600 tavukla girdik bakalım

Hayırlı olsun hocam bende 500 tavukla gireceğim. Okulu bitirdim köye yerleştim Bahçenin hazırlıklarını yapıyorum. Örgü tel yoktu onu halledeceğim. İlerleyen dönemde yem maliyetini ortadan kaldırmak için soya fasulyesi falan ekecrğim. Burda gelişmeleri ara ara yaz yardımcı olalım birbirimize.

• Beğen
Tepkiler: pascalgazi
Hayırlı olsun hocam bende 500 tavukla gireceğim. Okulu bitirdim köye yerleştim Bahçenin hazırlıklarını yapıyorum. Örgü tel yoktu onu halledeceğim. İlerleyen dönemde yem maliyetini ortadan kaldırmak için soya fasulyesi falan ekecrğim. Burda gelişmeleri ara ara yaz yardımcı olalım birbirimize.
Davsiye etmem ben işi ama sen bilirsin millet deli gibi bu işe giriyor suyu çıkacak bu işin

• Beğen
Tepkiler: LS90PLUS
Tavsiye edilmeyecek bi durum yok. Keşke herkes girip üretimini düzgün yapsa. Bizim yumurta Birliği kendi markasını oluşturdu artık İstanbul ankara gibi şehirlere yolluyor. Ha nolur fiyatı düşer. Zaten yumurtaya bel bağlayıp köye gelen biri değilim. Yine ara ara canlandıralım konuyu.

Keşke her iş dışardan göründüğü gibi olsa. Çalışmadan uğraşmadan emek vermeden yemek olmuyor. Her işin karı devamındadır. İnşallah zamanla pazarlama çevren olurda pazar işini halledersen daha iyi olur. Pazarda çift sarılı yumurta 1 lira.

Tavsiye edilmeyecek bi durum yok. Keşke herkes girip üretimini düzgün yapsa. Bizim yumurta Birliği kendi markasını oluşturdu artık İstanbul ankara gibi şehirlere yolluyor. Ha nolur fiyatı düşer. Zaten yumurtaya bel bağlayıp köye gelen biri değilim. Yine ara ara canlandıralım konuyu.
Pazarın varsa yapılabilir. Ama haatalıktan korumak daha önemli tavuğu. Birine bulaştımı 1 hafta da hepsi zarar göre bilir.

Hayırlı olsun Arkadaşım. Daha önce bende denedim. Yumurta pazarlamasını yapamadığım için onbin lira zararla kapattım. Yumurtayı bakkala markete verme kendin satarsan kazanırsın. Allah işini rast getirsin.

Allah muvaffak etsin. Bu işte de bir rasyo var. 500 tavuk ile para kazanmak biraz zor ancak baska yerde calıssam alacağım para 1600 2000 arası deyıp, kirin pasın içinde calısıp bu parayı alacagıma bari toprakla hayvanla ugrasayım varsın okadar kalsın deyıp bu ıse gıren cok.
Sahsen sanayının onemlı kollarına ımalat yapan bırı olarak soyluyorum, ne olursa olsun topragınıza donun yada topraga gıdın,gidelim toprak kaybettırmez. yeterkı ısı hakkı ile, tıtızlıkle ımrenerek yapalım.

Ben bır yakınım ıle 2500 tavuk ıle baslamak ıstıyorum, ılk planım aslında broiler ancak tekırdag da yok, karacabeyde yapmak lazım bu ısı ve 2 arkadasım ortak olarak yapıyorlar , broıler baglantımda hazır ustelık tek sorun cıftlık kıralamak, yaklasık 10-15 bın cıftlıgın durumuna gore kıra odeyıp,yıne donemlık 4 5 bın gıbı bakıcı parası ıle 40bınlık bır donem broıler bakıcılıgında/sozlesmelı/entegre, donem bası fırmanın tum malıyetleri dusunce 70bın tl gıbı rakam kalmakta (40bınde),senede bunu mın.5 donem yaparsın,doneme 10bın yılda 50bın kıra versem,40bınde bakıcı malıyetı olsa,bı 10bınde gorunmez malıyet koyup yaklasık 100bın malıyetle 3 mıslı de kazanılabılır, bunun ıcın duzen deıstırmek sehır deıstırmek lazım, helekı 80 bın 120 bın gıbı adetlere cıkabılsek vaykı ne vay,
o yuzden suanda bır kararsızlık ıcındeyız, yerımız de yok acıkcası , ya 7 8 donum bır yer alıp ortalama 70 80 e elektrıgı suyu olup köy ve yol dıbı yerler mevcut, 2500 adetle mı baslamalı yoksa 900 1000 adetle baslayıp kendı kuluckalarımızı mı yapmak mantıklı, pazar sıkıntım yok ıstanbulun her yerınde kucuk buyuk market sarkuterı baglantıları var. toptan borsadan da uygun fıyatla almak ısteseler dagıtım malıyetı ıle ugrasmayıp verılebılır,

Nedersınız ?

cok kararsızız anlayacagınız arkadasın baslıgınıda kırlettık ama, gırmeyın dedıgı ıcın bukadar yazdım,
ne olursa olsun gırın uretın, ama ekın ama bıcın ama bakın , bır sekılde uretın,
yeterkı layıkıyla dısıplın ve ımrenılerek benım ısım dıyılerek yapılsın.