70 E+ ALMAYI PLANLIYORUM

Merhabalar

E+ İle Lüks seri arasındaki tek fark şanzuman farkıdır.

E+ serisi 12+12 Carraro şanzımanlı

Lüks Seri ise 16+16 Buçuklu hi-lo Zf şanzumanlı

Donanımları ise,

-Radyal lastik
-Kompresör
-Hid. orta kol
-Teleskopik ayna
-Çizi lambası
-Kurt ağzı ekipman kolları
-Lüks koltuk
-4-6lı damper valfi
-Hostes koltuğu
-Dijital klima
-Havalı fren çıkışları
-Lüks seride 4 farklı devir PTO
- vs. var aynı donanımlar

Sadece E yazanlar boş donanımlı Carraro şanzımanlı E serisidir,
Sadece S yazanlar boş donanımlı ZF şanzumanlı Standart seridir şimdilik pek üretimi yok ama en son olarak sadece Nimet ve Servet serisinde mevcuttu.
Vites çoklugundan farklı olarak zf şanzuman ile carraro şanzımanın farkı nedir ?

Vites çoklugundan farklı olarak zf şanzuman ile carraro şanzımanın farkı nedir ?

Zf ağır işler ormancılık, düz arazilerde ve yolda taşımacalık için uygun modeldir. düşük viteslerde bir üst segmentin ekipmanını bile rahatça çeker artı buçuk farkı ile gereken vitesten düşmeden iş yapma olanağı sağlar.

Carraro şanzuman ise pratik ve seri işlerde kullanılacak modeldir.

İşinize uygun olan modeli tercihi size kalmış.
Güç = ZF
Pratik = Carraro :)

• Beğen
Tepkiler: şiyar
Bugün 70 e+ yı aldım arkadaşlar. Köye bıraktım geldim. Fazla kullanma şansım olmadı. Bi tur attım sadece. Ama klima süper. Görüntüsü süper olmuş. Kabin içini de çok beğendim. Görenler bayıldı. Çok şükür bu işi de halleetik. Yardımlarınız için çok teşekkürler...

Ercan ustam iyi akşamlar erkunt traktorleri iyi tanıyorsun galiba detaylı bilgiler veriyorsun tarafsız ve fanatiklikten uzak şimdi benim bi sorum olacak bi fikir verirseniz sevinirim konuy direk alakalı deyil ama affınıza sığınıyorum mf 240s traktor var bunu 4*4 traktorle deyiştirmeyi düşünüyorum birkaç marka var araştırdığım jd 5050e deutz same gurubu 50,55 hp gurubu nh t480s tt50 kubota mk5000 erkunt 55 58e ithal markalarda parça bulma ve fiyat konusunda sıkıntı olurmu nh belli çok yaygın ama benimde çok hoşuma giden bi marka deyil erkunt gorunum olarak çok hoşuma gidiyo ama hakkında fazla bilgim yok ben erkunt'un hangi modelini almalıyım 58e ler az yaktığı soyleniyo ama motor sonalika deniliyo bu motor nasıldır kıssca erkunt nasıldır yakıt sağlamlık parça biraz uzun oldu kusura bakma saygılar

Bugün 70 e+ yı aldım arkadaşlar. Köye bıraktım geldim. Fazla kullanma şansım olmadı. Bi tur attım sadece. Ama klima süper. Görüntüsü süper olmuş. Kabin içini de çok beğendim. Görenler bayıldı. Çok şükür bu işi de halleetik. Yardımlarınız için çok teşekkürler...
Hadi hayırlı uğurlu olsun. Konuyu uzaktan takip ettim çok doğru bi karar verdiğinizi rahatlıkla söylerim. Köyümüzde bir yakın köyümüzde de 1 tane var. Pratik, güçlü ve çevik. Donanım olarakda Erkunt bu hızda giderse dünya devlerine ikoncan olucak gibi duruyor.
Tekrar hayırlı olsun. Güle güle kullanın inşallah.

