60 66 yağ değişimi hakkında

herkes merhabalar öncelikle , 60 66 2001 model traktörün bu sene ilk defa yağını kendim değiştirmek istedim daha önceleri servis yapıyordu.
aklıma takılan bir konu var ben şimdi yaklaşık 6 lt kadar yağ koyduğumda yağ çubuğu max çizgisine çoktan gelmişti
yağı boşaltmadan önce yağ çubuğuna baktığımda seviyesi maxın baya üstündeydi motordan çıkan yağda tahmini 7,8 lt vardı heralde
sizce üstüne eklemeli miyim? yoksa max seviyesinin biraz altında kalsın mı ?

Yağı motordan salın sonrasında filtreyi yenileyin yağ iyice süzüldükten sonra yağ tapasını takın. max çizgisine kadar yağ koyup motoru 2 3 dk rölantide çalıştırın sonra stop edip 10 dk yağın süzülmesini bekleyin seviyeyi tekrar kontrol edin yağ max çizgiyi geçmesin.
Dediklerini yaptım zaten benim aklıma takılan şey tam 6 lt bile koymadan Yağ çubuğunun Max seviyesine gelmesi

içinde yağ bırakmadıysanız sorun olmaz sonuçta o çubuk seviyeyi ölçmek için 😁
Aslında serviste koyulan yağda maximumun baya üzerindeydi.
sanırsam yağ çubuğu orijinal olmayabilir koyulacak yağın tam litresini öğrenebilseydim iyiydi göz kararı boşaltmadan önceki seviyesine kadar ekliyecegim artık yinede yorum için teşekkürler

Aslında serviste koyulan yağda maximumun baya üzerindeydi.
sanırsam yağ çubuğu orijinal olmayabilir koyulacak yağın tam litresini öğrenebilseydim iyiydi göz kararı boşaltmadan önceki seviyesine kadar ekliyecegim artık yinede yorum için teşekkürler
servisler her zaman her şeyi doğru yapmazlar hocam :) siz bilirsiniz