2020 harman dönemi Çeltik fiyat ve verimleri hakkında

Fatura

Hacı Mehmet Bey,

Fatura desteği ton başına 100 TL, uzun zamandır değişmedi. Buğday desteği 5 kuruştan 10 kuruşa çıkınca çeltik de artar diye düşündük ancak artış olmadi maalesef. Bir umut bekliyoruz.

Mazot desteği 62 TL, gübre desteği 4 TL olmak üzere toplam 66 TL.

Dönümüne 90-100 kg gübre kullanılan bir ürün için gübre desteği şaka gibi ama 4 TL.
Buğdayın gübre desteği 8 TL :D
Fatura desteği azmış ben biraz daha fazla zannediyordum .
Bu gün tarımdan haberin sayfasında yazıyordu pamuk için mazot gübre desteği 130 tl oldu diye .
Merak edip baktım önceki destek ne kadarsa diye 66 tl yazıyordu .
Şayet 66 dan 130 tl ye yükseldiyse inşallah diğer ürünlerdede bu derece artış olur .

Ekli dosyalar

Harmanin çeltigi iri tane cammeo gibiymiş, birde furia cl vardı iki sene önce çıktı , tavsiyem deneme parseli ek, milletin lafiyla iş olmuyor.
Princi nasıl acaba? deneme istatistiklerini gördüm gayet güzel bulabilirsem deneme yapicam. Cameolar seneye 3 . Yıl olucak kart ihtimaline karşı 1 sene Cl grubu bir çeltik ekicem 2 yıl sonra onun araştırmasını yapıyorum.
[/QUOTE]
Italya üretimi bir cins.

Dekara 18-20 kg tohum atılıyor.

145-150 günde olgunlaşıyor.

70 cm yüksekliğinde

Abi bende buldum bu siteyi inceledim biraz değerleri verim randuman ve tane ağırlığı Cl grubunun en iyisi bu galiba. Bir de İtalya'da sıfır tohum getirebilme ihtimalimiz var mı? Burada bağlantısı olan yardımcı olabilecek birileri çıkar mı? Ben bu ektiğim cameolari sıfır italyadan getirtmistim 50 kg ondan cogalttim. Verim farkı çok oluyor buradakilerle.

Princi nasıl acaba? deneme istatistiklerini gördüm gayet güzel bulabilirsem deneme yapicam. Cameolar seneye 3 . Yıl olucak kart ihtimaline karşı 1 sene Cl grubu bir çeltik ekicem 2 yıl sonra onun araştırmasını yapıyorum.
Abi bende buldum bu siteyi inceledim biraz değerleri verim randuman ve tane ağırlığı Cl grubunun en iyisi bu galiba. Bir de İtalya'da sıfır tohum getirebilme ihtimalimiz var mı? Burada bağlantısı olan yardımcı olabilecek birileri çıkar mı? Ben bu ektiğim cameolari sıfır italyadan getirtmistim 50 kg ondan cogalttim. Verim farkı çok oluyor buradakilerle.
[/QUOTE]
Cameo ları nasıl getirmiştin?

Cameo ları nasıl getirmiştin?
[/QUOTE]
Bir tane çeltikçi vardi. Yurtdışından gelen celtiklerin içine saklatmisti.

Hakkımızda

TrakKulüp, içinde 100.000'den fazla konuyu, 1.300.000'den fazla mesajı barındıran Türkiye'nin ilk ve en büyük traktör, tarım ekipmanları ve çiftçilik paylaşım sitesidir. 86.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Üst Alt