çok sık rastlanan hastalık ki 2011 de ben Diyarbakır fuarında adama sordum o zaman erkunt filan yoktu bende :D dedim koskoca motora 3 piston neden koydunuz pullukda ve rampada boğulmazmı sonuçta iki piston kardeş çalışırken tek piston yalnız çalışcak dedim gözüme baktı baktı şamşırdı biraz sonra dedi bu motorlara su motoru bile bağlasan çeker o zaman niye 75 hp motor koydunuz dedim o fuarada ilk defa 4 pistonlu erkunt gelmişti o halde 4 pistonu niye çıkarttınız diye soracaktım satışda kargaşa çıkınca kaçtım tabi konyada 70 liği 46 bine vermişler o zaman için diyarbakırda 52 mi 56 mı o fiyata satmaya çalışıyorlardı onlarda bir yerde öğrenmişler erkuntcuya saldırmışlardı güçç*-*
gelelim tekrar en başa şanzuman o kadar yardımcı bir etkense ki bence değil seri 1 de acı zulüm çekerken tümosan yanında daha hızlı geçmekte demekki şanzuman o kadar etken değil çekişlerde motordan güç gelmezse şanzuman ne yapsın motordaki güçde hp filan tamamda birazda tork ile alakalı bu gün 110 hp erkuntta 416 tork varken nh 110 da 430+40 da tork artışı var zotorda 478 tork var ...

o halde bu erkunt nasıl oluyorda en az yakan oluyor tamm zetoru katmayalım zf çok az yakansa carrarolu motor neden çıkarttılar oysaki carrarolu e serileri zf den daha seride gitmekde ayriyeten zf serili motorlarda hararet sorunuda bulunmakda biz iki yıl ne çektik hararetten dolayı en son geniş delik daha büyük radyatör taktıkda iyi kötü düzeldi
oysaki bizim 1981 model 480 11 yıldır bizde daha bir gün bile hararet yapmadı oda 5 yıldır rektefelik olduğu halde

kandırılmak aldatılmak tek afffetmeyeceğim konudur.....her şeyi affederim ama vaad edipte tutturamıyorda bana bahaneler sunuyorsa o bitmişti benim için ya o etkenleride söyleyecek yada kandırmayacak yol verecen gidecek böylelerine sop-*-sa

3 pistonlu motorlarda 2 piston kardeş 1i tek çalışmaz.Hepsinin birbirine yakın ama aralıklı düzeni vardır.

wood link=topic=68258.msg777019#msg777019 date=1379795353' Alıntı:
3 pistonlu motorlarda 2 piston kardeş 1i tek çalışmaz.Hepsinin birbirine yakın ama aralıklı düzeni vardır.

öyle olduğunu sanmam araştır bence 1 ve 3 kardeştir 2 yanlızdır sistem bu ilk 1 çalışır sonra 3 sonrada 2 çalışır...
dediğin gibi olsa bile fark etmez sonuçta gerçekleri değiştimez ki....
senin dediğin gibi olursa mantıklıda olmuyor o zaman onların ateşleme zamanı vardır 1 ateşlerken 3 temizler 2 de hava çeker....
senin dedğim gibi nasıl olacak çözemedim....
1 tam tepedeyken ateşledi diyelim 3 yarıda olacak temizlemeye çıkacak 2 de tam havayı çekmiş yukarı çıkıyo olacak sonra 1 aşağı inerken 3 tam yukarı çıkmış olacak 2 ortada olacak o biraz zor bence mantığda uymuyor... :S :S :S :S :S :S

