İTHAL BESİ DANASI ESK

canlı kaç kg idiler? Randıman kaç oluyor sürü ortalaması? Benim 1. parti 12 adet 565 kg, 2. parti 578 3. parti 516 kg geldi canlı baskül verdim. %54 randıma göre firesiz 29 tl den. Ete mi verseydim diye düşünüyorum bazen ama nakliyesi firesi birde mezbahanın insafına kalmak canımı sıkıyor. Sizce hangisi daha uygun?

İlk 36 partiyi 302 kg kestirdim 100 günde kalan 60 tane önümüzdeki ay 150-160. Gün

canlı kaç kg idiler? Randıman kaç oluyor sürü ortalaması? Benim 1. parti 12 adet 565 kg, 2. parti 578 3. parti 516 kg geldi canlı baskül verdim. %54 randıma göre firesiz 29 tl den (15.7 Tl/Kg). Ete mi verseydim diye düşünüyorum bazen ama nakliyesi firesi birde mezbahanın insafına kalmak canımı sıkıyor. Sizce hangisi daha uygun?

merhabalar,
besi danaları hala gelmedi. sıra kaçta o da belli değil. yeni alan arkadaşlar sıra numaralarını paylaşabilir mi? yerel basında da kaç hayvan geldi ne zaman ne kadar hayvan gelecek diye bir bilgi de yok. besici hattı hep aynı şeyleri söylüyor. net bir bilgi yok.

merhabalar,
besi danaları hala gelmedi. sıra kaçta o da belli değil. yeni alan arkadaşlar sıra numaralarını paylaşabilir mi? yerel basında da kaç hayvan geldi ne zaman ne kadar hayvan gelecek diye bir bilgi de yok. besici hattı hep aynı şeyleri söylüyor. net bir bilgi yok.

Et süt kurumu genel merkezi 2. siraişlerini yapanlar için haziranda gelicek dedi, sıra numaram 2500 küsür. Gerçi ilk siparişni yapıp sırası 2500 lerde olan tanıdığıma da hala gelmedi bir haberde yok.

Arkadaslar suan 720 metre kare alanda 120 bas kapasitemiz var. Bunun disi da ayni yerde 7000 metre alan var. Bu ciftligimiz icin nasil 500 kapasite raporu alabilirim? Ne gibi seyler gerekiyor. Acik besi yapacagiz desek? Alanin etrafina cevirsek kabul olurmu? Baska yolu varmiV

Arkadaslar suan 720 metre kare alanda 120 bas kapasitemiz var. Bunun disi da ayni yerde 7000 metre alan var. Bu ciftligimiz icin nasil 500 kapasite raporu alabilirim? Ne gibi seyler gerekiyor. Acik besi yapacagiz desek? Alanin etrafina cevirsek kabul olurmu? Baska yolu varmiV

500 kapasite için o kadar hayvanlık padok lazım ve karantina padoğuda. Boş araziyi gösterip buraya sığar diyerek o raporu alamazsın. Gübre çukuruda lazım ama orası kolay kazarsın bir bölümü kepçeyle halledersin. Aynı zamanda yemlerin saklanıcağı bir depo ve çalışanın kalacağı bir yerde olması gerek. Yani kısaca orada 500 hayvanın uygun bir şekilde bakılabileceğine ikna olmaları gerek.

500 kapasite için o kadar hayvanlık padok lazım ve karantina padoğuda. Boş araziyi gösterip buraya sığar diyerek o raporu alamazsın. Gübre çukuruda lazım ama orası kolay kazarsın bir bölümü kepçeyle halledersin. Aynı zamanda yemlerin saklanıcağı bir depo ve çalışanın kalacağı bir yerde olması gerek. Yani kısaca orada 500 hayvanın uygun bir şekilde bakılabileceğine ikna olmaları gerek.

Biz acik besi yapacagiz benim gorusurum o zaman gubre cukuruna gerek yok. Kira sozlesmesi alip baska ciftlik gosterip kapasiteyi buyutmeyi kabul ediyorlar mi acaba?