Neden Kubota

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Neden Kubota

doganbey1 link=topic=51650.msg525232#msg525232 date=1328020595' Alıntı:
Abi zaten servisler hemen hemen her ilde mevcut. Bu daha da geliştiriliyor. Merak etmeyin. X makinanin her yerde ustası var deniyor. Kara düzen makinayı herkes tamir edebilir. Ama elektronik makinayı tamir edemez. Muhammedim benim Kubota o zamanlarda motor yapıyordu merak etme. Ama burda yoktu. Bizim bahsettiğimiz o değil. Olayı farklı yere saptırma. Masseyin gönderdiği motorlar şu anki çoğu motor diye satılan motorlardan kaliteli. Ama hakiki Mf olanlar. Bunu biliyorsundur
Bilincindeyim hangi mf hakiki hangi mf çakma ok-*-s

hamza40_7 link=topic=51650.msg525235#msg525235 date=1328020757' Alıntı:
sakin olun arkadaşlar güzel bi parça paylaşıyımda az dinleyin kimseyi kırmayı gerek yok muhabbet olsun diye konuşuyoruz nasıl vakit geççek
Kimsenin kimseyi kırdığı yok sohbet ediyoruz ok-*-s

Kubotanın tarihi adlı bir video vardı bölümde... Hamza abi kalp kırmak bize yakışmaz zaten. Ben neden sana Hamza abi diyorum. Benim amacım fanatiklik asla değil. Yanlış bilgilendirme olmasın. Sonuçta bu siteye günde 1000 kişi girse bunu okuyan 500 kişi olsa ve markayı tanımayan 300 kişi olsa ve onlar başkalarına anlatsa bu silsile halinde gider değil mi? Ve ne olur bir marka yanlış tanıtımdan dolayı kaybeder. Önemli olan bu. Ha burada benim cebime vallahide billahide bir şey girmiyor. Köy tanıtımına gittik. Motor tepesinde gittim. gelirken hava buz gibiydi rahat - 8, - 10 derece vardı. Ben motorda geldim. Üşüttüm hasta oldum. Daha çok bana giren girdi. Ben bayide değilim. Sadece bana bu bölüm başkanlığı görevi verildiğinde dedim yaparım bu işi ama böyle yaparım. Kimseninde bu benim kardeşim olsa dahi markayı bilmeden kötületmem.

hamza40_7 link=topic=51650.msg525239#msg525239 date=1328021100' Alıntı:
o zaman alınmana gerek yok koçum ok-*-s
ok-*-s

doganbey1 link=topic=51650.msg525238#msg525238 date=1328021082' Alıntı:
Kubotanın tarihi adlı bir video vardı bölümde... Hamza abi kalp kırmak bize yakışmaz zaten. Ben neden sana Hamza abi diyorum. Benim amacım fanatiklik asla değil. Yanlış bilgilendirme olmasın. Sonuçta bu siteye günde 1000 kişi girse bunu okuyan 500 kişi olsa ve markayı tanımayan 300 kişi olsa ve onlar başkalarına anlatsa bu silsile halinde gider değil mi? Ve ne olur bir marka yanlış tanıtımdan dolayı kaybeder. Önemli olan bu. Ha burada benim cebime vallahide billahide bir şey girmiyor. Köy tanıtımına gittik. Motor tepesinde gittim. gelirken hava buz gibiydi rahat - 8, - 10 derece vardı. Ben motorda geldim. Üşüttüm hasta oldum. Daha çok bana giren girdi. Ben bayide değilim. Sadece bana bu bölüm başkanlığı görevi verildiğinde dedim yaparım bu işi ama böyle yaparım. Kimseninde bu benim kardeşim olsa dahi markayı bilmeden kötületmem.
Aynen kalp kırmak bize yakışmaz

