sizce dünyanın en iyi traktörü fendt mi yoksa zetor mu?

Ynt: sizce dünyanın en iyi traktörü fendt mi yoksa zetor mu?

Söylemeyim dedim ama duramadım bu zetor allah yapısı mı? En az yakan en iyi çeken en geniş kabinli bayılmayan pati çekmeyen en güçlü hidrolik çamura batmayan nedir bu yaw...

herkes şurda umut abi gibi bişey hakkında sürekli bilgi verse uğraşsa araştırsa ne mutlu..adam bilgiyle belgeyle konuşuyor boş konuşmuyor,zetor hakkında yaşadıklarını bulduklarını bizle paylaşıyor..bi emek sarfediyor bari o emeğine saygılı olalım

Neden birşeyleri kanıtlamak için ugraşyım bilen zaten biliyor bilmeyende bilene sorup ögreniyo ama bu tekrarlama sürekli oluyorsa bi süreden sonra bıktırıyor umut abiye saygm sonsuz ama görünen köy kılavuz istemez.

5 sayfa yorum var.. konuyu açanı da tanımam..

kimi fendt, kimi JD, kimi tümo, kimi de zetor demiş.. azıcık dikkatle tamamını okuyan kaç kişi var acaba! çok azdır.. hızlı yaşıyoz genç ölüyoz :)

benden çok önce zetor kullananlar varmış şimdi hiç biri yok galiba, hiçbirini de tanımam.. ama yorumlar ne kadar aynı :)

sevgi saygı selam..

Allah herkese gönlünce versin..

Para derdim, yakıt derdim olmasa idi Fendt ' i seçerdim.

Ancak ülkemiz koşulları, maddi durum ve yakıt sorunu nedeni ile Zetor daha mantıklı.

Zetor markasının bizim pazara çok uygun olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz için bir politika uygulasa bence bir çok markayı geride bırakabilir ve ülkemiz pazarında büyük bir payın sahibi olabilir.

http://s13.postimg.org/bptonb453/562233_502376273131054_1603582423_n.jpg

Bu ne bu bilgimi belgemi ? hiçbir tutar yanı yok nerde yayınlanmış kim açıklamış evde excel kullanan biri hazırlamış bunu.Eğer UK de 2011 2012 traktör satış rakamlarını görmek istiyorsanız buyrun İngiltere ziraat mühendisleri odası resmi internet sitesinin rakamları.Bilgi belge böyle olur.

http://www.aea.uk.com/tractor-statistics#

Balon gibi şişirme yapıyorsunuz ülkede ciddi anlamda satılmayan, servisi ilgileneni olmayan bir traktör markasını herkese tavsiye ediyorsunuz.Distribütörlük alacaksanız alın servis ağını kurun sonra doya doya reklam yapın akşama kadar yayın yapın çok severim izlerim.

link için sağol.. JD/CNH/AGCO.. diye gidiyo İngiltere..

lakin verdiğim tablo dikkat edilirse satış değil 'traktör denince aklınıza ne gelir sorusuna verilen cevaplar'..

velevki çok dandik bi motor ama ben çok seviyom, bu kadar basit :)

sıkıntı yok yani.. bu arada sizin Aydın ' a bi forterra 135 yeni geldi.. denk gelirse foto paylaş diyecem korkumdan diyemiyom.. adı/telefonu var alanın, hatta bikaç kere görüştük ama internetle pek işi yok galiba.. burdan da bahsettim ama..

UÖZKAN.77 link=topic=22217.msg854857#msg854857 date=1393538877' Alıntı:
link için sağol.. JD/CNH/AGCO.. diye gidiyo İngiltere..

lakin verdiğim tablo dikkat edilirse satış değil 'traktör denince aklınıza ne gelir sorusuna verilen cevaplar'..

velevki çok dandik bi motor ama ben çok seviyom, bu kadar basit :)

sıkıntı yok yani.. bu arada sizin Aydın ' a bi forterra 135 yeni geldi.. denk gelirse foto paylaş diyecem korkumdan diyemiyom.. adı/telefonu var alanın, hatta bikaç kere görüştük ama internetle pek işi yok galiba.. burdan da bahsettim ama..
Dikkat edilirse sağında solunda üstünde altında hiçbir açıklama yok 'traktör denince aklınıza ne gelir sorusuna verilen cevaplar' oldugunu anlayamaz yani kimse (grafik üzerinde tüm markalar sonucu yazıyor) Sev usta sana traktörünü sevme demiyoruz ama 2 3 yıllık konuyu hortlatıp fendt yerine zetor diyorsunuz..O arkadaşa da geçmiş olsun bi depo kapağı filan lazım olursa Mazot depo kapağı+Çek Cumhuriyetine uçak bileti parası öder artık.

