YENİ TRAKTÖR ALACAĞIM YARDIM

Abilerim merhabalar.2003 model New Hollandtd95d kullanıcısıyım ve arızaları artık bitmiyor hareket sorunu alındığından beri tam anlamıyla çözülemedi bu güne kadar zevkle iş yapamadık ve artık satmayı düşünüyoruz inşallah.Ve alacağım traktörde 10-15 sene koşmayı düşünüyorum bu yüzden tercihim yerliden değilde Avrupa traktörden yana.Aralarındaki fark gayet anlaşılabilir derecede.Case farmall 105c önerdiler ama iveco motormuş benim New Holland ta aynıydı ve seri değil sürümde bayılıyor açıkçası hoşuma gitmiyor.Deutz agrofarm 420 ile massey ferguson 5430-5440 arasında kaldım sizce MF ye o fiyat verilir mi tam olarak bilmiyorum ama 200 bine yakındır veya başka traktör öneriniz varsa yazabilirsiniz değerli çiftçi abilerim iyi akşamlar

Abilerim merhabalar.2003 model New Hollandtd95d kullanıcısıyım ve arızaları artık bitmiyor hareket sorunu alındığından beri tam anlamıyla çözülemedi bu güne kadar zevkle iş yapamadık ve artık satmayı düşünüyoruz inşallah.Ve alacağım traktörde 10-15 sene koşmayı düşünüyorum bu yüzden tercihim yerliden değilde Avrupa traktörden yana.Aralarındaki fark gayet anlaşılabilir derecede.Case farmall 105c önerdiler ama iveco motormuş benim New Holland ta aynıydı ve seri değil sürümde bayılıyor açıkçası hoşuma gitmiyor.Deutz agrofarm 420 ile massey ferguson 5430-5440 arasında kaldım sizce MF ye o fiyat verilir mi tam olarak bilmiyorum ama 200 bine yakındır veya başka traktör öneriniz varsa yazabilirsiniz değerli çiftçi abilerim iyi akşamlar

https://www.makinaturkiye.com/95-hp-traktor-new-holland-td-95d-p-79044

TD95D 95hp 360 n.m torka sahip bir motor, Turbo var, Motora intercooler ve LDA taktırırsanız sorun çözülür, motor durumu iyiyse balata,akü, marş motoru ve enjektör temizliği yapılır, sübap ayarları yapılır, transmisyon yağı değişir, incik boncuk masrafları yapılır, motor kullanılır.Siz bilirsiniz.
100 hp ve üstü motorda CRD motor tavsiye ederim.Marka size kalmış.

Avrupa seri istiyorsaniz bencede CRD olmali neticede yakit tuketimi daha az
Kubota 9540
Deutz 5c serisi
Case Farmall c serisi
Bunlara bakabilirsiniz yada en azindan begendiginiz traktor markasinin sitesinden brosurunu indirip bakin hosunuza gittiginde traktoru canli olarak gorun ama herseyden once bence alacaginiz traktoru deneme firsati bulun simdiden hayirli olsun

case nin comman rail motoru 8 valf bu konuyu iyi araştırın otomobilde bile 8 valf motor alan yok ben landini bayisi olduğum için 5H ve poverfarm serisinin tavsiye ederim
5H
-BAĞIMSIZ YAĞ BANYOLU ÖN FREN SİSTEMİ
(BİLMİYORUM SİZ DİĞER TRAKTÖRLERDE FRENE BASINCA 4X4 GİRİP FRENLEME YAPAN SİSTEMİ NE KADAR SAĞLIKLI BULUYORSUNUZ YÜKSEK HIZLA BOŞ TRAKTÖR İLERLERKEN BİLE O HIZDA 4X4 GİRİP ÇIKMASI NE KADAR SAĞLIKLI OLABİLİR HEM FRENLEME AÇISINDAN HEM 4X4 SİSTEMİNİN DAYANIKLILIĞI ANLAMINDA)
-PERKİNS MOTOR PERKİNS TURBO
-ÇİFT TARAFLI MİL İLE ÖN DİREKSİYON SİSTEMİ
-40 KM HIZ
-HER VİTESİ 3 KADEME İLE BÖLEN BUCUK SİSTEMİ
-POWER SHUTLE KAVRAMASININ AYARLANA BİLİR OLMASI (GERİ GERİ MALZEMEYE YANAŞIRKEN ZIPLAMA YAPMAZ KISARSINIZ KAVRAMA YAVAŞLAR VE MANEVRALARDA DAHA DİKATLİ İLERLEME VE GERİ GİTME SAĞLARSINIZ )
-RADİAL LASTİK ÖN JANT İÇİ AĞIRLIĞIN FAYDASI TRAKTÖRÜN ÖNÜNÜ UZATMAK VEYA EKSTRADAN AĞIRLIK KOYULMASI ÖN TAKIMI ÇABUK BOZAR HER KESİSDE ÖN TAKIMA FAZLADAN YÜK BİNER JANT İÇİNDE BU YÜK SADECE TEKERE BASKI UYGULAR
-ELEKTRO HİDROLİK KONTROL ÇAMURLUK ÜSTÜ KULANIMI İÇİNE BİNMEDEN MALZEME TAKIN KUYRUK MİLİ ÇALIŞTIRIN
- HİDROLİK HIZI AYARLAMA YÜKSEKLİK AYARLAMA KİTLEME
-DÜŞÜNÜRSENİZ ANKARA BAYİSİ OLARAK YARDIMCI OLABİLİRİZ 05332246895 AYRINTILI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ

case nin comman rail motoru 8 valf bu konuyu iyi araştırın otomobilde bile 8 valf motor alan yok ben landini bayisi olduğum için 5H ve poverfarm serisinin tavsiye ederim
5H
-BAĞIMSIZ YAĞ BANYOLU ÖN FREN SİSTEMİ
(BİLMİYORUM SİZ DİĞER TRAKTÖRLERDE FRENE BASINCA 4X4 GİRİP FRENLEME YAPAN SİSTEMİ NE KADAR SAĞLIKLI BULUYORSUNUZ YÜKSEK HIZLA BOŞ TRAKTÖR İLERLERKEN BİLE O HIZDA 4X4 GİRİP ÇIKMASI NE KADAR SAĞLIKLI OLABİLİR HEM FRENLEME AÇISINDAN HEM 4X4 SİSTEMİNİN DAYANIKLILIĞI ANLAMINDA)
-PERKİNS MOTOR PERKİNS TURBO
-ÇİFT TARAFLI MİL İLE ÖN DİREKSİYON SİSTEMİ
-40 KM HIZ
-HER VİTESİ 3 KADEME İLE BÖLEN BUCUK SİSTEMİ
-POWER SHUTLE KAVRAMASININ AYARLANA BİLİR OLMASI (GERİ GERİ MALZEMEYE YANAŞIRKEN ZIPLAMA YAPMAZ KISARSINIZ KAVRAMA YAVAŞLAR VE MANEVRALARDA DAHA DİKATLİ İLERLEME VE GERİ GİTME SAĞLARSINIZ )
-RADİAL LASTİK ÖN JANT İÇİ AĞIRLIĞIN FAYDASI TRAKTÖRÜN ÖNÜNÜ UZATMAK VEYA EKSTRADAN AĞIRLIK KOYULMASI ÖN TAKIMI ÇABUK BOZAR HER KESİSDE ÖN TAKIMA FAZLADAN YÜK BİNER JANT İÇİNDE BU YÜK SADECE TEKERE BASKI UYGULAR
-ELEKTRO HİDROLİK KONTROL ÇAMURLUK ÜSTÜ KULANIMI İÇİNE BİNMEDEN MALZEME TAKIN KUYRUK MİLİ ÇALIŞTIRIN
- HİDROLİK HIZI AYARLAMA YÜKSEKLİK AYARLAMA KİTLEME
-DÜŞÜNÜRSENİZ ANKARA BAYİSİ OLARAK YARDIMCI OLABİLİRİZ 05332246895 AYRINTILI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ

http://www.fptindustrial.com/global/en/engines/agriculture/f5 FPT CRD
https://www.perkins.com/en_GB/products/new/perkins/industrial/industrial/1000001882.html Perkins CRD
2015 ve sonrası 4 valf diyor.
Hidrostatik şanzımanı tamir edecek servis Edirne ' de çalışıyor, bizim bildiğimiz başka yerde yok , yanan Valtra makine vardı , forumda konu var, sizin servisiniz hidrostatik şanzıman tamiri yapabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: landini_ankara
neye 4 valf diyor landinide crd motor perkins traktör yok adblue olmadan egr partikül filtreli satan arkadaşlar 8 valf makinaları ithal edip traktör çöplüğüne dönen türkiyeye getiriyolar sorsunlar yarın egr partikül dolunca kaçlira yapılacak landinide 6c serisi crd motor ondada da adblue var. sıkıntı şu yarın sabah traktörünüzün başına gidin ve havalandırma hortumunu arayın eski 285 masseydeki 240 daki fiatın 640 70-56 80-66 deki havalandırma hortumu na ne oldu bu buhar hafif yağ sızıntısı nerden tahliye ediliyor yada edilemiyorda yeniden motorun içine mi basılıyor. eksantirik mili değiştirip motorun çalışma sistemini eski sisteme çevirmek açık kalp ameliyatıdır elbet sonradan takılan damar en kolay çatlayan olucaktır bunlarıda konuşalım