arkadaşlar bayağı laf kalabalığı yapmısınız bir laf vardır zenginin malı züğürtün çenesini yorar motorlarda özellik artıkça fiyatıda artıyor bizler o iyimiş bu iymiş den çok az mazotla az zamanda ortaya 3 lira koyup 6 lira nasıl yaparız ona bakalım ben sizler gibi ne mühendis nede teknoliji uzmanım liseyi bitirip hayata atıldım ben üretime bakarım az harcayıp çok kazanmaya lifo matik konusu şu ana kadar 5 tane motor değiştim hiç birinde yoktu kullanmadım baharda bir tane yeni 80.4 erkunt servet geldi servisiyle bende m8540 kubota 4 14 tarlaya girdik ben mekanik kolla pulluğu kumanda ediyordum o işe lif o matikle benim manevre performasım erkunta yarım tura yakın bindiyordu diyorsunuz otamatik kaldırma zamandan tasaruf diye hani nerede bakın kapımda jd var motoruna kimseye laf söyletmem niye sağlam kubotada aynı arkadaşın biri td 90 almış boş yolda gittinde dersin ağır vasıta bir kamyon sesi geliyor resmen bögüyor lütfen bu iş makinası herkesin kapısındaki motorlar kendisine güzeldir

qarizmatiqa
çok efendi çocuk, geçen bır programdaydı gerçekten efendi,,,,,

güzel çalıyo demi toprak hoşuma gitti yaa tufan altaşı severdim ya buda iyi çalıyo

bazı üyelerimiz bu konuda laf kalabalığı oldu diye düşüne bilir amafarklı açılardan bakarsak olaya kubota daha iyi tanıtılmadımı? mesela yavuz arkadaşımız bilmediğimiz yönlerini anlattı motorun. doğan arkadaşımız markanın yanlış tanınmaması için olaya müdahale ederek olayın farklı noktalara gitmesini önledi. mustafa arkadaşımız gerekçeleriyle neden kubota aldığını anlatmadı mıparlamaları yüklenmeleri bi kenara bırakırsak kubota alacaklara faydalı bilgilerde oldu.birde şunu öğrendik. en az kubota kadar hatta kubotadan üstün traktörlerde olduğunu. ancak burda önemli olan kubotanın kullanışlı oluşu ve alacak olanların faydalanacakları bi konu oldu bence.

benimde son yorumum...
Massey Ferguson 5435 serisi BANA GÖRE her haliyle kubota m9540 dan üstündür.ondan daha çok çeker,daha az yakar,daha torkludur,daha sağlamdır,2. elde daha değerlidir,daha konforludur.
isteyen istediğini alır.

gokhanozkan link=topic=51650.msg525441#msg525441 date=1328033513' Alıntı:
benimde son yorumum...
Massey Ferguson 5435 serisi BANA GÖRE her haliyle kubota m9540 dan üstündür.ondan daha çok çeker,daha az yakar,daha torkludur,daha sağlamdır,2. elde daha değerlidir,daha konforludur.
isteyen istediğini alır.
sana traktörünle mutluluklar.... az yakma olayını sen bir rafa koy .... diğerlerine yorum yapmayacam kabullendiğimden değil ama ....

arkadaşlar laf kalabalı derken önemli olan bütçeniz ve arazi büyüklüğü ve yapısı ben 2000 dönüm kuru tarımla senelik uğraşıyorum 2010 5725 alırken bayi bana sana 5820 verelim dedi bende nakit param ona yeter dedim bayi bana dolar bazında bankaya borçlanırsın dedi korktum almadım anlacağınız herşeyin başı para para varsa fendt inede binersiniz mersedes arabayada akıllı olalım türkiyede tarım sektörü kolay sektör değil çifçilik benim için kumar 5 ekersin 10 olur 10 ekersin 5 olur bitersin halımıza şükrederim

Bu konuda yapılan yorumlarda traktörler kıyaslanırken 90 hpve üstü traktörler kıyaslanmış. işte mf de jd de nh de kubota daki özellikleri karşılaştırılmış.ama bizim bölgemizde veya türkiyedeki traktörlerin büyük bir kısmı 70 hp ve altı traktörler kullanılıyor.70 hp nin altındaki traktörleri kıyasladığımızda kubotanın daha ağır bastığını görürüz.mesela bu grupta debriyaja basmadan ileri geri geçiş yapan ,5 vites, 16 valf gibi özelliği olan başka marka traktör varmı bilmiyorum. diğer markalar küçük traktörlere bir çok yeniliği koymuyor yada geç koyuyor.bu konuda kubotayı takdir etmek lazım. bizim gibi küçük çiftçiler adına.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...