Erkunt 110 varmış lazerde zorlanarak da olsa cekiyormuş.. daha büyük motor ararken forumda kelepir diye paylaştığımız Forterra 135 aldı..

Rica ettim video/foto at diye çünkü ülkede çok az var.. ama daha bişe yok..

Mazot kapağı kilitsizdi bizde galiba NH ' nin kilitlisi uydu bu arada.. bi tane uydurduk ama unuttum şimdi.. onlar kolay inşallah büyük bi sıkıntı olmaz.. özellikle toz yutturursa kötü..

hava emişi normalden fazla, canın sıkıldıkca hazır üstünde hava var temizliyecen filtreyi.. bi toz yutarsa, motor ister..

UÖZKAN.77 link=topic=22217.msg854861#msg854861 date=1393539570' Alıntı:
Erkunt 110 varmış lazerde zorlanarak da olsa cekiyormuş.. daha büyük motor ararken forumda kelepir diye paylaştığımız Forterra 135 aldı..

Rica ettim video/foto at diye çünkü ülkede çok az var.. ama daha bişe yok..

Mazot kapağı kilitsizdi bizde galiba NH ' nin kilitlisi uydu bu arada.. bi tane uydurduk ama unuttum şimdi.. onlar kolay inşallah büyük bi sıkıntı olmaz.. özellikle toz yutturursa kötü..

hava emişi normalden fazla, canın sıkıldıkca hazır üstünde hava var temizliyecen filtreyi.. bi toz yutarsa, motor ister..
:D :D :D kolay gelsin

ELPRESACANARİO link=topic=22217.msg854878#msg854878 date=1393542751' Alıntı:

O yarışta sıralama; Zetor/Fendt/MF ve diğer 27 marka şeklinde.. yalnız o yarışma çekiş/rampa yarışı.. zetor kazandı diye her yönüyle o iyi denilmez.. olayın çok yönü var.. ama ağır iş/tonajlı nakliye/orman işi..vs için biçilmiş kaftan.. gel görki ülkemizde sahibi bile yok.. muamma..

Bizimki reklam değil tanıtım aslında..

Toz yutmuş zetor gördüm akşehirde 4-5 bine yenilediler motoru..

Bu Aydınlı arkadaş lazer/tesviye deyince onun için toz/filtre temizliği çok daha önem taşıyo tabi..

Bi video vardı bulamadım 1-1,5 metre suyun çamurun içinde önündeki bıçakla set/bent yapan bi zetor.. şimdi bulamadım.. demek istediğim şu; Fendt mercedes/bmw jip gibi.. zetor unimog/land defender gibi yani.. o parayı verip fendi 1 metre suya, çamura, gübreye sokaman.. soksan yazık ve verimli çalışmaz elektronik, kablo..vs..

dediğim gibi tercih/para meselesi..

UÖZKAN.77 link=topic=22217.msg854801#msg854801 date=1393535516' Alıntı:
Çok farklı kulvardalar.. Fendt traktörün yarını.. ama aynı fiyat bile olsalar Zetor derim.. iş makinası/traktör/arazi aracı olabildiğince basit/sade/sağlam ve iş görür olmalı..

ayrıca dünyada Fendt diye bi motor yok.. ama Zetor motoru var.. yani kendi motorunu kendi üreten nadir firmalardan biri Zetor..

her ayrıntı, özellikle lüzumsuz ayrıntı bir arıza adayıdır..

ne kadar teşkilat, o kadar müşkilat!

ormanda, dağda taşda, çamurda yüzlerce Zetor videosu var niye, istesende bozulmaz da ondan :)

Tractor is Zetor since 1946 :)

bu tablo neyin tablosu.telefondan pek anlayamadım