YENİ TRAKTÖR ALACAĞIM YARDIM

casenin kalitesinden şüphem yok ama dingiller arası mesafesi kısa oluşu düşündürüyor 4 lü dönerli 6 lı havalı mibzer kullanmayı düşünüyorum donanımsal olarak erkunt üstün ama asıl önemli çekiş gücü olacağı için denemek istiyorum.Bklm nasip buğdaylar biçilsin fiyatlar belli olsun öyle dereyi görmeden paçaları sıvamamak lazım.
Case farmall 85c comonrail elektronik satıl kaldırma kapasitesi yüksek ve 24+24 vitese sahip. Bence istediklerinizi fazlasıyla karşılayacaktır ve çamurluk üstü kaldırma indirme düğmeleri gibi özelliklerde mevcut. Caseci olmasamda saydiklarinizin içinde en mantiklisi case geliyor😊

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: tugayozer
Case farmall 85c comonrail elektronik satıl kaldırma kapasitesi yüksek ve 24+24 vitese sahip. Bence istediklerinizi fazlasıyla karşılayacaktır ve çamurluk üstü kaldırma indirme düğmeleri gibi özelliklerde mevcut. Caseci olmasamda saydiklarinizin içinde en mantiklisi case geliyor

marka imajına bakılırsa haklısınız bende aynı fikirdeyim ama erkuntda deutz crd var ivecodan üstün olduğunu düşünüyorum vites sayısına gelince sürüngen vitesle bereber 24x24 sürüngen vites benim işime yaramaz o yüzden kullanabiliceğim vites yine 16x16 + erkunt şase olarak daha kemikli kald.kapasitesi yüksek.kompresör ve hidrolik orta kol ve yan kol.kabin süsbansiyonu gibi iş kolaylaştırıcı özellikleri de var.+ bizim buralar hep rampa nakliye işimde çok oluyor havalı römork freni de işimi oldukca yarayacağını düşünüyorum.özellikle servis ilçemde de ve ilimde bulunuyor yedek parça ana bayiside sakaryada olduğu için ister istemez değerlendirmeye alıyor insan.Birde köyümde avrupa explorer3 modellerine harcanan miktarlarını görünce temkinliyim.Avrupa iyidir ama bir arızada benim 75 model 135 liğin parası gidiyor :D

marka imajına bakılırsa haklısınız bende aynı fikirdeyim ama erkuntda deutz crd var ivecodan üstün olduğunu düşünüyorum vites sayısına gelince sürüngen vitesle bereber 24x24 sürüngen vites benim işime yaramaz o yüzden kullanabiliceğim vites yine 16x16 + erkunt şase olarak daha kemikli kald.kapasitesi yüksek.kompresör ve hidrolik orta kol ve yan kol.kabin süsbansiyonu gibi iş kolaylaştırıcı özellikleri de var.+ bizim buralar hep rampa nakliye işimde çok oluyor havalı römork freni de işimi oldukca yarayacağını düşünüyorum.özellikle servis ilçemde de ve ilimde bulunuyor yedek parça ana bayiside sakaryada olduğu için ister istemez değerlendirmeye alıyor insan.Birde köyümde avrupa explorer3 modellerine harcanan miktarlarını görünce temkinliyim.Avrupa iyidir ama bir arızada benim 75 model 135 liğin parası gidiyor :D

Iveco=Fiat motorudur viran perkins motorla Fiat motoru bir tutamazsın ayrıca erkunt dediğin makina dotu başka bası başka toplama bir makinedir ve şase etli diyorsun tank gibi ağırda ondan sana etli geliyor bir sürü gereksiz ağırlık var Avrupa case ye karşı massey dersin jd dersin anlarım ama bir erkuntu ayni yere koyarsan olmaz

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Iveco=Fiat motorudur viran perkins motorla Fiat motoru bir tutamazsın ayrıca erkunt dediğin makina dotu başka bası başka toplama bir makinedir ve şase etli diyorsun tank gibi ağırda ondan sana etli geliyor bir sürü gereksiz ağırlık var Avrupa case ye karşı massey dersin jd dersin anlarım ama bir erkuntu ayni yere koyarsan olmaz

