2. el bicerdover tercihen Laverda...

Ynt: 2. el bicerdover tercihen Laverda...

fthymn link=topic=77838.msg922014#msg922014 date=1411748597' Alıntı:
Niye hurda olsun ki. Buraya gelen bütün bicerlerde patoz takili her yilda geliyorlar pek problem varmis gibi ggörünmüyor.
Bicerdoverler profil,saç sistemi üzerine kurulmuş makinalardır.Böyle bir makinaya arkasında surekli calisan bir patoz ve çekilen bir romork takıldıgında oluşan titresim butun sistemin dengesini bozar ve biçerdöver çabuk arıza yapar.Diyarbakırlılar biceri sıfır alıp patoz takıyorlar 3-4 sene kullanıp Yozgat Yerkoye getirip toplattırıp satıyorlar.Bazen 2.el bicer satanlar patoz takılmadık biceri özellikle söylerler çunku patoz biceri çabuk yıpratır.

aslan26 link=topic=77838.msg922036#msg922036 date=1411749910' Alıntı:
Bicerdoverler profil,saç sistemi üzerine kurulmuş makinalardır.Böyle bir makinaya arkasında surekli calisan bir patoz ve çekilen bir romork takıldıgında oluşan titresim butun sistemin dengesini bozar ve biçerdöver çabuk arıza yapar.Diyarbakırlılar biceri sıfır alıp patoz takıyorlar 3-4 sene kullanıp Yozgat Yerkoye getirip toplattırıp satıyorlar.Bazen 2.el bicer satanlar patoz takılmadık biceri özellikle söylerler çunku patoz biceri çabuk yıpratır.
benim yaptığım gibi
Yapmaz olaydım

dustero link=topic=77838.msg922110#msg922110 date=1411759174' Alıntı:
Batoz sap kıyıcıdan çok dahamı fazla vibrasyona sebep oluyor ?
Evet hem daha fazla vibrasyona sebep olur hemde haşbaya gore agır ve arkasında romork takıldıgı icin bicerre çok yuk biner.Patoza verilecek parayla traktore takılan patoz alip bicerin arkasından saman yapmak bicere takmaktan daha mantıklı en azından biceri perte çikarmaz.

dustero link=topic=77838.msg922121#msg922121 date=1411761436' Alıntı:
Zaten zayıf olan TC iskeletininde buna dayanması haliyle imkansız oluyor bencede batoz kullanan varsa batoz traktör arkasında kullanılmalı
Bu durum sadece TC icin degil TC nin muadili olan baska marka bicerler iicinde gecerli patoz titrettimi butun sistemi bozuyor.

arkadaşımda 200REV var.Modelini bilmiyorum ama satıp yenilemeyi düşünüyor.Bizim buralarda çeltik patoz işi olmaz.Biçer sadece biçer.Fakat kırıcısı olsa fena olmazdı.Bu yıl mısırları hem 5070 hem laverda biçti.5070 daha yavaş çalışıyor,deposuda küçük ama şimdi bakıyorum Laerdadan daha az tane dökmüş.Ha bir de yedek parça işi laverda da sıkıntılı.Hasadın 2.günü tabla iniyor yeniden kalkmıyordu.Servis geleyim diyene kadar 3 gün geçti biz de o ara tarlaları bitirdik zaten :)Tabla kalkmadan da çalışabiliyormuş :)