120hp civarı yada işlere göre önerilen güçte traktör belirleme

herkese selamlar,
Manisa da mısır tarımı yapıyoruz, silajlık yerlere fiğ ve benzeri ekiyoruz. danelikler tek ürün oluyor.

şu an mevcutta 150 dönüm mısır işleniyor, bunu yakın zamanda 250 ye çıkarma hedefim var.

mevcutta 2 sıralı çelmak silaj makinamız var.bu makinayı 6230 john deere ile kullanıyorduk. kullanımda bir tık daha güçlü olsun dedirtiyordu. alınan motor bunu kullanacak. ilerde 3 sıralıya geçme düşüncem var. katalogda 110-200hp gereksinim diyor)

tarla tipi otomatik kollu 1 tonluk ilaç makinası almak istiyorum. bu makinayı da kullansın istiyorum.

mısır pamuk arasına girebilmeli motor.

ekim yapmak mantıklı olur mu ?eğer gps takarsam diye soruyorum. mevcut mibzerimiz 4 lü, 6 lı alınabilir.

sürümde 14 lü 4 lü dönerli pulluğumuz var . bunu başlangıçta kullanabilmem lazım.

ağır tip koblemiz var. ilerde dik rotavatör alırım diye düşünüyorum.

piyasada şu an gördüğüm

deutz 5125
john deere 6120m
kubato 5112 ( beygir gücü düşük diye düşünüyorum)

yada başka ne alternatif olabilir ? kredi ile alım yapmak istiyorum. fikirlerinizle destek olursanız cok sevinirim. yakın zamanda almak istiyorum.

herkese selamlar,
Manisa da mısır tarımı yapıyoruz, silajlık yerlere fiğ ve benzeri ekiyoruz. danelikler tek ürün oluyor.

şu an mevcutta 150 dönüm mısır işleniyor, bunu yakın zamanda 250 ye çıkarma hedefim var.

mevcutta 2 sıralı çelmak silaj makinamız var.bu makinayı 6230 john deere ile kullanıyorduk. kullanımda bir tık daha güçlü olsun dedirtiyordu. alınan motor bunu kullanacak. ilerde 3 sıralıya geçme düşüncem var. katalogda 110-200hp gereksinim diyor)

tarla tipi otomatik kollu 1 tonluk ilaç makinası almak istiyorum. bu makinayı da kullansın istiyorum.

mısır pamuk arasına girebilmeli motor.

ekim yapmak mantıklı olur mu ?eğer gps takarsam diye soruyorum. mevcut mibzerimiz 4 lü, 6 lı alınabilir.

sürümde 14 lü 4 lü dönerli pulluğumuz var . bunu başlangıçta kullanabilmem lazım.

ağır tip koblemiz var. ilerde dik rotavatör alırım diye düşünüyorum.

piyasada şu an gördüğüm

deutz 5125
john deere 6120m
kubato 5112 ( beygir gücü düşük diye düşünüyorum)

yada başka ne alternatif olabilir ? kredi ile alım yapmak istiyorum. fikirlerinizle destek olursanız cok sevinirim. yakın zamanda almak istiyorum.
Mısırla uğraşıyorsanız sallı oturaklı ve motor hacmi yüksek traktör tercih ederseniz daha güzel olur.case maxxum ve nh t6 serisine bakınız.

Aleyküm selam ,
Silaj mısır tarlasının yollarını açabilmek için hasat zamanı aynı veya erken olan farklı ürün ektiğimizde oluyordu.
Örneğin , süpürge ekip silaj yapmadan önce kesip kaldırırdık, elle makineye silaj verme derdimiz olmazdı.
Komşu köyümüzde yaşanan bir olayda adam ellerini kaybetti, canı sağ olsun , kendi yaşıyor.

Çekilir tip silaj makinesi veya pulluk kullanır mısınız?
Bizde büyük tarlaları silaj biçeri biçiyor.
Mısır tarlasında 3 soklu 18" dönerli pullukla çalışılabilir.

Sıra arasına girme konusunda geniş teker izi kullanımı pek yaygın görünmüyor.
Traktörün altından illa iki sıra gitmesi şart mı, 3 sıra traktör altında kalırsa olmaz mı ki.

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Aleyküm selam ,
Silaj mısır tarlasının yollarını açabilmek için hasat zamanı aynı veya erken olan farklı ürün ektiğimizde oluyordu.
Örneğin , süpürge ekip silaj yapmadan önce kesip kaldırırdık, elle makineye silaj verme derdimiz olmazdı.
Komşu köyümüzde yaşanan bir olayda adam ellerini kaybetti, canı sağ olsun , kendi yaşıyor.

