60 56 nın kötü yönleri

Ynt: 60 56 nın kötü yönleri

keykubat link=topic=87046.msg1046435#msg1046435 date=1450422745' Alıntı:
Bence kuyruk milinde gayet iyi fakat pulluk ve remork çekişi 55 56 dan kötü.
bende 60 var dayımdada 55 var ikimizdede 18 gobleyle seri 2 ile aynı devirde kullandık 60 tarlanın başına daha önce varıyor çünkü 60 ın lastiği 55 ten büyük pulluktada 3lü 12 no pulluk takıyoruz takviye 4 le ondada 60 önde gidiyor bizim buranın toprağı ağırdır isterseniz deneyin kara baş 55 56 ile 60 56 yı

• Beğen
Tepkiler: cihan51
Ynt: 60 56 nın kötü yönleri

Ewt arkadaslar haklisiniz zaten traktöru muayneye götürürken elektrikciye gitti ondan sonra oldu herseyamaekim ve cifr surumunde hic bir sikintisi yok cekisinden memnunum bu sene hububar ekim mibzeri aldik ondada performansi iyidi bu arada arabanin modeliyle karistirdim 2003 model traktor ayrica kabinindende oldukca memnunum

Evt 60 56 lar yokuşta çabuk bayılır,çok patinaja kaçar.bunun sebebi şanzımandır.örn tt 50 merdane almaya geldi.çiğde merdanayi taktı yokuşu çıkamadı .amcam 480 le çekti.54 c ttserisi 56 serisi bunların şanzıman seridir.çok patinaj yapar.yokuşlarda bayılır.ama çiftte eski 480 640 vs iyi gider.

Bizim yan köyde tanıdıkta var 6056 12 vites olanından.

Her ivmelenmede 1 2 3 4 yaparak kaldırıyor motoru.

7056 kullandım ondada ivmelenme sorunu vardı... fiatlar içerisinde 640da öyle bir sorun yok .640ı tavsiye ederim 😊 Her zaman 1 2 3 4 yapılmasına gerek yok 640da.

640da 1 2 3 4 (0-34km/h) 8 saniye sürüyor kronometreyle ölçtüm. 👍

birde gaz pedalini ekleyelim buna 56 serinin gaz pedalini alirsam ilk isim biraz daha geriye alip basamagin disna 66 lar gibi yapmak olacak

Atom karıncamın Kısmet 58 gaz pedalı neden dışarıda, MC Cormick C 95 max ta frene yakın duruyor, topukla gaza basıp ayak ucuyla fren kontrol edilebiliyor.Kamyon sürmediğiniz belli oluyor.Rampa arazide kalkışlarda fren gaz ikisi de kullanılır.

Atom karıncamın Kısmet 58 gaz pedalı neden dışarıda, MC Cormick C 95 max ta frene yakın duruyor, topukla gaza basıp ayak ucuyla fren kontrol edilebiliyor.Kamyon sürmediğiniz belli oluyor.Rampa arazide kalkışlarda fren gaz ikisi de kullanılır.

Hayatım kamyon kamyonet sürmekle geciyor the hoca. desenki johndére 2030 un gaz pedali gibi olsa amenna fren pedalinin hemen altinda frenden ayagini cekip gaza basana kadar motor ucup gider be suan kullandigim 7056Dt yede 66 serisinin gaz pedalini taktim bu kadar gıcık bi gaz pedalı olmaz fren pedalina cok bitisik ayagi enli kalın olan adamin ayagi sıkısır parmak kadar basma yeri var zaten neyini begeniyorsun nasıl bi kalkis yapmayi planliyorsun anlamiyorum dedigin olayi fiat 60 56 da 70 56 da yapacak bir ayak zannetmiyorum olsun topukla gaza basıp ayak ucuylada frenin boslugunu almak icin ayagin L seklinde olmasi lazim hatta Z bırakın bu isleri kapımdaki malı biliyorum hocam ben erkuntu merkuntu bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: Emreeed
1991 ve 2001 modelini kullandım, Hidrolik kaldırma kapasiteleri azdır, debi 30 lt/dk, 2001 modelde 540/750 devir bulunuyor, 4 damper çıkışı, lift-omatic bulunuyor, yol hızı 35 km/h gayet normaldir.Hirolik kol dipleri tek saplama pim olduğu için pim kesiyor, kalın pim takılarak düzeltilir, çeki sehpası malzemesi zayıftır, ön taraf çabuk şahlanır, ağırlık kullanmak ister.3 10" pullukla rahat çalışılır, motor kompresyonu iyidir, genelde arızasız bir traktördür, sıcak performansı iyidir, marş motoru sargıları kalın telli sarım olduğundan kışın biraz ağır çevirir, ince sarım ile değiştirilerek sorun giderilir ve biraz daha seri çevirir.Debriyaj ve kuyruk mili balatası zamanı gelince değiştirilir.