anladık casecisin toz kondurmuyorsun ama ezbere konuşuyorsun.iletimi okumadan heyacanla birşeyler yazmışsın söz konusu olan erkunt deutz motorlu crd.erkuntun zf şanzumanını hafife alma.caseyi Jd ve mf ile değerlendirmem bile merak etme param olsa direk mf alırım.toplama olunca ne oluyor anlamıyorum dünyada bir çok marka toplama hatta üst segment traktör olan fentin aks ve aktarma organları bile zf.Erkunt deutz crd için konuşuyorum motor deutz.şanzuman ZF.Arka aks ZF.Hidrolik ünite ZF.Elektro Hidrolik kontrol(EHC)Bosch.Hepsi Alman malı.Yani bu markalar kendi segmentinde en üst düzeyde.Katalogları incele teknik özellik ve ölçülerine bak tarafsızca değerlendir.İşin içine tarafsızlığını ve yedekparça ve servis hizmetini de koy sonra değerlendir.Erkuntunda eksikleri var tabi ama götü başı toplama deyip hafife atılacak motor değil hele bu crd hiç değil.

anladık casecisin toz kondurmuyorsun ama ezbere konuşuyorsun.iletimi okumadan heyacanla birşeyler yazmışsın söz konusu olan erkunt deutz motorlu crd.erkuntun zf şanzumanını hafife alma.caseyi Jd ve mf ile değerlendirmem bile merak etme param olsa direk mf alırım.toplama olunca ne oluyor anlamıyorum dünyada bir çok marka toplama hatta üst segment traktör olan fentin aks ve aktarma organları bile zf.Erkunt deutz crd için konuşuyorum motor deutz.şanzuman ZF.Arka aks ZF.Hidrolik ünite ZF.Elektro Hidrolik kontrol(EHC)Bosch.Hepsi Alman malı.Yani bu markalar kendi segmentinde en üst düzeyde.Katalogları incele teknik özellik ve ölçülerine bak tarafsızca değerlendir.İşin içine tarafsızlığını ve yedekparça ve servis hizmetini de koy sonra değerlendir.Erkuntunda eksikleri var tabi ama götü başı toplama deyip hafife atılacak motor değil hele bu crd hiç değil.

Bana parça markalarından değil o parçaları toplayan firmadan bahset

Erkunt bizim bölgemizde bulunmadığı için nasıldır hicbir fikrim yok, ağır traktör olduğunu biliyorum diğer markalara göre. Haklisiniz avrupanın arızası daha pahalıdır parçası falan. Şurası da var case farmal alıpta arıza olan görmedim daha Ama yerli makinaların maalesef oluyor. Bu arada Ben nh'ciyim case dememde ki sebep saydığıniz traktörler icerisinde alınacak özelliklere göre uygun olması. Havalı fren çıkışı var evet güzel özellik erkuntta ama.romorkta varmı havalı fren çıkışı. Iveco motorda iyidir bana kalırsa 😊

vites seçeneklerini göz önünde bulundurup almak en iyisi sayıya aldanmayın.
motor güçleri sağlamlık parayla doğru orantılı olur.
ama kimi kullanıcı zf şanzımanın seri birden hızlı olan takviye bulunan seri vitese ihtiyaç duyuyor.
kimisi sıralı vitesi kullanışlı buluyor.
sshibindende traktör ilanlarında vites seçenekleri yazmıyor uyuz oluyorum.
arkadaşa traktör arıyoruz buçuk varmı bilmemne sormaya bıktı.
adam koymuş kaportayı çekmiş çek vitesleri pto kolunu hidrolik düzenini.

traktör aradığımız arkadaşta nimet70 var balya bağlıyor.
sürüm ve tüm yük işleri o motorda hiç büyük arıza yapmadı.

siz crd kullanan birini bulun kullanıcıdan dinleyin ve kullanıcın motoruyla sizde yoğun olan işe koşun beğenirseniz öyle alın.

Bana parça markalarından değil o parçaları toplayan firmadan bahset
Abimizin saydigi her parca durumu bugun gordugumuz her aracta olan bir durum mesela
**Wv-seat-skoda-audi ortak parca kullanimi.
**Bmw-mercedes-audi ( zf marka tork konvertörlu şanzıman )

Demek istedigimse otomobillerde boyle bir sorun yokken traktorde yok o parca filancanin demenin anlami yok yerlide erkunt kadar sükse yapip tutulan olmadi benim kaanatim ve ayrica olaya soyle bakmanizi rica ederim madem erkuntun standart uretimi begenilmiyor adamda sizlere bilinen ve tutulan markalari kendi traktorunde piyasaya sunuyo bunda ne alincak nede gocuncak bir durum yok fiyat olayi tartisilir eyw, ama bu işlemde bir ticari olaydir musteriye suna bilecegi imkanlari sunmaktir case dunya markasi jd ,mf de oyle bu markalarda o parcalari kullandi sorun olmadi bizim kendi markamizda da olmamali

italya da üretildiğinimi anlıyoruz bundan emin misin? avusturalyadan gelen makinası var bunların uzak doğu parşaları ile yoğrulmuş pişirilmiş onlardan olmasın ?

