2020 Mart ayı traktör üretim adetleri & Şubat ayı traktör satış adetleri

Not: Üretim adetleri hesabında Başak, Erkunt, Tümosan, Türk Traktör ve Hattat firmalarının üretim adetleri dikkate alınmıştır

Mart ayı traktör üretim adedi 2.878 adet, geçen yıl Mart ayı traktör üretim adedi 2.544 adet. Geçen yıl Mart ayına üretim adedi %13,1 artmış.

Ocak-Mart 2020 dönemi traktör üretim adedi 9.310 adet, Ocak-Mart 2019 dönemi traktör üretim adedi 6.060 adet. Geçen yılın ilk 3 ayına göre üretim % 53,6 artmış.

Satiş adetleri...

Resimler ve ekler

• Screenshot_20200417-161156_Drive.jpg
    Screenshot_20200417-161156_Drive.jpg
    609.9 KB · Görüntüleme: 87
Bunu bilmiyordum dostum, yeni birşey öğrendim sayende, sağol.
Şuan Avrupa ya sıfır traktör Euro 4 haricî satış yasak bizimkiler de Türkiye de tescil yapıp öyle sokuyorlar başak Tümosan hepsi öyle geliyor dostum büyük ihtimalle fabrika hangi ilde ise o ilde daha fazla tescil görülür Tümosan konya sanırım Erkunt Ankara başak Kocaeli olması lazım yanlış hatırlamıyorsam bu illere bakıp kaç tescil olmuş aşağı yukarı belli olur sadece Erkunt burda 100 civarında sattı 2019 da diğer Romanya Polonya oradaki distribütör ler daha fazla satıyormuş düşün artık Türkiye'de gerçek satış rakamları ne kadar düşmüş

İhracat düşmüş maşAllah yerli traktör firmaları hersene zam koyuyor, yerli demeye bin şahit ister, dışarıya hangi paralara satıyolar doğrusu merak ettim yarı fiyatı değilse bıyıklarımı kesecem[emoji41]
Daha pahalı olabilir gerçi Türkiye fiyatı nin bilmiyorum ama Erkunt 110 Deutz motorlu 38 bin Euro KDV dahil oda bugün ku kurla 290 bin civarında bişey yapar bayi kârı ne kadar dir bilmem