YAVUZ_13 link=topic=68258.msg777004#msg777004 date=1379794682' Alıntı:
güzel konu açmışsın muzaffer bey
işte hep ben bu yüzden diyorum hiç bir markaya fazla güvenip fazla sevmeyeceksin
kar etmese para kazanmasa hangi traktör firması traktör üretir yada hangi bayi traktör satar
ve illaki bir marka birşeyleri abartmazsa yakıt vey a çekiş veya hergangi başka birşeyi abartmazsa o markada traktör satamaz
yalan veya dogru illaki abartacak
ve müşteri yani traktör alan çiftçi traktörü aldıktan sonra ilk 1inci ayda başlıyor pişman olmaya
bunun sebebide resmen boyayıp(olmayan şeyleri varmış gibi göstererek) traktör satmaları satarken öve öve bitiremiyorlar sattıkları gün herey degişiyor
bak mesela bende şuanda 1başak 1 fiat 3 nh var ilk nhyi 2010da sıfır aldım(td65d dt) traktörün 1 sene içinde arka lastikleri 5-6defa patladı birde ne görelim içlasttik çin malı fbrikamı taktı bayimi degiştirdi o lastikleri hala belli degil
ve yine aynı traktörüm daha 100saatten düşükken mazot konsunda beni şok etti 7km gidiş 7 km geliş olmak üzere boş traktör çeyrek depo mazot yaktı (1depo 90 litre) ona göre hesap et
ve yine aynı traktör 1depo mazotla 35dekar(35bin metre kare) tarlayı bitiremedi taş çatlasa 30 dekar sürmüştür
bu saydıgım olaylar daha traktör 1 yaşındayken başıma gelen şeyler
allaha şükür şimdi yakıt çok az içlastikleride degişeli çok oldu zaten :D
bak mesela amca oglu 70 lüks aldı daha geçenlerde ve ilk pişmanlıgını 2 gün önce yaşadı bir rampavar biizm burda benim 1996 model 55 56 ve kendisinin 2008model başak 2073ü o rampayı 1er damperli 2 tekerli römorkla römorklar buyday yüklüyken yaklaşık 3500er kg bugdayla son vitesten bir düşük vitesle çıkıyor bu dediigm iki traktörde(iyi kaptırısa)
iyi kaptırmazsa 2 vites düşüyor
fakat 70lüks boşken aynı rampayı son vitesten 2 vites düşük olarak çıkıyor
bahsettigim 2 trakör tek çeker 70lüks çift çeker kabinli
hemen aramış bayiyi falan tabi
ne deseler
traktör agır biraz agırlık sök
sökecegimiz agırlıgı niye takıyor ozaman fabrika demiş biizim amcaoglu
biraz tartışmışlar tabi
traktörü satarken çekiş ve yakıtını öve öve bitirememişler
ilk sınavı başarısız geçti bakalım ekim işleri başlayacak yakında ozamn yakıtıda görecegiz

şimdi sıfır km ttrakötr tarla sürse çekemese belki açılmamıştır falan derim fakat yolda rampada bukadar kesiliyorsa sorun var demektir
daha 15-20 gün önce toprak kuru ve sertken yani nerdeyse beton gibiyken yagmurlar yagmadan önce köyden biri 2011de sıfır km aldıgı td100d
çiftçeker kabinli traktörle tarla sürmüş 5 14 pullukla derinlik nerdeyse 40cm falan dekara 3,5 litre falan yakmış adam aglıyor resmen
tez zamanda satacagım diyor yani saymakla bitmez çiftçiyi düşünen yok 1 dekara 3,5litre demek nerdeyse 15lira demek ve bir tarlaya traktör ilk sürümden hasat vaktine kadar nerdeyse 10 defa giriyor ki sırf yakıta kaç lira gidecek bunun tohumu gübresi ilacı işçiligi hariç
resmen evin yolunu şaşırır

birde ekim işinde 200gram demişsin
ben daha görmedim dogrudur
fakat ben sana şu örnegi vereyim
çok aşırı rampa olmamak şartıyla
bende 18li bugday mibzeri var çekilir tip
benim 55-56 60litre yakıt deposu ve 130dekardan aşagı ekmiyor tarlalarım hem parçalı 5-10-20 dekar gibi yani
eskiden 240 massey vardı yakıt deposu 40 litreydi oda aynı mibzerle çok rampa araziler hariç ekim işinde 120dekarı hiç düşmedi

büüyk traktör bazen avanta bazen dezavantaj buyüzden illaki çiftçi adamın elinde ekonomisi yetiyorsa bir büyük bir küçük traktör olacak enazından

bizler doğruları yazıpda bir birimizi aldatmazsak o bizi aldatanlar hiç aldatamaz

200 gr yakan motora gelince o motor fendt 312 24 lü mibzerle 200 250 gram arası yakmış :)

şerefli1 link=topic=68258.msg777057#msg777057 date=1379797890' Alıntı:
bizler doğruları yazıpda bir birimizi aldatmazsak o bizi aldatanlar hiç aldatamaz

