Güncel Buğday Fiyatları

Şuan icin hasat başlamadı ama siz burdaki fiyattan aşşa olur yukarı olmaz gibi.
İlcedeki tüççarlara vermedigimiz zmn bizde çağlayanlara ve kırşehir merkezdeki fabrikalara verdimiz oluyor.
Şuan sizde başladımı hasat ,fiyat ne durumda

Daha bizde biçilmeye 15 20 gün var fiyatlar belli deil

Eskişehir'de kate verdik borsaya 840-860 arpa 830 tkk verdik
2db6196a0c02f917007b5d7a2a95c979.jpg

Bu yıl tüccarın elinde oynadık. Kesintiler de çok fena ton başına 10lira hammaliye.. sordum? bunun 5i romorktan indirmek için 5i de kamyona bindirmek için mişş..ve ton başına 10lira kantar parası! 20senedir orda duran kantara para kesiyorlar yazık. Çiftçinin sırtından derisini yüzenler öteki dünyada hesabını veremiyecek.!

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bizde hasat bitti gibi birşey. Tüccar köşeyi döndü. 15 gündür tırlar hiç durmadan çekiyor malları. Çiftçinin elinde mal kalmadı. 80 krş gitti.
80 krs arpa mı
Bu yıl tüccarın elinde oynadık. Kesintiler de çok fena ton başına 10lira hammaliye.. sordum? bunun 5i romorktan indirmek için 5i de kamyona bindirmek için mişş..ve ton başına 10lira kantar parası! 20senedir orda duran kantara para kesiyorlar yazık. Çiftçinin sırtından derisini yüzenler öteki dünyada hesabını veremiyecek.!

Daha bunlar iyi günlerimiz Gürcan kardeşim illa bıraktıracaklar bize tarımı.

• Beğen
Tepkiler: srtys
Çiftciler sessizce batiyor hergun TURKIYEDE bir aile isletmesi yok oluyor.Aile isletmeleri sehirlere goc etmek zorunda birakiliyor.size sormak istiyorum hangi ciftci cocuguna bu Peygamber meslegini miras birakmak istiyor.Gel oglum sen doktor muhendis ogretmen olma coban ol traktor soforu ol bicerdover sur diyebiliyor.hatta daha ileri gideyim asgari ucretle calismak icin koylerimizi terk ediyoruz.Cunku kazanamiyoruz.devlet memurun maasini iki ay bi odemesin bakalim ne oluyor ama gumruk vergisi kaldirarak her ciftcimizden isletmesine gore iki uc bes hatta 100 lerce memur maasini kadar tutari resmen caldilar resmen ciftci hala sessiz ve sessizce kaybolacak bugun ben yarin sen mutlaka bu sistemde kaybolup gidecez.Ve bu devlette belki 20 belki 30 yil sonrada bu goc eden aileleri mumla arayacak buna eminim.