• Beğen
Tepkiler: Selcuk
Hadi hayırlı uğurlu olsun. Konuyu uzaktan takip ettim çok doğru bi karar verdiğinizi rahatlıkla söylerim. Köyümüzde bir yakın köyümüzde de 1 tane var. Pratik, güçlü ve çevik. Donanım olarakda Erkunt bu hızda giderse dünya devlerine ikoncan olucak gibi duruyor.
Tekrar hayırlı olsun. Güle güle kullanın inşallah.

Çok teşekkürler. Allah isteyen herkese nasip etsin. Henüz tarlaya gitme şansım olmadı ama duruşu yeter. Gerçekten de çok karizmatik olmuş. Donanım olarak da gayet yeterli buldum. Yakında video ve görsel paylaşımlarında da bulunacağım inşallah.

Merhabalar yaşınız yazmadığı için nası hitap edeceğimi bilemedim kusura bakmayın.
Nimet 70E ile Nimet 70E+ arasındaki fark donanım olarak 70E+ bazı artıları var.
-Radyal lastik
-Kompresör
-Hid. orta kol
-Teleskobik ayna
-Çizi lambası
-Kurt ağzı ekipman kolları
-Lüks koltuk
-4 lü damper valfi
-Hostes koltuğu
-Dijital klima
-Havalı fren çıkışları vs farkları var aynı donanımlar Nimet 70 lüks serisinde de aynı sadece şanzıman farkı var.
Birde 70 E+ MT var onlarda ise power shuttle var birde iç dizayn farklı.
Aşağıdaki resim 105E+ MT iç resmidir. Bereket, nimet, servet, kıymet, kudret E+ serileride aynı iç dizayn 90 ve 105 hpde 6 yağ çıkış farkı var 65e de dokunmatik panel değil düğmeli sistem var.

Ekli dosyayı görüntüle 10532

Ercan bey size özel teşekkür ederim. Bu süreçte bana çok yardımcı oldunuz. Traktörümüze kavuştuk çok şükür. Çok karizmatik bir traktör. İnsanın sürekli kullanası geliyor. Jeep gibi olmuş dedi babam. Ben bundan hiç inmem, çok mazot parası ödersin sen diyor. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah:)

Hocam hayırlı olsun bu arada ben sizin konuya biraz balıklama daldım kusara bakmazsınız inşallah ercan ustanın detaylı açıklamalarını okuyunca sorma gereği duydum tekrar tekrar özür dilerim tekrar hayırlı olsun

Hocam hayırlı olsun bu arada ben sizin konuya biraz balıklama daldım kusara bakmazsınız inşallah ercan ustanın detaylı açıklamalarını okuyunca sorma gereği duydum tekrar tekrar özür dilerim tekrar hayırlı olsun

Ercan ustam iyi akşamlar erkunt traktorleri iyi tanıyorsun galiba detaylı bilgiler veriyorsun tarafsız ve fanatiklikten uzak şimdi benim bi sorum olacak bi fikir verirseniz sevinirim konuy direk alakalı deyil ama affınıza sığınıyorum mf 240s traktor var bunu 4*4 traktorle deyiştirmeyi düşünüyorum birkaç marka var araştırdığım jd 5050e deutz same gurubu 50,55 hp gurubu nh t480s tt50 kubota mk5000 erkunt 55 58e ithal markalarda parça bulma ve fiyat konusunda sıkıntı olurmu nh belli çok yaygın ama benimde çok hoşuma giden bi marka deyil erkunt gorunum olarak çok hoşuma gidiyo ama hakkında fazla bilgim yok ben erkunt'un hangi modelini almalıyım 58e ler az yaktığı soyleniyo ama motor sonalika deniliyo bu motor nasıldır kıssca erkunt nasıldır yakıt sağlamlık parça biraz uzun oldu kusura bakma saygılar

Ustam arazin fazla yok 50 dekar civarı bi arazi işliyorum artı nakliye araziler parçalı

Merhabalar isminiz İbrahim galiba :)
Neyse İbrahim abi dün gördüm ama işteydim gece ancak şimdi cevaplayabildim.
Elimden geldiğince doğru bilgilerle sorulara yanıt vermeye çalışıyorum tarafsızım koyu erkuntçuyum bu arada ;)