Kardeşim sen bunu nikahına mi alacaksın alti üstü traktör yahu her yorumada cevabınız var ama ya c lerin hepsi cin mali plastik en adi traktör oldu mu şimdi en iyisi sizinkiler aman be sizin eseginiz erkek olsun tamam ben marka fanatiği değilim isteyen istediği traktörü alır

• Beğen
Tepkiler: Akifİnanç68
Eksantrik mili sübap açma kapama işlemi yapar.Eski eksantrik milleri yakıt sübabını erken açıp geç kapattığı ve egzoz içinde aynı şeyleri yaptığı için değiştiriliyor. Sübap zamanlamasını uzatıyor, pompadan yakıtta açılıyor, emisyonlar düşer, turbo havası yetersiz gelir, soğutma zafiyeti yapabilir, su devir daim hızı değişmiyor. Performans elde etmek için yapılıyor, birazcık zararı da var.

Kardeşim sen bunu nikahına mi alacaksın alti üstü traktör yahu her yorumada cevabınız var ama ya c lerin hepsi cin mali plastik en adi traktör oldu mu şimdi en iyisi sizinkiler aman be sizin eseginiz erkek olsun tamam ben marka fanatiği değilim isteyen istediği traktörü alır

Bu kadar kızmana gerek yok bilmiyorsan yada emin değilsen buraya yazma o zaman italyan malı diye.yok biliyorsan bu bilgiyide sağlıklı birinden bayi fabrika v.s aldıysan söyle insanlarda bende öğreneyim. nikahıma almıyorum belki 3-5 sene tarlada çalışıp alın teri ile traktör alıyor çiftçi banka kredisi ödemek için uyumuyor geceleri taksit günü yaklaştıkça. ve aldığı traktör hiç olmadığı bir anda arıza yapıp hem işinden hem parasından etmesin burda her bilgi önemli üretim yeride kaliteside yakıtıda önemli. banada kardeşim deme hatta bu son mesajlaşmamız olsun benim yazdıklarımı okuma benim mesajımı etiketleme tamam mı. benimle konuşma üslübunda hiç hoşuma gitmedi.yazık. bu üslübu değiştirmek istiyorsan ankara polatlı armağan oto ticaret iş yerimde sen dahil burdaki herkesi misafir ederim bu çevredeki her işinede yardımcı olurum.saygılar

• Beğen
Tepkiler: aşkar ve FENOMEN
Bu kadar kızmana gerek yok bilmiyorsan yada emin değilsen buraya yazma o zaman italyan malı diye.yok biliyorsan bu bilgiyide sağlıklı birinden bayi fabrika v.s aldıysan söyle insanlarda bende öğreneyim. nikahıma almıyorum belki 3-5 sene tarlada çalışıp alın teri ile traktör alıyor çiftçi banka kredisi ödemek için uyumuyor geceleri taksit günü yaklaştıkça. ve aldığı traktör hiç olmadığı bir anda arıza yapıp hem işinden hem parasından etmesin burda her bilgi önemli üretim yeride kaliteside yakıtıda önemli. banada kardeşim deme hatta bu son mesajlaşmamız olsun benim yazdıklarımı okuma benim mesajımı etiketleme tamam mı. benimle konuşma üslübunda hiç hoşuma gitmedi.yazık. bu üslübu değiştirmek istiyorsan ankara polatlı armağan oto ticaret iş yerimde sen dahil burdaki herkesi misafir ederim bu çevredeki her işinede yardımcı olurum.saygılar

Kızmadım ve emin olmadığım bir şeyi yazmam bayiden aldığım bilgidir İtalyan olduğu bayi çocukluk arkadaşımdır bana yalan söyleyecek hali yok ayrıca bende olan bir markayı kimse alsın diye yazmam herkes istediği markayı alır ha bende ki kötüyse ben yandım sen yanma diyede uyarırım para kolay kazanılmıyor

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca