POMPA AYARI İLE ÇEKİŞİ ARTIRMAK,,FİKİRLERINIZ ÖNEMLİİ,,

Ynt: POMPA AYARI İLE ÇEKİŞİ ARTIRMAK,,FİKİRLERINIZ ÖNEMLİİ,,

cem50 link=topic=62877.msg717282#msg717282 date=1363103229' Alıntı:
Enjektör degişiminde genel olarak avans ayarı degişir bunu marş sürenizden soguk sıcak motorda egsoz dumanından ve çekişten anlamak olası,
pompa üzerindeki genelde mühürlü olan yerden yakıtı bir miktar arttırıp çekişinizi arttırmanız mümkün 4/1 turdan fazla çevirmeyin ayar genelde saat yönünde yakıtı arttırır tersi yönde kısar,
ANCAK ENJEKTÖRLERİNİZDE DAMLATMA İŞEME VARSA PİSTON BAŞININ ERİYİP PİSTONUN DELİNMESİNİ HIZLANDIRMIŞ OLURSUNUZ.
55 46 traktörümüzde herzaman olmasada genellikle rolentide bazende düşük gazda hafif bir siyah duman söz konusu acaba problem ne olabilir?

bilader kem pompa ayarı önemli hemde avans ayarı na bakılması lazım bended 277 g var karaduman yapıyodu çekmiyodu rektefe sandım serviste bi avans ayarı bide pompa ayarı cektiler saaat gibi oldu

eski enjektörünü geri taktır. enjektörü küçültmeniz ancak sizin gaza daha fazla yüklenmenize neden olur. pompa ayarı ancak dumanı arttırır. mazotu çiğ atar motor. motorun yanma odasının hacmine göre zaten mühendisler enjektör miktarını yakıt miktarını hesaplayarak motoru yaparlar varmıymış sizin ustanın böyle bir mühendislik hüneri senin traktörde mühendislik mi öğrenecekmiş. deneye yanıla.

Arkadaşım bizim de başımıza geldi pompayı söktürmüştük eski ayar bozuldu tabi sonra bizim bi abi ayarladı iyi oldu seninde sorun avans ayarında onu iyi anlayan birine götür ona bi avans ayarı yapsın çok ince ayar istiyor ben inanmıyordum çekişi etkileyecegine ama %30-%40 etkiliyor avansı ayarlarken motoru rampaya vurarak ayarlattırın bide motor çalışırken avans ayarı verilmez onu da söylemiş oluyum