• Beğen
Tepkiler: tugayozer

euro çok yükseliyor dün baktığımda 4,12 gösteriyordu ben sizin yerinizde olsam 2.el çok düşük saatlerde ithal traktörler var onlara bakardım marka konusundada servis ve yedek parçasına en çabuk ulaşabileceğinizi göz önünde bulundurun ona göre karar verin ithal traktörlerin genel olarak hepsi birbirinden güzel zaten ille de şu markayı ön sırada tutun demeyeceğim :)

neye 4 valf diyor landinide crd motor perkins traktör yok adblue olmadan egr partikül filtreli satan arkadaşlar 8 valf makinaları ithal edip traktör çöplüğüne dönen türkiyeye getiriyolar sorsunlar yarın egr partikül dolunca kaçlira yapılacak landinide 6c serisi crd motor ondada da adblue var. sıkıntı şu yarın sabah traktörünüzün başına gidin ve havalandırma hortumunu arayın eski 285 masseydeki 240 daki fiatın 640 70-56 80-66 deki havalandırma hortumu na ne oldu bu buhar hafif yağ sızıntısı nerden tahliye ediliyor yada edilemiyorda yeniden motorun içine mi basılıyor. eksantirik mili değiştirip motorun çalışma sistemini eski sisteme çevirmek açık kalp ameliyatıdır elbet sonradan takılan damar en kolay çatlayan olucaktır bunlarıda konuşalım

http://www.trakkulup.net/showthread...-traktor-teknolojisinde/page2?highlight=uyuma
Motor teknolojileri konusunda yeterli açıklama yaptım.EGR kolay arıza verecek bir sistem değildir.Yalnız common rail motor mazot seçer.Taksilerdeki durum traktör motoru için geçerli değildir.Taksilerde kirli mazot kullanıldığında EGR valfleri kurum bağlar ve çalışmaz olur, önlemenin yolu arada bir kurum sökücü kullanmaktır.EGR valfi dolarsa işin kolayına kaçılıyor, temizlemek yerine yenisi takılıyor.Kirli mazot ikaz ışığı olan motor kullandığımız için hangi markanın mazotunun en temiz olduğunu biliyoruz.
DPF dizel partikül filtresi, filtre büyüklüğüne göre belli süre sonra dolacaktır.Bu takılmazsa motor Euro4,Stage4,FinalTier4 emisyonlarını egzoz sağlayamaz.
CRD+EGR= İnterim Tier 4 (Geçici Euro 4 standartları)
CRD+SCR2 veya CRD+SCR1+DOC = İnterim Tier 4 gibi eklentilerle bu standartlar sağlanmaktadır.
2018 Eylül ayına kadar Euro3,Stage3,Tier3 standartları geçerlidir.Üst serilerde farklı donatılarda motorlar mevcuttur.

Ben memnunum mf nin yakıtından :)

Yakıt bizim için son sıralarda yer alan seçenekler arasındadır, motor güçleri farklı olduğu için biri yavaş gider, diğeri hızlı iş yapar.Güç birim zamanda yapılan iştir.Küçük motorda motor yükünü fazla tutarsan fazla yakar,uygun ekipmanla çalışırsan birbirine yakın yakıt harcarlar, zamandan kayıp olur,sıra başı dönüşlerinden kayıp olur, küçük motor büyük işte çok yakar.Motor kuyruk mili gücüyle ekipman kuyruk mili güç istekleri ve motor yükü uyumlu olmalıdır.Motoru ekipmana göre ne kadar yük altına vereceğimizi bilmemiz gerekir.:)

• Beğen
Tepkiler: MehmetGngr
Şu sıralarda bende 90 hp civarı traktör arıyorum yaptığım fiyat soruşturmasına göre ;
case farmall 85c 143 bin
deutz 5090 G 150 bin
Deutz agrofarm 410 130 bin
massey ferguson 5430 208 bin
Erkunt kıymet 90 lüks deutz crd 130 bin

Bunlar telefondan alınan pazarlığa oturulmamış fiyatlar.
Hepsini birer birer deneyip kullanıcam ve ondan sonra karar vereceğim.
Bu hafta erkunta bakmaya gidicem hepsinin fiyat performans karşılaştırması yapıp karar vereceğim tavsiyem kataloglara değil kullanıpda karar vermeniz kullanıcıları ile birebir görüşüp bilgi almanız.

