2013 mazot-gübre desteklemeleri askıda

Ynt: 2014 mazot-gübre desteklemeleri askıda

GÜRKAN link=topic=71341.msg825579#msg825579 date=1389462412' Alıntı:
Çağrı bu fark neden kaynaklanıyor acaba? illere göre ayrım mı yapılıyor, bölgesel ayrım mı? yoksa görevli memurlar dosyaları zamanında mı işlemiyorlar sisteme?
Aslında geçen senelerde çok dikkat etmedim ama genellikle bölgelere göre bir fark oluyor sanırım abi.Siteden takip ettiğim kadarıyla iç anadolu da yatan bir yer yok.Memurlardan da kaynaklanacağını pek sanmıyorum açıkçası çünkü biz daha başvurular başlar başlamaz vermiştik evrakları

tümosan 8095 link=topic=71341.msg828656#msg828656 date=1389851916' Alıntı:
bizdede buğday fark ödeme listeleri askıya cıktı ama ödeme yok daha.
çağrı bilader sizin fark ödemesi olmadanmı ,mazot ,gübre destek askıya cıktı.
aynen abi habire askıya çıkıyo ama bir ödeme yok

Bugün listeleri kontrol ettim.Dikkatimi çekti çoğu kişi toprak analizi yaptırmamış haliyle destekte alamıyor.Gürkan hocam bu mazot gübre toprak analizi desteği 2013 çksye göre verilen destekler konu başlığını ona göre düzenle istersen.İlgili bayanda , Şubat ayında yatacağını söyledi tabi durum vaziyet değişirse bilemem diye de ekledi.

Ynt: 2013 mazot-gübre desteklemeleri askıda

bizde bu gün askıya cıktı .mazot ,gübre ve toprak analizi destek ödeme listesi.
yalnız devletin verdiği destek oranlarıyla kıyaslayınca tutmuyo askıdakiyle.
mazot ve gübre desteği ,zannedersem ekili ve nadas olan yere göre değişiyo.
bunun hariçinde birde banka kesintisi ne kadar olcak acaba bu yıl o var.

Şu gorevden almalar atamalar bi bitsin ondan sonra bi kontrol ederler secimden hemen önce de hesaplara yatar diye düşünüyorum. Hükumet kendi derdiyle uğraşıyor bu aralar bizimle ve ekonomiye uğraşacak bi girişim göremiyorum hiçbir açıklama yapmıyorlar. Mart ' ı bekleyin :)

Çağrı link=topic=71341.msg836282#msg836282 date=1390910765' Alıntı:
Ankara için konuşuyorum daha siftah yok desteklerde.Şubat ayı gelmiş daha sertifikalı tohumluk,fark ödemesi desteği alacaz.
bilader bizim burada aynı.fark ödeme ve mazot gübreyi belki bu aralar verebilirler.
ama sertifaklı tohum kullanım desteği bu yıl nisan,mayıs gibi ance diye bi söylenti var.uydudan bakıp ekili alana göre verceklermiş.artık ne derece doğru bilmiyorum.eğer öyle olursa sıkıntı olur gibime geliyor devlet 20 kğ den veriyo bizler 22-23 kğ tohum kullanıyoz.