Cok mu sizce?

90luks mt erkunt aldik 10 15 saat bos dolanin dediler koye gittik ciplak selikde 30 gidis 30 gelis 60 km 75 lira yakti tamm sifir cok yakar biliyorum da 285s 45lira yakiyordu bu biraz fazla geldi normal midir?

90luks mt erkunt aldik 10 15 saat bos dolanin dediler koye gittik ciplak selikde 30 gidis 30 gelis 60 km 75 lira yakti tamm sifir cok yakar biliyorum da 285s 45lira yakiyordu bu biraz fazla geldi normal midir?

Arkadaşımın bir 640 ve 65 lik SAME tiger 4x4 var. Aynı yolu yaptık. 30 gidiş 30 geliş 60 km yolda 640 Fiat 30 lira yaktı. Same ile gitmedik o 50-60 lira yakıyormuş aynı yolda.

Buradan bir kıyaslama yapılabilir.

NOT: Senin traktörün daha yeni o yüzden çok yakması normal. Bu arkadaşım Same alınca ilk bir-iki ay çok yaktı. O yüzden çok üzülüyordu ama sonradan düzeldi şimdilerde ise gayet memnun.

Hayırlı olsun tekrardan.
Dedikleri gibi 10-15 saat boşta gezdir fazla gaz da verme tabii.
Sonra 2 depoyu tarlada gözden çık pulluk çizel Allah ne verdiyse tam gaz acıma önü havada gitsin açılınca hem seri olur hemde az yakar, yoksa motor sağır yani açılmamış olarak uzun müddet bolca yakar bişeyde çekmez.

Hayırlı olsun tekrardan.
Dedikleri gibi 10-15 saat boşta gezdir fazla gaz da verme tabii.
Sonra 2 depoyu tarlada gözden çık pulluk çizel Allah ne verdiyse tam gaz acıma önü havada gitsin açılınca hem seri olur hemde az yakar, yoksa motor sağır yani açılmamış olarak uzun müddet bolca yakar bişeyde çekmez.
Allah razi olsun abi valla babama kalsa pisman simdiden dusse dusse ne kadar duser die bakalim abi tarlaya sokmayi iple cekiyorum ☺

Motoru açmak için zorlamak şehir efsanesi. Farklı devirlerde kullan, çok fazla üst devirlere çıkma, ilk bakım yapılıncaya kadar çok zorlama. Yeniyken fazla yakması normal. Motorun parçaları birbirine alışınca düşer.