Kısmet ve Bereket serisi size en uygun olur. siz yeni mi 2. el mi alacaksınız. Ben ilk çıktığında 58E serisini pek sevmiyordum açıkcası ama geçen yıl neredeyse liste başıydı ve tarla denemelerinde olmazsa olmaz modellerdendi. Kısmet 58E Kısmet 55 den farkı bir motor farkı 2. ise 58 E hem tarla hem bahçe traktörü özelliği barındıran bir model. Kısmet 55 nadir görürsünüz ama 58E her an karşınıza çıkabilir çok talep gören bir model oldu. Sıkıntı problem yok namı atom karınca. Sonalika markası aklınızda soru oluşturuyorsa ki öyle gibi galiba, fakat bu modeli alırken tercih ederken Erkunt markasına güvenerek tercih edeceksiniz, çünkü bu sorumluluk Erkunt traktöre ait ve alan bir vatandaş erkunta güvenerek tercih ediyor ve memnun olduğu bir model yedek parça konusunda hiç bir modelinde sıkıntı yok zaten 350 servis noktası 7/24 çağrı merkezi ile hazırda bekliyor.
Yok sonalika olmaz diyorsanız Kısmet 55E veya Bereket 65E tercih edebilirsiniz. Erkunt konusunda diyeceklerim bu umarım yardımcı olmuşumdur, aklınızda olan diğer markaları da inceleyip her haliyle tabiki sonra kararınızı kendiniz verin.
Saygılarımla.

Teknik detaylar.
Kısmet 55E 50 Hp @ 2200 dev/dak 196 Nm @ 1400 dev/dak Perkins Motor.
Kısmet 58E 57,5 Hp @ 2100 dev/dak 230 Nm @ 1300 dev/dak Sonalika Motor
Bereket 65E 64 Hp @ 2200 dev/dak 280 Nm @ 1400 dev/dak Perkins Motor

Ercan bey size özel teşekkür ederim. Bu süreçte bana çok yardımcı oldunuz. Traktörümüze kavuştuk çok şükür. Çok karizmatik bir traktör. İnsanın sürekli kullanası geliyor. Jeep gibi olmuş dedi babam. Ben bundan hiç inmem, çok mazot parası ödersin sen diyor. Allah isteyen herkese nasip etsin inşallah:)

Asıl ben Teşekkür ederim Selçuk hocam yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.,
Traktörünüz tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın, benim içinde bir gaza basın tamamdır.
Traktör gerçekten çok güzel öyle güzel olabilsin diye fabrikada neler yapılmadı, yarında nasipse yine Erkunt traktör fabrikasında olacağım.
Biraz bilgi güncellemesi yapayım kendime :)

• Beğen
Tepkiler: Selcuk ve ibo30
Merhabalar isminiz İbrahim galiba :)
Neyse İbrahim abi dün gördüm ama işteydim gece ancak şimdi cevaplayabildim.
Elimden geldiğince doğru bilgilerle sorulara yanıt vermeye çalışıyorum tarafsızım koyu erkuntçuyum bu arada ;)

Kısmet ve Bereket serisi size en uygun olur. siz yeni mi 2. el mi alacaksınız. Ben ilk çıktığında 58E serisini pek sevmiyordum açıkcası ama geçen yıl neredeyse liste başıydı ve tarla denemelerinde olmazsa olmaz modellerdendi. Kısmet 58E Kısmet 55 den farkı bir motor farkı 2. ise 58 E hem tarla hem bahçe traktörü özelliği barındıran bir model. Kısmet 55 nadir görürsünüz ama 58E her an karşınıza çıkabilir çok talep gören bir model oldu. Sıkıntı problem yok namı atom karınca. Sonalika markası aklınızda soru oluşturuyorsa ki öyle gibi galiba, fakat bu modeli alırken tercih ederken Erkunt markasına güvenerek tercih edeceksiniz, çünkü bu sorumluluk Erkunt traktöre ait ve alan bir vatandaş erkunta güvenerek tercih ediyor ve memnun olduğu bir model yedek parça konusunda hiç bir modelinde sıkıntı yok zaten 350 servis noktası 7/24 çağrı merkezi ile hazırda bekliyor.
Yok sonalika olmaz diyorsanız Kısmet 55E veya Bereket 65E tercih edebilirsiniz. Erkunt konusunda diyeceklerim bu umarım yardımcı olmuşumdur, aklınızda olan diğer markaları da inceleyip her haliyle tabiki sonra kararınızı kendiniz verin.
Saygılarımla.

