4x4 traktör

hayırlı akşamlar arkadaşlar ben 4x4 traktör almayı düşünüyorum toplamda 10 dönüm yer ancak sürerim o kadar yok ama ben fazla olarak söyledim meyva arasını süreceğimden bahçe tipi bakıyorum.yani bu yerleri en fazla 3 defa sürüm yaparım gerisinde traktör yatacak bide ilaç atacağım yerlerin bazıları biraz eğimli olduğundan 4x4 bakmak istiyorum.çok pahalı bir şey olasını istemiyorum.benim aklımda ilk önce üniversal bahçe tipi vardı ama sonra elden çıkaramazsın son sahibi olursun dediler soğuttular bizim burada genelde nevholland var onlarda çok pahalı benjohndere..same...başak...ferguson..erkunt..nevholland...tümosan..landini...hangilerini tavsiye edersiniz tecrübeli olan bilgisi olan yardımcı olursanız sevinirim..

Ben olsam almazdım, ilaçlama ve çapalama işini parayla yaptırmanız daha karlı. Amortismanı hesaplarsanız zarar edeceğinizi görürsünüz. Bakımı, vergisi, sigortası,lastiği ıvırı zıvırı derken zaten yıllık kiralama bedelini fazlasıyla geçer. Cebinizdeki nakiti de yatacak bir makineye bağlamayın yazık.

• Beğen
Tepkiler: Adil_d