1120'ye Rops Taktık :)

Ynt: 1120'ye Rops Taktık :)

ön kepçeyi 4x2 motora takma derim.. tad vermez.. adamın ford 5000 veya 6000 vardı çiğerli motor ama 4x2.. önde kepçeyle gübre yüklerken sürekli batmaktan bıktı usandı.. sırf kendini kurtarmak için arkaya bom/kazıcı taktırdı.. en son satıp 2. el Hidromek aldı..

eskiden 4x4 motor yok gibi bişeydi ama şimdi 4x4 ' den gayrısına kepçe takılmaz derim..

bugün Sakarya/Özkan Kepçedeydim içerde muhtelif marka model, memleketin değişik yörelerinden motorlara kepçe takılıyordu 1 tane bile 4x2 yoktu.. Yılmaz haberin olsun :)

baglan33 link=topic=73620.msg861127#msg861127 date=1394306859' Alıntı:
hayırlı olsun kazadan beladan korusun

Âmin. Cümlemize

brhnztrk86 link=topic=73620.msg861203#msg861203 date=1394309431' Alıntı:

Sağolasın.

UÖZKAN.77 link=topic=73620.msg861258#msg861258 date=1394310555' Alıntı:
ön kepçeyi 4x2 motora takma derim.. tad vermez.. adamın ford 5000 veya 6000 vardı çiğerli motor ama 4x2.. önde kepçeyle gübre yüklerken sürekli batmaktan bıktı usandı.. sırf kendini kurtarmak için arkaya bom/kazıcı taktırdı.. en son satıp 2. el Hidromek aldı..

eskiden 4x4 motor yok gibi bişeydi ama şimdi 4x4 ' den gayrısına kepçe takılmaz derim..

bugün Sakarya/Özkan Kepçedeydim içerde muhtelif marka model, memleketin değişik yörelerinden motorlara kepçe takılıyordu 1 tane bile 4x2 yoktu.. Yılmaz haberin olsun :)

Hayallerimi yıktın, umutlarımı söndürdün Umut Abi.

Ben hep aşağıdaki videonun hayaliyini kurdum durdum. (Gübre dağıtma römörküne dikkat)

http://youtu.be/6oxFdbbMneM

koparanlı 80.4 servet link=topic=73620.msg861274#msg861274 date=1394311004' Alıntı:
Hayırlı olsun...

Sağolasın.

o videoyu gözüm bi yerden ısırıyo.. ama dediğim gibi 4x2 ' ye tatlı tatlı kıyısından köşesinden ufak işler yapsın dersen takılır.. o zaman da arka kepçe gibi bişe olur zaten..

ama ciddi çalışsın, piyasaya da iş yaparım kendi parasını çıkarsın dersen 4x4 şart.. eskiden yokluktan 4x2 kazıcı yükleyiciler bile yapılmış ama şuan 4x4 ' ler dururken olmaz derim..

şurdan çok daha kötü, vıcık vıcık yaş gübrenin içinde çalıştığımız oluyo.. köylerde nizami gübrelikler yok malum Yılmaz.. şekilsiz şekilsiz yerler çalışırken kendini biranda 1 metre gübrenin içinde buluyon.. 4x2 bundan çok büyük güçlü bi motor şu tadı kesinlikle vermez!

ZETOR 90/BAYBURT/GÜBRE YÜKLEME-ÇAYIRKÖPRÜ KÖYÜ

Hayırlı olsun abi benimde aklımdan direksiyon simidini küçültmek geçiyor senin yaptığın gibi, malum zaten traktör dar inip binerken sıkıntı oluyor kullanırken de kaba kaçıyor..

UÖZKAN.77 link=topic=73620.msg863274#msg863274 date=1394544796' Alıntı:
o videoyu gözüm bi yerden ısırıyo.. ama dediğim gibi 4x2 ' ye tatlı tatlı kıyısından köşesinden ufak işler yapsın dersen takılır.. o zaman da arka kepçe gibi bişe olur zaten..

ama ciddi çalışsın, piyasaya da iş yaparım kendi parasını çıkarsın dersen 4x4 şart.. eskiden yokluktan 4x2 kazıcı yükleyiciler bile yapılmış ama şuan 4x4 ' ler dururken olmaz derim..

şurdan çok daha kötü, vıcık vıcık yaş gübrenin içinde çalıştığımız oluyo.. köylerde nizami gübrelikler yok malum Yılmaz.. şekilsiz şekilsiz yerler çalışırken kendini biranda 1 metre gübrenin içinde buluyon.. 4x2 bundan çok büyük güçlü bi motor şu tadı kesinlikle vermez!

ZETOR 90/BAYBURT/GÜBRE YÜKLEME-ÇAYIRKÖPRÜ KÖYÜ

Resmen kuduz gibi çalışıyor. Az daha evi yükleyecekmiş. Bir ara koca yığını almaya niyetlendi.

Izlerken farkedilen iki sıkıntı var yalnız.

1-) Kova gübre için kesinlikle küçük.

2-) Pompa debisi daha yüksek olmalı. Hemen hemen her daldırmadan sonra kovayı bekliyor operatör.

Kovada %25-35 arası büyüme ve pto ' ya monte daha seri bir pompa ile bikmem ama en az %50 daha hızlı iş kaçar.

Motorda hiçbir sıkıntı yok. O motor, o römorkun yarısını dolduracak gübreyi tek seferde sallar. Böyle kumda oynar gibi. Ciddi zaman kaybı var.

120 kiloluk haltercinin eline çorba kaşığı ver. Sonra da o kaşıkla 1 tencere pirinci başka tencereye aktarmasını iste. Sen de geç karşısına otur izle..

İşte aynı öyle bir sahneyi izler gibi hissettim :D

kovayı arkadan ilave ile biraz büyüktük.. daha da büyütürüz ama bazen yaş gübre olunca çok ağır olur.. Kubota 95 ' e bundan büyük kova yaptırdık silajda bile ağır çalıştırabiliyo..

yani bu seferde hızdan kayıp oluyo.. dediğin gibi harici pompa olur.. ama bu seferde ek iş/masraf.. zaten motorlar bize yetişemiyo, çalıştığımızdan çok bekliyoz..

Zetor 1800 kg palet indirdi.. o kova tepeleme 1 m3 civarı 900 kg bile gelmez, yani haklısın biraz hafif kalıyo.. ama her şeyi denk getirmek mümkün olmuyo..

Yılmaz.. yalnız yabancı videolarda bile bu kadar tatlı çalışmaya pek rastlamadım emin ol:)

yeri geliyo Hidromekle gübre işinde batıp debeleniyoz.. daha zetorla HİÇ batmadık, teklemedik bile.. lastik ve ağırlık farkıyla.. inşallah hep böyle gider..

Bi de şu videoya alıcı gözle bak.. en kral 4x2 bile burda çalışmaz! Hatta JCB-Hidromek için bile zorlu bi yer.. 4x2 ' yi unut gitsin :)

Zetor Proxima Plus 85 + ładowacz czołowy( Ladowanie obornika)

Bu gün egzozu da uzattık. Tende nedeniyle yükselmiş olan ses %50 oranında azaldı. Egzoz çıkışının sese bu kadar etki edebileceğine tahmin etmiyordum.

Fotoğraf çekemedim. Yarın çeker yüklerim.

Egzozu uzatmışken ucuna bir de eski tip açılıp kapanır kapaklardan taktık. Biraz komik oldu ama yağmurda su almasın diye koştura koştura egzoza poşet, şişe, teneke geçirme derdi bitti.