Teknik detaylar.
Kısmet 55E 50 Hp @ 2200 dev/dak 196 Nm @ 1400 dev/dak Perkins Motor.
Kısmet 58E 57,5 Hp @ 2100 dev/dak 230 Nm @ 1300 dev/dak Sonalika Motor
Bereket 65E 64 Hp @ 2200 dev/dak 280 Nm @ 1400 dev/dak Perkins Motor

Asıl ben Teşekkür ederim Selçuk hocam yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.,
Traktörünüz tekrardan hayırlı olsun güle güle kullanın, benim içinde bir gaza basın tamamdır.
Traktör gerçekten çok güzel öyle güzel olabilsin diye fabrikada neler yapılmadı, yarında nasipse yine Erkunt traktör fabrikasında olacağım.
Biraz bilgi güncellemesi yapayım kendime :)
teşekkürler Ercan usta evet ismim ibrahim ben 5 yıldır traktor kulanıyorum çok fazla bilgi ve tecrubem yok ben teknik bilgidende pek anlamam yani ben 240 gördüm 2.el düşünüyorum sıfır butçeyi çok zorlar takas düşünüyorum 58e yi gonul rahatlığıyla alabilir miyim

teşekkürler Ercan usta evet ismim ibrahim ben 5 yıldır traktor kulanıyorum çok fazla bilgi ve tecrubem yok ben teknik bilgidende pek anlamam yani ben 240 gördüm 2.el düşünüyorum sıfır butçeyi çok zorlar takas düşünüyorum 58e yi gonul rahatlığıyla alabilir miyim

Siz karar verdikten sonra sıkıntı yok tabi ki. 4 WD alın Kısmet 58Eyi beğendiyseniz gönül rahatlığı ile alabilirsiniz, yakın bir bölgenizde kullanan varsa hem kullanın hemde sormanız gerekenleri sorun böylece kararınızı daha rahat verirsiniz. yukarda diğer gerekenleri yazdım.

• Beğen
Tepkiler: ibo30
Siz karar verdi sıkıntı yok tabi ki. 4 WD alın Kısmet 58Eyi beğendiyseniz gönül rahatlığı ile alabilirsiniz, yakın bir bölgenizde kullanan varsa hem kullanın hemde sormanız gerekenleri sorun böylece kararınızı daha rahat verirsiniz. yukarda diğer gerekenleri yazdım.
İşte bütün sıkıntı da burda bizde ve yakın çevremizdeki koylerde hemen hemen tamamı
240 ve altı mf bu civar dağlık bölge bize 2 tane nh var başka yok komşu köyde 3 tane 54c var yardımın için teşekkürler araştırmamda başta kubota vardı şimdi erkunt oldu etraflıca bi araştırmalı ilçeye her gidişimizde biraz daha zaman var sezonuda bi alalım hayırlısı ile de

Yakıt konusunda nasıldır ?

Yakıt konusunda bu sınıfta hangi traktör olursa olsun, yolda ve ara işlerde az yakar ağır işlerde büyük ekipman kullanıldığında yakar, onun dışında yakıtta üzmez bu sınıf traktörler.

Evet var. E serisi ve E+ serilerinde standart. Lüks serisini ise ister shuttle isterseniz levyeli alabiliyorsunuz.

Maşallah Selçuk hocam artık erkuntu öğrenmişiniz artık :)

ustam ben 240 la mukayese edersek illa fazla yakarda çok fark olurmu

Yok yapacağı işle o farkı siz kapattıracaksınız. Piyasada 8+8 ve 12+12 vites seçeneği ile satılıyor 12+12 tercihi çok vites seçeneği ile daha güçlü ve kullanışlı olacaktır. 240 ile herhangi bir markanın 50-55 hp 4wd traktörü ile karşılaştırılamaz.