200 gr yakan motora gelince o motor fendt 312 24 lü mibzerle 200 250 gram arası yakmış :)

bizler dogruları yazsak keşke ama kimse yogurdum ekşi demiyor herkes kullandıgı makinayı öve öve bitiremiyor
bizim köydede böyle bu sitedede böyle yeri geliyor adam 5binliralık traktörünü senin 50binlik makinandan üstün güçlü görüyor
veya adam bir traktör alıyor onun fanatikligini yapıp sürekli reklamını yapıyor sonra nasılsa başka bir traktör alıyor bakıyorsun busefer yeni aldıgını övüyor daha önce övdügü ve sonra sattıgı traktörü yerden yere vuruyor bu sitede var böyle arkadaşlar bizim köydede çok
insanlar kendini veya kendi traktörünü kral sanıyor kısaca
ve o arada traktör firmaları ve bayiler kazıgı çoktan geçirmiş oluyor

buarada fent konusunda bilgim yok belkide gerçekten 200gram yakmıştır ama şimdilik ulaşılmaz bir fiyatı var kısaca almak kullanmak benim açımdan biraz zor elimizde olanı veya alabilecegimiz makinaları en verimli nasıl kullanabiliriz buna bakmak lazım

YAVUZ_13 link=topic=68258.msg777062#msg777062 date=1379798303' Alıntı:
bizler dogruları yazsak keşke ama kimse yogurdum ekşi demiyor herkes kullandıgı makinayı öve öve bitiremiyor
bizim köydede böyle bu sitedede böyle yeri geliyor adam 5binliralık traktörünü senin 50binlik makinandan üstün güçlü görüyor
veya adam bir traktör alıyor onun fanatikligini yapıp sürekli reklamını yapıyor sonra nasılsa başka bir traktör alıyor bakıyorsun busefer yeni aldıgını övüyor daha önce övdügü ve sonra sattıgı traktörü yerden yere vuruyor bu sitede var böyle arkadaşlar bizim köydede çok
insanlar kendini veya kendi traktörünü kral sanıyor kısaca
ve o arada traktör firmaları ve bayiler kazıgı çoktan geçirmiş oluyor

buarada fent konusunda bilgim yok belkide gerçekten 200gram yakmıştır ama şimdilik ulaşılmaz bir fiyatı var kısaca almak kullanmak benim açımdan biraz zor elimizde olanı veya alabilecegimiz makinaları en verimli nasıl kullanabiliriz buna bakmak lazım

aynen öyle erkuntu seviyorum ama yapanlar satanların yüzünden soğuyorum servisin yüzünden soğuyorum...o fanatikleri gördüknasılda af edersin ama küle ossuruyorlar şimdi
o tiplerden bizim köyde de var 277 g ları vardı öve öve bitiremediler yazın bide baktım 3075 almışlar onu övüyorlardı şimdide onu değişeceklermiş borç üstüne borç sırf herkez ona en büyük ve en iyi motor sende desinler diye bunu yapıyor ama kimsede demiyor çünki en iyisini almıyorlar ;D ;D ;D en iyi motor işini gören motordur ilkesi bende hala mevcut ben 135 likde kullandım yeri gelirse en motor 135 likde diyebiliriz nakliyede az yük götürür ama az da yakar mesela 2 . motora düşünülebilir az bir ürünün var götüreceksin tam o işin motorudur bir koklar ilçeye düşürür bir koklar köye getirir ;D

abilerim güzel bir tartışma olmuş Erkuntun 750 gr yakıyo idda ettikleri ilk çıkan modelleri içindi ama şimdi muadillerine göre %30 az yakıyo diyolar yani eskilerden bahsediyo ve eski model kullanananlar yakıttan mennun olmayan duymadım ama şöyle bende 2005 70t 2wd vardı test yaptık servisle 4 10 inçle 5 lt mazotla 23 adım genişlikte 244 adım uzunlukta yer sürdü yakıt mükemmeldi...2012 70 lüx 2wd aldım konfor kullanış donanım olarak mükemmeldi ama mazotu başına dikiyo ssh yetkililerine ulaştım servise sordum zorla çabuk açılsın dediler pullukla duman ettim yine tık yok sonra 7 li çizeli şaseye kadar indirdim traktörü doğduğuna pişman ettim artık mazotu yakmıyo valla çok memnunum 50 dekar yonca biçtim ibre kımıldamadı şimdi 380 lerde filan ama 400ü geçsin bi testte buna yapacam ne diyecek bakalım her şekilde denedim full depo üzerinden baya baya memnunum...ERKUNT alk-*s alk-*s alk-*s