• TrakKulüp Youtube'da Yayınlanan Son Videolar:
    ➤ Katı Gübre Dağıtma Römorkunun Faydası. İzlemek için tıklayınız.
    ➤ John Deere'nin Dayanıklılığı Ortada | Katı Gübre Dağıtma Römorku Doldurma. İzlemek için tıklayınız.

10 binden fazla yasal bedava şarkı

Katılım
02.04.2008
Mesajlar
0


IsoHunt.com adresinden yayın yapan paylaşım sitesi 1 milyondan fazla bittorrent tohumu, 26 milyon dosya ve 880TB (880 bin GB) dosyanın trafik polisliğini yapıyor. Başta müzik
sektörünü temsilen MPAA’nınki olmak üzere birçok davayla boğuşan site buna rağmen her gün biraz daha popüler hale gelerek internetin en çok ziyaret edilen ilk 150 adresi arasına girmeyi başardı.
IsoHunt’ın yeni stratejisi telif hakları ihlali nedeniyle kazan kaldıran film ve müzik endüstrisinin aksine kendilerini duyurmak ya da ticari gelir hedefi olmayanların içeriğini dağıtmak. Creative Commons (creativecommons.org) adıyla yayılan bu akımın en popüler destekçisi Ghosts adlı albümünü bu lisansla herkesin kullanımına açan Nine Inch Nails grubu olmuştu.
Tamamen CC lisanslı içerikle beslenen Jamendo.com sitesiyle yaptığı anlaşma sayesinde IsoHunt tam 10 binden fazla şarkıdan oluşan dev bir arşivi ücretsiz ve yasal olarak paylaşıma açtı. Her hafta 60 ülkeden 500 albümle büyüyen site özellikle bağımsız müzik konusunda otorite olma yolunda ilerliyor.
 


Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt