2 Km öteden Su Çekmek

Herkese merhaba arkadaşlar.

Bizim 25 dönüm ceviz bahçemiz var. Sulama yapmak için sulama havuzumuza su çekmemiz gerekiyor. 2 km ötede bir çeşme var. Bu çeşmeden satte 3 ton su akıyor. Şimdi bizim sorunumuz şu. Biz bu suyu olduğu gibi bizim havuza nasıl akıtabiliriz? Gölet vb. olsa daha kolay olurdu ama suyun birikmesi gibi bir durum söz konusu değil. Su akıp gidiyor. Haritada detaylı bir şekilde gösterdim. İnce bir boru ile yolun altına boru döşetip bir motor ile suyu basmamız mümkün mü? Havuzu yavaş yavaş doldursa yeter.

su.PNG

• Beğen
Tepkiler: mahmutünaldı
Motorsuz su akabilir çeşme tarladan yukarida ise
Çeşme ile tarla arasında su hatti boyunca tesfiye kot durumu önemi tesfiye iyi degilse alcakli yüksekli borunun içinde hava boşlugu olup havayi atmadan akmaz
Çeşmenin kendi havuzları varsa havuzların en sonuna yada uygun ayri bir yere suyu toplayacak küçük depo yapip su oradadan boruya alınabilir yine borunun içine hava almaması gerek hava alirsa atamayabilir su yine akamaz
Uygun boru seçimi tesfiye uygun değilse uygun yerden hava alma yeri olmali
Tarla çeşmeden yukarida ise yine uygun depo yapip motor ile basılır

Güneş panelini de alternatifler arasına koyun... Eger ceşme yakınına havuz yapabilirseniz gece havuz dolar, gunduz yukarıya suyunuzu iletir
2 yada 3 kw lik sistem iş görür

Güneş panelini de alternatifler arasına koyun... Eger ceşme yakınına havuz yapabilirseniz gece havuz dolar, gunduz yukarıya suyunuzu iletir
2 yada 3 kw lik sistem iş görür

Haklısınız ama oda ekstra maaliyet. Dizel bir motor ve derin bir su deposu işimizi görür gibi. Muhtemelen 20 tonluk bir tanker gömeriz suyun oraya. Biz yokken dolar. Gelince olduğu gibi basarız suyu. Çünkü o güneş pannellerinin başında duramayız maalesef.

Haklısınız ama oda ekstra maaliyet. Dizel bir motor ve derin bir su deposu işimizi görür gibi. Muhtemelen 20 tonluk bir tanker gömeriz suyun oraya. Biz yokken dolar. Gelince olduğu gibi basarız suyu. Çünkü o güneş pannellerinin başında duramayız maalesef.
Bu motorlarda şamandıra sistemi var depoda su dolunca basıyor bitince duruyor bizim dalgıç öyle

Trakkulüp,e hoş geldiniz.suyu bir şekilde götürürdü de yol kenarında mı şahsın tarlasında mı size izin vereceklermi.siz suyu tarlaniza götürünce sahibi çok çıkar.bizim başımızdan geçti ordan biliyorum.

Trakkulüp,e hoş geldiniz.suyu bir şekilde götürürdü de yol kenarında mı şahsın tarlasında mı size izin vereceklermi.siz suyu tarlaniza götürünce sahibi çok çıkar.bizim başımızdan geçti ordan biliyorum.

Biz suyu sürekli oradan alıyoruz. hayvanların su içti yıkık dökük bir çeşme. Su boruları yoldan geçiyor. Kimsenin tarlasına girmeyecek. Suya gelirsek, Allahı'ın suyu akıyor. Ona da laf etmezler herhalde

bu arada hoşbuldum.

Biz suyu sürekli oradan alıyoruz. hayvanların su içti yıkık dökük bir çeşme. Su boruları yoldan geçiyor. Kimsenin tarlasına girmeyecek. Suya gelirsek, Allahı'ın suyu akıyor. Ona da laf etmezler herhalde

bu arada hoşbuldum.
İnşallah laf etmezlerde işinizi görürsünüz.bizim getirdiğimiz su kaynak suyuydu eğitim aşağı Kendi geliyordu.simdi kurudu.kimsenin sesi çıkmıyor. Dizel su motorları hakkında bek bilgim yok 2 km. Hangi motor basar

Çeşmenin oluklarindan akan suyu toplamak için toprağa kepçe ile derin ve geniş bir çukur kazıp içine naylon döşeyip burayı depolama amaclı kullanabilirsiniz aksi halde 1 tonluk depo ile 2 km mesafeye boruları ancak doldurur. Motor olarakta 9 hp pancar motorlar ucuzdur bununla basabilirsiniz serbest akım olacağı için rahatlıkla basar

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci32
Çeşmenin oluklarindan akan suyu toplamak için toprağa kepçe ile derin ve geniş bir çukur kazıp içine naylon döşeyip burayı depolama amaclı kullanabilirsiniz aksi halde 1 tonluk depo ile 2 km mesafeye boruları ancak doldurur. Motor olarakta 9 hp pancar motorlar ucuzdur bununla basabilirsiniz serbest akım olacağı için rahatlıkla basar
Tarla yukarıdaymış başkan ama 2 km konusunda haklısın 2 ton ancak depoyu doldurur

• Beğen
Tepkiler: ebay06

Tarla yukarıdaymış başkan ama 2 km konusunda haklısın 2 ton ancak depoyu doldurur
Biliyorum ufuk başkanım arkadaşın en iyi yapacağı şey çeşmenin bulunduğu yere jcb ile derin ve geniş bir çukur kazdiracak içinede suyu geçirmeyecek şekilde naylon serecek sonra çeşmeden akan su ile burayı dolduracak eğer uygun derinlik ve genişlikte açılırsa yüz tondan fazla su depolanabilir sonra buradan pancar motor yardımıyla yukarıdaki havuzuna suyu basacak en ucuz yöntemi böyle olur benim tavsiyem bu yönde

• Beğen
Tepkiler: çiftcigardo