285s turbo gitti Same tiger 75 4.4geldi

bu traktör hakkında yazdığım iletiler için kalıbımı basarım..(ne demekse artık)
iki traktörüde aynı tarlada aynı saatte denemiş biriyim..
uzun uzadıya yazmak istemiyorum..
sadece diğer yorumları okuyunca şöyle dedim..
"ne alaka...!!!)
285 sadece 540 d/d kuyruk mili ile ağır basar..
gerisi samenin yanında hava,civadır..
neyse nasıl olsa zamanla konu sahibi iki traktör hakkında tecrübelerini yazacaktır..
bu arada same 3.5 ton civarı

Kurak bir zamanda kuru sürüm yaptık, MF 265S 272 n.m. 65 hp, takviye 3 kaplumbağa , Alpler 3 9" pulluk 4 km/h , pulluğu batması için hafif sağa diktik yoksa yere girmiyor, dekara 7 litre yaktı.Ama çekiyor emektar.
Zor yer olsun, 4 10 " pulluk adım atmıyor.
Yaş sürüm çeltik tarlası bir deneyin, ne kadar motor gücü ihtiyacı olur.

Hayırlı olsun. Bence 285 in emsal sınıfından argon 80 iyi olurdu 4 silindir 75 beygirdir. Argon serisi 5 ana vitesli 15+15 şanzuman tiger 12+3 şanzuman galiba. Same sizi yakıtta üzmeyecektir ama zıplaması çok bu yüzden lastiklerin havasını azaltın. Fabrikadan 34 le geliyor ve düz yolda bile top gibi sekiyor ve patinajda çok zıplıyor. 26 uygun olur herhalde

• Beğen
Tepkiler: afse
Hayırlı olsun. Bence 285 in emsal sınıfından argon 80 iyi olurdu 4 silindir 75 beygirdir. Argon serisi 5 ana vitesli 15+15 şanzuman tiger 12+3 şanzuman galiba. Same sizi yakıtta üzmeyecektir ama zıplaması çok bu yüzden lastiklerin havasını azaltın. Fabrikadan 34 le geliyor ve düz yolda bile top gibi sekiyor ve patinajda çok zıplıyor. 26 uygun olur herhalde

aynı motordan bendede var 72 hp 265 tork var makina da zayıf gibi görünsede çok sağlam makine ağır kanlı bir yapısı var düşük devirlerde de kendini bırakmaz yakıtı iyi çekişi ben çok beğeniyorum ağırlığı depo dolu olarak kantara çıktım ben indim o şekilde 3460 kilo geldi hayırlı olsun iyi tercih
İşte gerçek bir kullanıcı yorumu daha.
burada amaç 285'le dövüşmek değil..
karşılaştırmak bile yanlış ve alakasız.
285 2.5 ton same 3.5 ton.. çift ceker
sınıfları ayrı birer traktör..

Kurak bir zamanda kuru sürüm yaptık, MF 265S 272 n.m. 65 hp, takviye 3 kaplumbağa , Alpler 3 9" pulluk 4 km/h , pulluğu batması için hafif sağa diktik yoksa yere girmiyor, dekara 7 litre yaktı.Ama çekiyor emektar.
Zor yer olsun, 4 10 " pulluk adım atmıyor.
Yaş sürüm çeltik tarlası bir deneyin, ne kadar motor gücü ihtiyacı olur.
başkanım haklısın zor yerlerde traktörlerin ne olduğu gün yüzüne çıkar..
zor yerde hp yada nm önemsiz ve ikinci planda kalır..
buralarda tonaj ve tutunabilme(4x4)
olmazsa 300 hp traktör olsa ne yazar..
saygılar başkanım :)

Erkunt 70 ZF, 3800 kg kabinli ,rampa yerde tatsız, Tümosan 5270 bahçe 3200 kg tırmıkta bahçe serisi hafif geliyor, patinaja kaçıyor, şanzımanı seri 4 27 km/h gidiyor, 1 ton yükle vites düşmeden rampa çıkıyor.Zemine göre 3500-3600 kg rahat işçilik yapılıyor.50-55 kw motorun 3500 kg ağırlıkta olması bizim toprak yapımıza uygun düşüyor.

285s orjinal kabin 3400 küsür kg geliyor.Tabiki zor şartlarda 4x4 daha avantajlı ama bu işin rampası var kuyruk mili işi var varda var :D

• Beğen
Tepkiler: ağayamüsade
Bir mf 165 kullanıcısı olarak size şunu soyleyim iyiki same almışım bu keşke daha önce alsaymışım diyeceksiniz buna emin olunuz..
Senelerce 165 kullandım 2 sene önce bugünlerde 165 ı verip same tiger 55 4x4 kabinli aldik iyiki almışız dedik
Elibollar ems3 geniş tabla balya makinasını cok rahat çeviriyor gecen sezon 35 bin ot balyası bağladım 5 bin hasbayli saman yaptim şeytan kulağına dursun anahtar değdirmedik 2 sene olmadan 2700 saat oldu ben cok memnunum eminimki sizde memnun olacaksınız
Varol 10 numara pulluk kullanıyorum ünlü pullugun 12 sine eşdeğer
Hayirli olsun
a76be8bb6406c88ff75e846ea9f409f4.jpg
70ed8a2e565b02d417c6c9f94acdbacf.jpg