Günün İşinden Bir Fotoğraf ve Yorum

Bugün ünlü oyuncu ile uzun bi aradan sonra gezeyim dedim [emoji4] ayrıntıya dikkat 🤫

ee5b46f15d6f3e9444ae285f765e7e51.jpg

İki tane iyi dane iki tanede iyi simental vardi bide bizim burda bi iki tane köy var oranin adami butun pazari ele gecirmis gibi ortam var adam sinirleniyor
o pazarı ele geçiren tiplerin sistem şöyle bunlar pazara her gelen hayvana bi sokulup fiyat verirler ölü fiyat yeniden gelen alıcı gibi biri oldumu hemen başına gelirler biz alacaz bunu ya bekle dedik ya gibi pazarlığın ortasına dalarlar her iki taraf içinde sinir bozucu olur.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
o pazarı ele geçiren tiplerin sistem şöyle bunlar pazara her gelen hayvana bi sokulup fiyat verirler ölü fiyat yeniden gelen alıcı gibi biri oldumu hemen başına gelirler biz alacaz bunu ya bekle dedik ya gibi pazarlığın ortasına dalarlar her iki taraf içinde sinir bozucu olur.
Bi malı değerinden almıyorlar helal kazanc diyip haram kazanıyorlar da haberi yok. Avrupada adam malı çikartiyor en yüksek fiyat veren alıyor mal degerini buluyor. Mehmed Akif diyor ya "işleri dinimiz gibi dinleri işimiz gibi" diye. Çok mânâlı bir söz. Bir malı dümen yaparak almak insanları dolandırmaktir

Bi malı değerinden almıyorlar helal kazanc diyip haram kazanıyorlar da haberi yok. Avrupada adam malı çikartiyor en yüksek fiyat veren alıyor mal degerini buluyor. Mehmed Akif diyor ya "işleri dinimiz gibi dinleri işimiz gibi" diye. Çok mânâlı bir söz. Bir malı dümen yaparak almak insanları dolandırmaktir
kardeşim sen nerede yaşıyon pazarlık ortasında gelip kavga çıkartıyorlar pazarda o mal adamın elinde kalsında ucuza kapatalım diye hadi orda satmadın köyüne götürdün damına alıcı olarak başka adamını gönderiyo aynı cambaz sana on defa düşük fiyat teklif ediyor 5 kişi kanmasa birini kafesliyo

kardeşim sen nerede yaşıyon pazarlık ortasında gelip kavga çıkartıyorlar pazarda o mal adamın elinde kalsında ucuza kapatalım diye hadi orda satmadın köyüne götürdün damına alıcı olarak başka adamını gönderiyo aynı cambaz sana on defa düşük fiyat teklif ediyor 5 kişi kanmasa birini kafesliyo
sürekli mal alıp satan tüccarlar var onlar işi biliyor senden alır köyden toplar pazara götürür ne kadar kâr ederse eder satar

Yorumu okurken her yer kemalpaşa gibi mi olmuş, vay canina dedim. Sonra senin yazdigini farkettim[emoji23] nyse, aglancak hale gülüyom...

Yorumu okurken her yer kemalpaşa gibi mi olmuş, vay canina dedim. Sonra senin yazdigini farkettim[emoji23] nyse, aglancak hale gülüyom...
valla Avrupa mezatları örnek verilince bizim Kemalpaşa cambazları aklıma geldi yazdım yazarak anlatılması zor tipler forumda bize çok uzak bölgelerden üyelere bile kazık atmışlar.
inekleri satmadan bir kaç yıl önce pazarlığı yaptık üzerimizde para yok yarın alacaz ineği dediler ertesi gün ineği kamyona bindirdik parayı akşama getiricem diyo indirdim ineği geri kendi köyümde beni dövecek o derece kavga gürültü indirdim bir tavuk bile kaptırmadım allaha şükür ama bi hayvan satacak oldunmu adamı kanser ediyorlar.

sürekli mal alıp satan tüccarlar var onlar işi biliyor senden alır köyden toplar pazara götürür ne kadar kâr ederse eder satar

bizimkiler tüccar değil bildiğin at hırsızı dertleri almak değil iyce ölü parasına almak yüzsüzlüğü görmeniz lazım pazarda hiz pazarlık yaparken giriyor araya paldırt diye biz alacaz diyor adamı yeni görüyon benden kapora aldın niye satıyon diyeni gördüm senin müşteri kaçsın mal elinde kalsın iyice muhtaç ol onlara sat istiyorlar.

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Zaten sizin ora meşhur bu konuda biliyoruz:))