62 günlük keşhan gebeleşmiş.

08.09.2014
2,222
3,198

14 mayısta ektiğim keşhan cinsi çeltiklerim gebeleşmiş. Ameliyatla başak çıkarttım. Yerleri 60 kurutmasına alacaktım ancak gebeleşmeyi görünce hemen gübre ve su takviyesi yaptım.
IMG_6885.JPG
IMG_6882.JPG
IMG_6873.JPG
IMG_6872.JPG

14 mayısta ektiğim keşhan cinsi çeltiklerim gebeleşmiş. Ameliyatla başak çıkarttım. Yerleri 60 kurutmasına alacaktım ancak gebeleşmeyi görünce hemen gübre ve su takviyesi yaptım. Ekli dosyayı görüntüle 39863Ekli dosyayı görüntüle 39864Ekli dosyayı görüntüle 39865Ekli dosyayı görüntüle 39866
Maşallah keşhan tohumu bafraya getiremedik birde colombo harman zamanı görüşlerinizi paylaşabilirseniz faydalı olur.cammeodan kısa diye heves ettik cammeolar yatıyor bu nasıl ilerde görürüz inşallah.

Ben de ektim cameo 12 dönüm. Altına 15 kg 3.15 25 günlükken 25 kg üre. 70. Gün 30 sülfat atacağım işi bitireceğim. Hiç te yatma moduna girmedi gireni de görmedim bölgemizde. 18-46 fazla geliyor demekki azdırıyor çeltiği. Zaten çok gübre atarsan yaptağa çalışır verim yapmaz.
IMG_6881.JPG

• Beğen
Tepkiler: Mustafa1453
Ben de ektim cameo 12 dönüm. Altına 15 kg 3.15 25 günlükken 25 kg üre. 70. Gün 30 sülfat atacağım işi bitireceğim. Hiç te yatma moduna girmedi gireni de görmedim bölgemizde. 18-46 fazla geliyor demekki azdırıyor çeltiği. Zaten çok gübre atarsan yaptağa çalışır verim yapmaz. Ekli dosyayı görüntüle 39880
Daha önce cameo ekmişmiydiniz bilmiyorum ama sizin atacağınız gübre çok fazla şimdi yatmaz ne zaman dane tutar kelle ağırlaşırsa o zaman yatar.biz 25 kilo üre atsak kelle dolduramaz direk hastalık gelir sap biçeriz acaba toprak yapısımı zayıf .üst gübrelemede 25 kilo sülfatı 30 yapsak hastalık geliyor boya gidiyor.bu sebeple kısa çeltiklere yöneldim.efe osmancık cammeı çekerdim bunları bıraktım.bence osmancık tipi çektikleri nasıl gübreliyorsanız öyle gübreleyin.ben 125 dönüm vasco 40 dönüm luna ektim.

Hastalığı bence çokgübre getiriyor.hava şartlar sıklık hepsi birleşince hastalıkoluyor.seyrek yerde hiç bir şey olmuyor. Keşhan ve colombo kağıt üzerinde güzel .harmanda ne olacak eken arkadaşlardan öğrenicez .

Daha önce cameo ekmişmiydiniz bilmiyorum ama sizin atacağınız gübre çok fazla şimdi yatmaz ne zaman dane tutar kelle ağırlaşırsa o zaman yatar.biz 25 kilo üre atsak kelle dolduramaz direk hastalık gelir sap biçeriz acaba toprak yapısımı zayıf .üst gübrelemede 25 kilo sülfatı 30 yapsak hastalık geliyor boya gidiyor.bu sebeple kısa çeltiklere yöneldim.efe osmancık cammeı çekerdim bunları bıraktım.bence osmancık tipi çektikleri nasıl gübreliyorsanız öyle gübreleyin.ben 125 dönüm vasco 40 dönüm luna ektim.
vasco güzel tercih fakat daha fazla verim istersen ronaldo ekebilirsin

Ronaldo satımı zor hiç de ekmedim. Bana colombo nasıl eken arkadaşlar varmı harman zamanı paylaşır sa sevinirim zira tarlada çok kızıl var. luna ince tane .biraz ucuz gidiyor.vascoyuda bu sene ilk ektim .
ronaldo ile vasco arasında tercih yapacak olursam ronaldo yu tercih ederim vasco nun pilavı olmuyor colombo geçen sene komşum ekti 750-800kg arası verim yaptı tanesi güzel 23 gr göbeksiz orta tane sınıfına girer

Eyvallah bafranın yarısı vasco bu sene yatan çelltikten bıktık artık .ronaldoyu hiç tutmuyor fabrikacılar .geçen sene vascoyuda kıvırdılar yine aldılar.bunlar zamanında cammeoya bile osmancı fiyatına almışlardı..hayırlısı allahtan