2022 Sezonu Ayçiçek Verimleri

Evet sevgili forum üyeleri bir sezonun daha sonuna geldik.
Bu başlık altında sezon içerisindeki tecrübelerimizi ve daha önemlisi verimlerimizi paylaşırsak
yararlı olur düşüncesindeyim.
Kendi adıma konuşacak olursam tarlalarımın tamamını Pioneer 130 ektim ortama 280kg verim aldım, 320 kg'yi gördüğüm yerler oldu.
Seneye Pioneer ile beraber Syngenta Chelsea ekmeyi düşünüyorum.

Evet sevgili forum üyeleri bir sezonun daha sonuna geldik.
Bu başlık altında sezon içerisindeki tecrübelerimizi ve daha önemlisi verimlerimizi paylaşırsak
yararlı olur düşüncesindeyim.
Kendi adıma konuşacak olursam tarlalarımın tamamını Pioneer 130 ektim ortama 280kg verim aldım, 320 kg'yi gördüğüm yerler oldu.
Seneye Pioneer ile beraber Syngenta Chelsea ekmeyi düşünüyorum.
Syngenta Chelsea yi 2. ürün olarak ektim ve suladım 205 kg ortalama verim aldım, pek memnun kalmadım. Pioneer den şaşmayın derim.

Hepsini Pioneer 130 ekmiştim. İki defa yaprak gübresi kullandım,taban gübresi kullanmadım ve yıl da kurak geçmesine rağmen ortalama verim 238 kg olarak gerçekleşti. Yağ oranları 43 ile 48 aralığında. Gübreli eken komşularımdan hiçbir fark olmadı. Hatta bazı komşulardan daha yüksek verim aldığım tarlalar oldu. Yıl yağışlı geçmiş olsaydı benim komşulardan az verim alma olasılığım da olabilirdi.

Lg 5485 kuru tarım kumsal yerler 210 230 kg civarı kuvvetli araziler 230 280 civarı
Lg 5485 4 yağmurlama sulama kumsal arazi 380 kg
Lg 50480 4 yağmurlama yarı taban arazi 390 kg
Lg 50480 yarı taban arazi 4 damlama sulama 430 kg (%20-30 hatalı bitti daha sonra tarlayı sarmaşık bastı ona rağmen süper verim)
Pioner lp130 Irmak kenarı taban arazi 2 yağmurlama sulama 400kg (Geçen yıl soğan ekili arazi)
Lg 50501 Irmak kenarı taban arazi 4 damlama sulama.Üst düzey bitki besleme 380 kg (Hasattan 1 ay önce makrophoma hastalığına yakalandı normalden erken olgunluğa ulaştı verimde hayal kırıklığı yaşattı)

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin