ZETOR history...

Ynt: ZETOR history...

UÖZKAN.77 link=topic=68522.msg783993#msg783993 date=1381419631' Alıntı:
Bu Fendt rengini de Bührerden özenmiş olmasın :)

Zetor vaktiyle paletli bile çıkarmış...

Zetor -the king-

olabilir :) yok yaa almanlarda bu cins renklere karşı bi tutkunluk var abi..eicher lerde bu renge yakındı tarihde huerlimann larda man larda alman larda tek farklı renk vaktiyle schluter lerde var gerisi hep yakın renkler..haki tonlar..ama yakışıyor traktöre :)

1946 ' da üretilen ilk Zetorlar yani Zetor 25 ve serisi halen ciddi sayıda faal kullanımda var, kullanıcı videoları çok fazla...

Bi de bu klasiklerdeki havayı yenilerde bulamadım gitti, eskinin-eski makinaların daha başka bi havası var, şimdi firmalar karıştı-fason üretim, firma evlilikleri, aynı motoru-parçayı kullanma, farklı ülkelerde montaj vs. derken kim ne biraz karıştı, eskinin makinaları-traktörleri daha gerçekci-samimi geliyo bana... neyse oymuşlar!

Bayburt Avm Nu:34 En üst kat/0537 4170269

The John Deere 2400 is made for Deere by Zetor.

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-167/jdzetor!/msg805598/#new

From 1993-1998, Zetor built some tractors for John Deere that were marketed as John Deere in some parts of the world. They have had involvement in the tractor companies Ursus in Poland, (selling some models as Zetor Crystal; ZTS of Slovakia; Agrale of Brazil; Agtor sold in Australia; HMT in India and Iskendiriya in Iran.

UÖZKAN.77 link=topic=68522.msg864121#msg864121 date=1394636672' Alıntı:
sen daha iyi bilin.. zetorda renk ayarı yok elinin ayarı olmadığı gibi :).. nerdeyse her rengini gördüm..

bu arada tarihini anlatan kitabı alamanyadaki bi arkadaşa sipariş verdik bekliyoz..

gelir gelmez paylaşalım ağam...

UÖZKAN.77 link=topic=68522.msg864779#msg864779 date=1394712497' Alıntı:
şurda linkini tümünü buldum.. olmazsa tümünü renkli çıktı alıp ciltletcez artık.. inşallah orjinali gelir gerek kalmaz..

http://www.trakkulup.net/muhabbet-teknik-bilgiler-214/zetor-tarihi-80-sayfa-kitap/

aman ağam orinali gelsin sayfa sayfa tarattır koy..burda bişiy yok bu demo 14 sayfa bişiy..içerikte 80 sayfa görünüyor neler var neler allah bilir...bu arada distribitörden haber yokmu??alan olmadımı hala??

Zaten çercevelemişler.. Zetor Müzesi :)

yanlışsa düzelt sayın makinecim.. Zetor.. dünyada traktöre İLK hava, fotoya dikkat tüpüyle birlikte hava sene 1947!

İlk kapağın arkasında bi çizim var.. zetor halatla fili çekiyo.. 80 sayfanın özeti :) benimde ora hoşuma gitti..

yanlışsa düzelt sayın makinecim.. Zetor.. dünyada traktöre İLK hava, fotoya dikkat tüpüyle birlikte hava sene 1947!

İlk kapağın arkasında bi çizim var.. zetor halatla fili çekiyo.. 80 sayfanın özeti :) benimde ora hoşuma gitti..

[/QUOTE]

erman hoca gibisin bee...yakalamış hemen tüpü müpü :)))

Yazar:Arthur Nutbey-Hollandalı Zetor Fanatiği.. yazdığı 80 sayfa yarısı fotoğraf bi kitap..

U Özkan-Türkiyeli Zetor Meraklısı.. sadece foruma yazdığı 180 sayfa tutar :)

şaka bi yana benlikten Allah ' a sığınırım..