2024 İcar Fiyatları Hakkında

Merhaba Değerli forum üyeleri
Havsa Abalarda 4 dönüm düz bir tarlam var, buranın dönüm başı icar bedeli ne kadardır ?
bilen forumdan arkadaşımız bana yardımcı olur mu ?

google earthten baktım.
dereye uzak, sulama imkanı yok gibi.

tahmini kuru tarım arazisi yıllık dönüm başına 1000-1500 TL civarı.
bazıları çıkan mahsülün 1/3'üne anlaşıyor.
bazıları da dönüm başına 100 kg veya 150 kg buğday karşılığı anlaşıyor.
tamamen senin ve diğer kişinin anlaşmasına bağlı.

dere kenarı, çift mahsül ekilen (arpa + silajlık mısır) veya (buğday balyası + silajlık mısır) tarlalar dönüm 5000-6000 TL dönümleri.

çeltik yerleri ise daha fazla 8.000-10.000 TL vardır.

google earthten baktım.

dere kenarı, çift mahsül ekilen (arpa + silajlık mısır) veya (buğday balyası + silajlık mısır) tarlalar dönüm 5000-6000 TL dönümleri.

Geçen sene 2000tlden aldık icara :D bu sene artar 3 e verirsin

• Beğen
Tepkiler: Farmer22
google earthten baktım.

Geçen sene 2000tlden aldık icara :D bu sene artar 3 e verirsin
Tesekkur ederim bilgilendirme için, tarla merkeze yakın dere yakını değil evet fakat şuan bilmediğim bir kişi ekiyor tarlayı ekmeyin demiştim ama yine ekmişler :) bulup bir konuşmalıyım

lojistik merkezle ilgili iki alternatif var.

birincisi E5 üzerinde sazlıdere - tayakadın kaşağı. hatta orada "Trak depolama" diye çok sayıda bina inşa edildi. yapan da edirne ticaret odası başkanıydı galiba. milletvekillerine, ulaştırma bakanına gidip gidip lojistik merkezin orada olması gerektiği ile ilgili kulis yapıyordu.

ikincisi Havsa'ya yakın eski "zarbun çiftliği" olan yeni adıyla "havsa uluslararası endüstri ve lojistik merkezi" olan yer.
toplulaştırma yapılırken Edirne-kırklareli yolundan buraya bağlanacak olan yolun yeri ayrıldı. yol güzergahı hasköy yakınlarındaki otobandan başlayıp, osmanlı köyü merasından geçip lojistik merkezin içinden E5'e bağlanıyor.

fakat lojistik merkez ile ilgili daha karar verilmedi diye biliyorum.

lojistik merkezle ilgili iki alternatif var.

birincisi E5 üzerinde sazlıdere - tayakadın kaşağı. hatta orada "Trak depolama" diye çok sayıda bina inşa edildi. yapan da edirne ticaret odası başkanıydı galiba. milletvekillerine, ulaştırma bakanına gidip gidip lojistik merkezin orada olması gerektiği ile ilgili kulis yapıyordu.

ikincisi Havsa'ya yakın eski "zarbun çiftliği" olan yeni adıyla "havsa uluslararası endüstri ve lojistik merkezi" olan yer.
toplulaştırma yapılırken Edirne-kırklareli yolundan buraya bağlanacak olan yolun yeri ayrıldı. yol güzergahı hasköy yakınlarındaki otobandan başlayıp, osmanlı köyü merasından geçip lojistik merkezin içinden E5'e bağlanıyor.

fakat lojistik merkez ile ilgili daha karar verilmedi diye biliyorum.
siz gelişen konularla alakalı bölgeye baya hakimsiniz, bu konularla alakalı çok bilgim yok biraz edirneden uzak yaşadığım için, gelişmeleri pek takip edemiyorum. Abalar ile ilgili bir bilginizde varsa paylaşırsanız güzel olur, forumda okuyan arkadaşlarda faydalanır. Ayrıca bir önceki mesajınızda soylediginiz toplulaştırma abalarada geliyormuş sanırım daha yapılmamış toplulaştırma abalarda.

Parsel bilgilerini paylaş yardımcı olayım kimin ektiği ortaya çıkar icar piyasasını da öğreniriz
Çok teşekkürler ümit bey buldum, kimin ektiğini, siz abalar köyündenmisiniz ? İlk 600 vereyim dedi sonra 800 tl dönümüne teklif etti 😊 dedim ne diyorsun 800 tl 😊 el insaf bu kadar olmaz , ekmemesini söyledim

Son düzenleme:
Çok teşekkürler ümit bey buldum, kimin ektiğini, siz abalar köyünden misiniz ? İlk 600 vereyim dedi sonra 800 tl dönümüne teklif etti 😊 dedim ne diyorsun 800 tl 😊 el insaf bu kadar olmaz , ekmemesini söyledim
Yağmurlu seneler de 30 balye yonca biçtiğimiz tarladan 15 balye delice otu biçtik.
Yoncanın son senesi olduğu için seyrelmişti.
Yirmi sene evvel on liraya tarla biçip bir liraya saman bağlanırmıştı.
Yüz liraya tarlayı biçip on liraya saman bağlayacak kimse bulunmaz.

Tarlanın görüntüsü güzel olsun diye " Otunu biç, kaldır, temiz görünsün. " diyende var.

• Beğen
Tepkiler: cemilAltan