3085 VS 285 yakıt

Ben de bu yıl 65i verip 95 yada 105 phantom alcam 85in yanına. Çekişi, tutuşu, deviri, şanzıman uyumu her şeyi bir kat daha üstün phantomun. Sadece kullanan bilir. Kullanan biriyle görüşmeden almayın bence. Hatta imkanınız varsa Phantom mf ile muadili bir traktörü sürümde deneyin. Zaten sonrasında kimseye danışmak zorunda kalmayacaksınız. Phantom serisi ilk çıktığında bu forumda td85d’lerle kıyaslanıylordu 3.085. Aradan 15 yıl geçti. Td100d’lerle kıyaslanıyor. O kadar üstün bir güç. Ama teknoloji kabin konforu falan isterseniz yerli traktörler çok uygun 😂
Yerli traktörler çok kalitesiz MF den inip onlara binersem MF nin sağlamlığına alıştığım için büyük ihtimalle her yerini kırarım onun

1994 model 285 s taraktörümü verip 2004 model 3075 aldım 4 yıldır kullanıyorum cok memnunum yolda 285 s le aynı zaten hızlarıda aynı 35 km cifte zorlanmaz pati atmaz herseyi 2 seri yapar bucuk cok avantajdır lift otanmatik var yeni olan traktörlerden eksik hiç bir sey yok bakım masrafı yenilerden daha ucuz deutuz motor hayatda bayılmaz cifde 285 s tur bindirir seridir sattıgım 285 s de 3600 saatdi bu motorda 3600 saadeydi aldıgımda 100 bg motorun yaptıgı her türlü işi yapar cift ceker de kullandım 100 lük ls bilin bilir her türlü donanım vardır bunun kadar zevk almadım türk ciftcisi için idealdir manuel elekronik deyil arıza sı yok denicek kadar az dır interkol yok baglana bilir ben de baglatıcam şiddetle tavsiye ederim benimde arazilerim ve evim arası yaklasık 15 km yol da o kadar yakmaz ben 100 km yol gidiyordum 2 motordada 3075 daha az yaktı

1994 model 285 s taraktörümü verip 2004 model 3075 aldım 4 yıldır kullanıyorum cok memnunum yolda 285 s le aynı zaten hızlarıda aynı 35 km cifte zorlanmaz pati atmaz herseyi 2 seri yapar bucuk cok avantajdır lift otanmatik var yeni olan traktörlerden eksik hiç bir sey yok bakım masrafı yenilerden daha ucuz deutuz motor hayatda bayılmaz cifde 285 s tur bindirir seridir sattıgım 285 s de 3600 saatdi bu motorda 3600 saadeydi aldıgımda 100 bg motorun yaptıgı her türlü işi yapar cift ceker de kullandım 100 lük ls bilin bilir her türlü donanım vardır bunun kadar zevk almadım türk ciftcisi için idealdir manuel elekronik deyil arıza sı yok denicek kadar az dır interkol yok baglana bilir ben de baglatıcam şiddetle tavsiye ederim benimde arazilerim ve evim arası yaklasık 15 km yol da o kadar yakmaz ben 100 km yol gidiyordum 2 motordada 3075 daha az yaktı
Teşekkür ederim merak ettiğim her şeyi açıklamışsınız

erkunt alsan daha memnun kalırsın amma lakin phantom serileri çok sağlam serilerdir bahsi geçen motorlar perkins olmayıp deuthz motorludur ve daha uzun ömürlü dayanıklı motorlardır. arka hidrolikler klasik massey sistemi yardımcı piston takılabiliyor

Massey Ferguson 3075 phantom kullanıcısıyım. Massey fergusonu yerlilerle kıyaslamam. Modeli eski fiyatı pahalı diyenler olmuş. Neden pahalı olduğunu sorgulamalarını rica ediyorum. Yerli yeni traktörlerle arasında teknolojik olarak bi fark yok. Kalite sağlamlık ve çekiş bakımından massey ferguson çok daha üstündür. İmkan varsa phantom alın derim. Alamıyorsanızda klasik kasa için 3085 yerine 3075 öneririm.Toprağınız çok ağır değilse 3075 3085i aratmaz. tarlalarınız arasındaki mesafe fazla demişsiniz. 3075 yol ve hafif işlerdeki yakıtı daha idealdir.