2016 Sezonu Ayçiçek çeşitlerinden hangilerini ekiyoruz

Pioneerin sitesinden baktığım kadarıyla, P63MM54 sulu koşullarda güçlü kök sistemi ve sık ekimde, yüksek verim diyor ama ''yoğurtçu, yoğurdum ekşi demez'' demişler. Bu tarz katalog bilgileri oldum olası hoşuma gitmemiştir.

Sulu koşullarda kullanan var mıdır veya hangi türü tavsiye edersiniz.

pioneer ın 64G46 çeşidine ruhsatsız olarak, 64LE119 çeşidine ruhsatlı olarak grandstar atılıyo. ot durumuna gore 5gr/dekar a kadar kullabılırsınız. yalnız pıtırağı arkadaslarında dedıgı gıbı oldurmuyor. pıtıraklı yerlere kesın çözüm imilozine grubu aktiflerin atılabildiği clearfeild li ayçiçeği ekmek.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Pioneerin sitesinden baktığım kadarıyla, P63MM54 sulu koşullarda güçlü kök sistemi ve sık ekimde, yüksek verim diyor ama ''yoğurtçu, yoğurdum ekşi demez'' demişler. Bu tarz katalog bilgileri oldum olası hoşuma gitmemiştir.

Sulu koşullarda kullanan var mıdır veya hangi türü tavsiye edersiniz.

Pionner'ın Eskişehir temsilcisini ( ismi Fuat ) tanıyor musunuz?
Tanımıyorsanız özelden numarasını vereyim, arayıp numarayı benden aldığınızı söylersiniz. Bir sorun olursa sizi değil Oğuzhan abiyi arayıp sitem edeceğim deyin. Ona göre bir cevap versin. Yok hala içinize sinmez ise neye karar verirseniz onu ekersiniz.

• Beğen
Tepkiler: dorylaion
bu gün ektiğimiz bir torba ayçiçekten birbuçuk kg geriye kaldı ektiğim tohum bir numaraydı 22 dönüm ekildi poynar 63LL 104 tav çok güzeldi inşallah yağmur gelene kadar çıkar çünkü bizim yerler kum yağmurdan sonra kabuk tutuyor çıkışı engelliyor tekrar ekmek gerekiyor 32 cm sıralı ektik,

Pionner'ın Eskişehir temsilcisini ( ismi Fuat ) tanıyor musunuz?
Tanımıyorsanız özelden numarasını vereyim, arayıp numarayı benden aldığınızı söylersiniz. Bir sorun olursa sizi değil Oğuzhan abiyi arayıp sitem edeceğim deyin. Ona göre bir cevap versin. Yok hala içinize sinmez ise neye karar verirseniz onu ekersiniz.

Teşekkürler Oğuzhan abi, önemseyerek cevapladığın için. Fuat beye 10 gün önce mail atmıştım fakat dönen olmadı. Bizim idari ve mali işlerden sorumlu başkana da (babam:D) söyledim, böyle böyle bir tohum varmış diye. O da gözüyle görmeden pek değişiklik yapmayan tiplerden. Fazla sallamadı beni, sonra bende pek üstüne düşmedim. Eğer bir değişiklik olursa sana ulaşırım.

Teşekkürler Oğuzhan abi, önemseyerek cevapladığın için. Fuat beye 10 gün önce mail atmıştım fakat dönen olmadı. Bizim idari ve mali işlerden sorumlu başkana da (babam:D) söyledim, böyle böyle bir tohum varmış diye. O da gözüyle görmeden pek değişiklik yapmayan tiplerden. Fazla sallamadı beni, sonra bende pek üstüne düşmedim. Eğer bir değişiklik olursa sana ulaşırım.

Rica ederim Fuat ( bey ) ilgilidir aslında ama yoğun çalışıyor farketmemiş olabilir. Bu arada deneme kurduklarından nerede ne ekiliyor bilgisi olur. Belki bahsettiğin çeşidi civarda eken vardır referans diye görüşmeniz karar vermenizde faydalı olabilir.

Bende numarası gerekirse veririm. No problem.

• Beğen
Tepkiler: dorylaion
Trakyalı arkadaşlar benim gibi erken Ayçiçek eken varmı bu gün üçüncü gün oldu çıktığı anda size yazıp göstereceğim kaç günde çıkmış olduğunu göreceğiz inşallah hepimize bol bereketli mahsül olur