100 yada 110 HP arası 2019 ile 2023 model arası traktör önerebilir misiniz?

600 bin nakit var kalanı kredili olarak almayı planlıyorum. Aydın'da pamuk ve buğday ekimi yapıyoruz 3 yılda bir pamuk yerine mısır ekliyoruz. 100 veya 110 HP arası beni başka traktöre muhtaç etmeyecek satarken beni zorlamiyacak bir traktör önerebilir misiniz?

Bugün piyasası en hızlı traktor new Holland td serisidir piyasada en fazla satılan traktor td 75 90 100 dür ha bankada para ha kapinda td serisi traktor
Bir ay kadar oldu bakıyorum aklıma yatan New Holland 2022 td5 110 yada 2020 tr5 110 ec buldum ikisi arasında gidip geliyorum birde bu tr5 110 ec de commonrail olan modeller var fiyatları biraz daha yüksek diğer Tr5 110 ec modellerine göre hangi model hangi seri daha iyi olur acaba New Holland hiç kullanmadim çok tavsiye eden var etrafımda

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Bir ay kadar oldu bakıyorum aklıma yatan New Holland 2022 td5 110 yada 2020 tr5 110 ec buldum ikisi arasında gidip geliyorum birde bu tr5 110 ec de commonrail olan modeller var fiyatları biraz daha yüksek diğer Tr5 110 ec modellerine göre hangi model hangi seri daha iyi olur acaba New Holland hiç kullanmadim çok tavsiye eden var etrafımda
Tr5 110 ec kullandık common-rail değildi. Güzel konforlu ve çekişi süper. Sıfır alındığında pompa ayarı yapıldı daha iyi oldu. Motor bakım arıza ücretleri avrupa traktörler kadar pahalı değil. Arıza hiç olmadı 400 satte vites kalibrasyonu yapıldı sadece.

Resimler ve ekler

• 20220512_160335.jpg
    20220512_160335.jpg
    199.5 KB · Görüntüleme: 33
Tr5 110 ec kullandık common-rail değildi. Güzel konforlu ve çekişi süper. Sıfır alındığında pompa ayarı yapıldı daha iyi oldu. Motor bakım arıza ücretleri avrupa traktörler kadar pahalı değil. Arıza hiç olmadı 400 satte vites kalibrasyonu yapıldı sadece.
Sitede bir kaç yerde denk geldi tr5 110 ec hararet yaptı diye commonrail olan motorlarda çok nadir oluyormuş galiba bizim burası malum yazın 40 derecenin altına düşmüyor biraz o düşündürdü beni td5 110 commonrail olanları her traktörün ayrı artısı ve eksisi var tr5 110 ec commonrail olanlar biraz daha pahalı hem ziraat bankası kredi durumu yok 0 alanlar paraya çeviriyor galiba

• Beğen
Traktör olarak beklentiniz nedir bilmiyorum ama yerli olarak Türkiye genelinde servis yedek parça ve ikinci el değeri olarak New Holland TD 100 düşünülebilir..

Bunun yanı sıra Avrupa motor olsun diyorsanız kaliteli, performans, mekanik sağlamlık arıyorsanız 2012-2017 arası Landini powerfarm 110 düşünülebilir eğer temiz ve bakımlı bulunursa..

Bence sizin için en mantıklısı NH ve bölgenizde newholland çok , Aydın Çondur yazarak videolarına bakabilirsiniz kendisinsem tavsiyede alabilirsiniz , Engin Limoncu newholland serviside size yardımcı olur danışabilirsiniz
Aydın Çondur videolarını izledim bir kısmını birazda ondan nh nin iki modeli arasında kaldım bide genel olarak nh den memnun alanlar benim gibi 80-66 dan nh ye geçenler gayet memenun duyduğum izlediğim kadarıyla servisi aramadım arayıp fikir alayım onlar ne önerir acaba öğrenmek lazım teşekkür ederim

Traktör olarak beklentiniz nedir bilmiyorum ama yerli olarak Türkiye genelinde servis yedek parça ve ikinci el değeri olarak New Holland TD 100 düşünülebilir..

