ZETOR 64 YALANCININ MUMU YATSIYA KADAR YANAR

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yapmazlar yapmazlar
bakinin sözü vardı baharda 65 beygırlık caseyle tarla sürecekti video çekecem diyordu hanı nerde

vıdyoyu cektı bakı arkadasımız ama zetor 84 hp case 64 hp casenın pulluklar battı zetor pullugu batıramadıı 65c yınede guzel cektı zetorun pulluk batıramadıgı toprakta 65c dız boyu pulluk cektı :) vıdeodakı on de gıden 65c motoru kenara cekıp gelıyor bacakla olcum yapıyorr casecıyıde bacak sova alıstırmıslar :D
https://www.youtube.com/watch?v=GzJSRZ7fF20

Evet zetor sevdalıları sizdeyiz. https://youtu.be/pyfvrlQMMVM
Not traktör çekişmelerindeki üstünlük tartışılır fakat bu video da aradaki beygir farkına rağmen Erkunt kıymet 90 ın zetor karşısında çok bariz üstünlüğü var kanaatindeyim. İYİ SEYİRLER

Kıymet 90'ın çekmesi için çekişmeyi yapanın Erkunt bayisi olması yeterli ki cekistirenler Erkunt bayisi yer de bayinin şahsi deposu. Kıymet 90 çok ağır fakat Forterra da ondan aşağı kalır değildir bu kadar rahat çekmesi normal değil.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Aynalar küçük abi aynalar... Benim gibi 50 cm'lik aynalarla göreyim onları.. [emoji13] [emoji13] [emoji13]

https://youtu.be/bT38DttdlRQ

https://youtu.be/duzrkrxmb5o

https://youtu.be/QYnmScnRrLY

cabbeed2e9a6b6efeb850588afa59ee5.jpg

5902419987c9b4121f871bd9c649994d.jpg

682599e1b87c23a7a57102c5835047d9.jpg

72a63ba7c4082d8631cdf830dd24b347.jpg
Bende diyordum bizmi surmeyi bilmiyoz diye O anlatilan abartilar nerede ben bu videolarda o anlatilan abartilari hic goremedim nedense..
Topraktaki tavida saymiyorum .. Bizim tokatta her motor boyle gidiyor derinde suruyor topraga gelince bizim topragin yaninda bu toprak yunmus yikanmis ben boyle tarla kac yildir hic surmedim taksi bile tarla surer burda biz hep kazik gibi misir cicek yeri suruyoz [MENTION=59911]fatih60[/MENTION] bilir irmak kenari haric boyle tav yok burda yagarsa hava aniz olursa anca ..neyse yine abartilarin curudugunu gorduk burdada zaten ben zetora burda binmistim gotu cikiyordu demekki hep tavli topraklarda surum yapilmis..

Bende diyordum bizmi surmeyi bilmiyoz diye O anlatilan abartilar nerede ben bu videolarda o anlatilan abartilari hic goremedim nedense..
Topraktaki tavida saymiyorum .. Bizim tokatta her motor boyle gidiyor derinde suruyor topraga gelince bizim topragin yaninda bu toprak yunmus yikanmis ben boyle tarla kac yildir hic surmedim taksi bile tarla surer burda biz hep kazik gibi misir cicek yeri suruyoz [MENTION=59911]fatih60[/MENTION] bilir irmak kenari haric boyle tav yok burda yagarsa hava aniz olursa anca ..neyse yine abartilarin curudugunu gorduk burdada zaten ben zetora burda binmistim gotu cikiyordu demekki hep tavli topraklarda surum yapilmis..

Kim neyi abartmış.?

Toprakta tav yok şu an çamur hiç kimse sürüme girmedi daha bana heveslenen bi arkadaş TD90 ile sürüme gitmiş 2 çizgi gidip geri dönmüş motor yürümemiş..

Sonra burası ayçiçek yeri sıkışmış toprak..

Motorunda götünün çıktığı filan olmadı ben çekişinden gayet memnunum..Götü çıkan motor kalın şase alpler pulluğu nasıl kırıyor.?

Bu sürdüğüm toprak aynı sakız gibi az biraz daha çamur olsun boş motor yürümüyor o kadar da sakat bir toprak..

• Beğen
Tepkiler: sorgunlu
En performanslı 3 silindir Gold sürüm yapmış,
Zetor un sürdüğü yer daha önceden sürülmüş olması dezavantaj, birde aykırı sürüm yapıyor.

Gold hafif ya, MF hafif traktör ya, uçup gitmiş başkan. Tuy gibi filan onun ekmeğini yemiş. Arkadaşım Baki , şöyle sürüyor böyle sürüyor iyi diyorsun, iyi de sürüyor ama bölgeye göre değişmekle birlikte 80 beygir üstü hemen her traktör 4/14 atıyor. Öyle de sürüyor, buna da inan artık. Düz , tek çeker 70-56 ya 4/12 atıyoruz, gayette iyi gidiyor. Nail abinin Mf 5 li 10 lu çekiyor 10-12 gazla.. Örnek çok, beğenilmeyen td75 4/14 le uçuyor tarlada , keza case 75 de aynı. Düşünüyorum başka traktör var mı piyasada eski yeni 4/14 çekemeyen yok. 80 beygir üstü bir traktör 4/14 çekemiyorsa satın gitsin zaten. Abartılacak bir durum yok kısaca, hepsi kul yapısı.

Traktör, motordan aldığı gücü aktarma organları aracılığıyla tahrik olan tekerlere ileten bir tarım aracıdır. Kullanıcılar motor, şanzuman, fiyat, ağırlık , konfor vb. özellikleri göz önünde tutarak marka tercihleri yaparlar. Bir ejderha değil kısaca , bıktık yau:)

Ben objektif yorum yaptım, bende 4 silindir 276 tek çeker var, mesela burada paylaşılan 266 G gibi gideceğini sanmıyorum, açıkçası 66 Goldu kıskandım, bu arada Zetor u kötülemedim, zemin yumuşak, tahmin edilenin aksine dezavantaj, traktörmetre çekimlerinde akşam üstü son denemelerimizde, okadar traktör arasında sürülmüş yerde 1-2 traktör başarılı oldu, benim kullandığım 4100 de sürülmüşte aynı pulluğu çekemedi :(

Arkadaşlar ben zetoru yeni aldım (6441)düz ovada normal bi toprak yapımız var en azından karşı köyün toprağından hafif .(tam masseyin sevdiği toprak yapısı)
Ben daha pullukla deneyemedim pullukta almadım.sadece çizel ve tramperli remorkta kullandım. Zetor hakkındaki şu anki düşüncelerim çok rahat bi çalışması harika bi gaz yiyişi var üzerindeki motor hacmi kendini belli ediyor.daha önce Fiat 70 66 kullandım yükte gidişi en az onun kadar rahat.Yaşım otuz aranızda benden çok tecrübeli arkadaşlar abiler vardır muhakkak yalnız şunu söyleyebilirim ki normal tavlı sürümde aynı beygir aralığındaki traktörler birbirine yakın performans sergiler. Biri uçak biri kağnı değildir yani.sürçü lisan ettiysem affola.
Havalar düzelir düzelmez pullukta deneyeceğim zetoru buraya da atarım iyi veya kötü,
Herkese iyi geceler.

1.si motorun kaput altındaki beygir önemli degildir onu kullanan önemlidir
2.si toprak yapıları,pulluk inçleri,pulluk ayarları farklı
3.sü karda sürüm motorun performansını göstermez gavur bunu yaparken karda sürün diye yapmamış öyle yapsa vakumlu lastik takardı

• Beğen
Tepkiler: Baki TÜRKOĞLU

konuyu hazirlayan arkadas aralikta uye olmus ogun bugun yazdigi hep zetor karsitligi adam zetor dusmanligi yapiyo direk karalama Ahmet sahin nami diyer sahin 81 kabuk deyistirip geldi

konuyu hazirlayan arkadas aralikta uye olmus ogun bugun yazdigi hep zetor karsitligi adam zetor dusmanligi yapiyo direk karalama Ahmet sahin nami diyer sahin 81 kabuk deyistirip geldi

Ben anti zetorcu değilim sadece sevmiyorum neden sevmiyorsun dersenizde siz zetorcuların abartılı yorumları yüzünden.Eminim sitenin %80 i benim gibi düşünüyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...