Çekilir tip silaj makinesi veya pulluk kullanır mısınız?
Bizde büyük tarlaları silaj biçeri biçiyor.
Mısır tarlasında 3 soklu 18" dönerli pullukla çalışılabilir.

Sıra arasına girme konusunda geniş teker izi kullanımı pek yaygın görünmüyor.
Traktörün altından illa iki sıra gitmesi şart mı, 3 sıra traktör altında kalırsa olmaz mı ki.
hocam bizim buralarda 14-16" yeterli oluyor, 4 lü 14 lü bir pulluğumuz var dönerli, 6230 da onu kullanıyorduk. 6120m premium da cok elektronik , bir sorun olduğunda tamir konusunda sıkıntı yaşanabilir gibi.

motor altına 2 sıra girmesi iyi olur ince teker ile oluyor dediler. ben 1 tonluk kollu ilaç makinası da kullanmak istiyorum bununla tarlaya büyük gelmezse. küçük traktörler otomatik kollu makinalarda sorun yaşıyorlar çünkü arka ağır geliyor.

Hocam bizim buralarda 14-16" yeterli oluyor, 4 lü 14 lü bir pulluğumuz var dönerli, 6230 da onu kullanıyorduk. 6120m premium da cok elektronik , bir sorun olduğunda tamir konusunda sıkıntı yaşanabilir gibi.
motor altına 2 sıra girmesi iyi olur ince teker ile oluyor dediler. ben 1 tonluk kollu ilaç makinası da kullanmak istiyorum bununla tarlaya büyük gelmezse. küçük traktörler otomatik kollu makinalarda sorun yaşıyorlar çünkü arka ağır geliyor.
Toprak yapısının durumunu bilemediğimizden ,
JD ' de kararsız kaldığımız modeller arasında
6430 Premium , yaş tav sürümünde iyi olur gibi duruyor.
6115M , model yazılımlı performans yüksek.
5100 R , sıra arası işlere uyar.
6100 M model güzel ama 5125 R modelin motor haritası farkı var.
Cep telefonu da elektronik bir alet ama kullanıyoruz.

• Beğen

Başak ın 120lik traktörü nasıldır acaba bakılabilir.. Kubota m5112 yerine m6 serisi bakılabilir ama bence en önemli şey bütçe burada .. mf de güzel.. Deutz yeni faz4 125lik çıkaracak mış o beklenebilir.

• Beğen
Toprak yapısının durumunu bilemediğimizden ,
JD ' de kararsız kaldığımız modeller arasında
6430 Premium , yaş tav sürümünde iyi olur gibi duruyor.
6115M , model yazılımlı performans yüksek.
5100 R , sıra arası işlere uyar.
6100 M model güzel ama 5125 R modelin motor haritası farkı var.
Cep telefonu da elektronik bir alet ama kullanıyoruz.

JD 6120m premium almak istiyorum kredi ile. şimdi almazsak ilerde daha da alınamaz gibi geliyor. motoru ödüllü bir traktör. devamlı 120 ve 130 hp verebiliyor. 5100R gibi sıra arası işlere de uyar mı ince teker ile?

• Beğen
JD 6120m premium almak istiyorum kredi ile. şimdi almazsak ilerde daha da alınamaz gibi geliyor. motoru ödüllü bir traktör. devamlı 120 ve 130 hp verebiliyor. 5100R gibi sıra arası işlere de uyar mı ince teker ile?
sıkıntılı hocam 6120 serisi direkt john deere 500 1000 saatte arıza cıkarabiliyor ve öyle ufak rakamlar degil 100 bin tl den aşşagı kurtaramaz

• Beğen
M 115 kubota ya baktım şimdi çok compact bir motor ara işlerinde de kullanılır ince teker ile rahatlıkla. tabi sürüm işlerinde 6120m e yakınından yaklasamaz ama 6120m premium 2 milyon, m115 1.3 milyon. daha rahat alınabilir bir alternatif.

Resimler ve ekler

• C49C104E-3849-4DBA-86A1-E5A9331A9A5A.jpeg
    C49C104E-3849-4DBA-86A1-E5A9331A9A5A.jpeg
    158.8 KB · Görüntüleme: 20
M 115 kubota ya baktım şimdi çok compact bir motor ara işlerinde de kullanılır ince teker ile rahatlıkla. tabi sürüm işlerinde 6120m e yakınından yaklasamaz ama 6120m premium 2 milyon, m115 1.3 milyon. daha rahat alınabilir bir alternatif.
1.3milyon değil fiyatı aslında fiyatını kimse bilmiyor bir gemi geldi sattılar hatta maksimum 780 e falan satıldı. yurt dısında 43bin euro bu traktör bayiler kafalarından 1.2milyon diyolar. 1 milyonun üzerinde olmamalı fiyatı.

• Beğen