Bunun yanı sıra Avrupa motor olsun diyorsanız kaliteli, performans, mekanik sağlamlık arıyorsanız 2012-2017 arası Landini powerfarm 110 düşünülebilir eğer temiz ve bakımlı bulunursa..
Landini baktım bir kaç tane haşatı çıkmış denk geldi birde bizim burda hiç görmedim John Deere düşündüm deutz baktım ama parca fiyatları baya yüksek o segmentte ikinci el ancak alırım bir kac yıl sonra illaki bir yerde arıza çıkar diye düşündüm. Ondan Massey denk geldi bir tane 5710m nh td5 110 yada tr5 110 ec üçü arasındayım nh daha ağır basıyor ama bizim burda daha yaygın tutulan marka beklentim 5 li çapa makinası 4 lu döner pulluk 11 li çizel 3m yada çekerse 3.5 m rotiller cekmesi yazları sıcak oluyor bizim burasi hararet göstergesine bakmak istemiyorum

• Beğen
Aydın Çondur videolarını izledim bir kısmını birazda ondan nh nin iki modeli arasında kaldım bide genel olarak nh den memnun alanlar benim gibi 80-66 dan nh ye geçenler gayet memenun duyduğum izlediğim kadarıyla servisi aramadım arayıp fikir alayım onlar ne önerir acaba öğrenmek lazım teşekkür ederim
Kendi motorunuzda çok güzel ve bölgenizde inanılmaz derecede mevcut bu yüzden aydını geçerken sağa sola hep bakarım , belkide Türkiyedeki en çok 66 serisi olan il 😀 benim gözümdede isterse 200 hp olsun Td serisi 66 hep aratır

Kendi motorunuzda çok güzel ve bölgenizde inanılmaz derecede mevcut bu yüzden aydını geçerken sağa sola hep bakarım , belkide Türkiyedeki en çok 66 serisi olan il 😀 benim gözümdede isterse 200 hp olsun Td serisi 66 hep aratır
Benim tarla komşusu var Massey aldı evvel sene şuan 70-66 80-66 koleksiyonu var pamuk para etmez dedi gitti traktöre yatırdı parayı ordan güzel prim yaptı şimdi de kıyamıyor satmaya

Tr5 110 ec'den burada daha önce bahsedilmişti, önceki yazarlara katılıyorum. Mükemmel bir traktör.
Td5 110 a göre daha iyi galiba çekişi konforu tasarımları yakın bir birine benim işimi rahatlıkla görür gibime geliyor bayiye gittim konuştum ama baya bi para istedi 2. El alıcam galiba 2021 ile 2023 arasında çok bariz bir fark yok galiba performans anlamında
Daha detaylı bilen bir arkadaş varsa aydınlatırsa sevirim

Benim tarla komşusu var Massey aldı evvel sene şuan 70-66 80-66 koleksiyonu var pamuk para etmez dedi gitti traktöre yatırdı parayı oradan güzel prim yaptı şimdi de kıyamıyor satmaya
NH T5 120 Tier4Final , tam size göre bir traktör olurdu ama ilanlarda artık görülmüyor.
Balıkesir de iki tane gelmişti, hangi samanlığa girdi, bilemiyoruz.

NH T5 120 Tier4Final , tam size göre bir traktör olurdu ama ilanlarda artık görülmüyor.
Balıkesir de iki tane gelmişti, hangi samanlığa girdi, bilemiyoruz.
Baktım şimdi t5 120 lere Avrupa'da var 2023 modeli bile satılık var ama bizim burda yok t5 115 ler var şunu buldum nasıl acaba işimi görür aslında ama 5 6 yıl sonra satmak istersem zorlanırmıyım
T5 115 mi yoksa tr5 110 ec mi almalıyım ? https://www.sahibinden.com/ilan/is-...-satilik-newholland-tr-5.115-1084275605/detay

• Beğen
Baktım şimdi t5 120 lere Avrupa'da var 2023 modeli bile satılık var ama bizim burda yok t5 115 ler var şunu buldum nasıl acaba işimi görür aslında ama 5 6 yıl sonra satmak istersem zorlanırmıyım
T5 115 mi yoksa tr5 110 ec mi almalıyım ? https://www.sahibinden.com/ilan/is-...-satilik-newholland-tr-5.115-1084275605/detay
T5 115 Hi LO, EC şanzıman, 24*24 vites, bizde kullanıcıyız.
Debriyaj pedalı elektronik , ufak bir parçası değişmişti, kronikmiş , birde kuyruk mili dişlisi değiştirmiştik , biraz zayıf bir dişli kullanılmış , eskidikçe değiştirmek gerekiyor.
Motora anahtar sürülüyor , takıntınız varsa tavsiye etmeyiz.
Sıcak hava performansı olarak çok güzel , ön kaput saman çöpüyle kaplı olsa da hararet nedir bilmiyor.
TR5 110 EC Command şanzıman ağır hizmet tipidir ve 32*32 vitese sahiptir.
Bu sınıftaki çoğu traktörün fiyat performans analizini yapabiliriz.
İzmir'de 5713S Dyna^6 model çok satılmıştı ama Aydın'da sıcak hava koşullarında çalışma performansı nasıl olur , bilemiyoruz.