• Beğen
Tepkiler: Yaşar Akgün
Şu sıralarda bende 90 hp civarı traktör arıyorum yaptığım fiyat soruşturmasına göre ;
case farmall 85c 143 bin
deutz 5090 G 150 bin
Deutz agrofarm 410 130 bin
massey ferguson 5430 208 bin
Erkunt kıymet 90 lüks deutz crd 130 bin

Bunlar telefondan alınan pazarlığa oturulmamış fiyatlar.
Hepsini birer birer deneyip kullanıcam ve ondan sonra karar vereceğim.
Bu hafta erkunta bakmaya gidicem hepsinin fiyat performans karşılaştırması yapıp karar vereceğim tavsiyem kataloglara değil kullanıpda karar vermeniz kullanıcıları ile birebir görüşüp bilgi almanız.
90 hp erkunta o kadar parayı verene kadar avrupa alın derim

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

• Beğen
Tepkiler: landini_ankara
90 hp erkunta o kadar parayı verene kadar avrupa alın derim

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.Avrupaların kalite standardı belli ama erkunt katalog üzerinde en donanımlısı ve teknoloji bakımından da çok iyi seviyelerde.Fiyat bakımından da cazip.Avrupa motor tabiki almak isterim ama 1.si fiyatları daha abartılı özellikle mf 5400 motoru bildiğimiz hattatın harsın bile kullandığı euro 3 perkins.sırf dyna_4 şanzıman farkına 50-60 bin veremem sonuçda topu topu 16x16 vites.İkincisi yedekparça bulunabilirliği,parça fiyatı,Ve özellikle de servis skıntısı çekmek istemiyorum.bu özellikleri değerlendirdiğimde bana en yakın farmallc ve erkunt deutz crd kalıyor.Katalog üzerinde erkunt bir hayli üstün ama herşey kataloglardaki gibi olmuyor maalesef bir deneyip öyle karar vereceğim.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı

Tavsiyeniz için teşekkür ederim.Avrupaların kalite standardı belli ama erkunt katalog üzerinde en donanımlısı ve teknoloji bakımından da çok iyi seviyelerde.Fiyat bakımından da cazip.Avrupa motor tabiki almak isterim ama 1.si fiyatları daha abartılı özellikle mf 5400 motoru bildiğimiz hattatın harsın bile kullandığı euro 3 perkins.sırf dyna_4 şanzıman farkına 50-60 bin veremem sonuçda topu topu 16x16 vites.İkincisi yedekparça bulunabilirliği,parça fiyatı,Ve özellikle de servis skıntısı çekmek istemiyorum.bu özellikleri değerlendirdiğimde bana en yakın farmallc ve erkunt deutz crd kalıyor.Katalog üzerinde erkunt bir hayli üstün ama herşey kataloglardaki gibi olmuyor maalesef bir deneyip öyle karar vereceğim.
Yerli traktöre 130 vermek bana kalırsa anlamsız olur ve 90 hp. Onun yerine caseyi tercih edebilirsiniz bence ama tabiki herşeyi deneyerek almak daha iyi olur

• Beğen
Tepkiler: tugayozer
Yerli traktöre 130 vermek bana kalırsa anlamsız olur ve 90 hp. Onun yerine caseyi tercih edebilirsiniz bence ama tabiki herşeyi deneyerek almak daha iyi olur

casenin kalitesinden şüphem yok ama dingiller arası mesafesi kısa oluşu düşündürüyor 4 lü dönerli 6 lı havalı mibzer kullanmayı düşünüyorum donanımsal olarak erkunt üstün ama asıl önemli çekiş gücü olacağı için denemek istiyorum.Bklm nasip buğdaylar biçilsin fiyatlar belli olsun öyle dereyi görmeden paçaları sıvamamak lazım.