ABD - İran krizi

Tarihi az çok herkes biliyor , Trump in dediği gibi bizimle yüzyıllardır savaşı olmamasına rağmen 1639 kasr-ı şirin anlaşmasından bu yana , en çok zararı dokunmuş ülkelerden biridir
PKK ya doğrudan doğruya veya dolaylı destekleri bile bırakın diğer konuları milyarlarca dolar zarar verdi bize
Birçok ajanlık faaliyetleri ile ülkemizde birçok defa karışıklık çıkardı , bazı aydınların katledilmesinde doğrudan veya dolaylı olarak yer alan dost görünen ama sinsi bir şekilde düşmanlik yapan bir ülke
Suriye'de ve Irak ta kendi mezhebinden olmadıkları gerekçesiyle birçok Müslüman kanı ellerine bulaştı

He bi şey yapamazlar füzelere kafa atarız. En büyük yanılgıda bu işte bize bi şey olmaz biz adamın .... goruhhh. Artık malesef işler öyle yürümüyor, strateji, politika, uluslararası prestij birçok konu var. Adamlar bi papazı kıvrandıra kıvrandıra aldılar, onlarda böyle meydanlarda “ onların doları varsa bizimde imanımız var” diyerek yürüyolardı. Sonra soluğu Amerikada aldılar 20 dk bile muhattap olamadan geri yollandılar.
amerikaya"papazı vermiyorum" demeye dünyada birkaç ülke haricinde gücü yetmez.
döviz ve altın o arada tavan yaptı.
halbuki amerika daha kılını kıpırdamamıştı.
açık ve net;
bizim askeri olarak kafa tutabileceğimiz ülkeler belli.
ama stratejik olarak,elimizdekileri iyi değerlendirmekte,teknoloji büyük bir ordu demektir.

iran ve pkk meselesi ise;
iran kolu olan pejak,yıllarca iran tarafından açıkca beslendi.
iranın türk bölgelerinde açık açık eylem yaptırıp, sessiz kaldılar,
bununla beraber;
lojistik ve silah yardımını esirgemediler

ama sorulduğunda;
pejak bizimde düşmanımızdır, ve bir terör örgütüdür dediler.

h.ilerigiden hocamın dediği gibi.
farisilerden kurtulmuş bir iran ve onun içinde var olacak büyük türk kanadı ile bu bölgede ve dünyada söz sahibi olma şansımız,daha çok derim.

Amerika Türkiye için komunizm tehlikesi var. Rusya sizi işgal edecek diyerek korkutmaya başlamıştır.Türkiye Natoya girebilmek için askerini Kore'ye göndermek zorunda bırakılmıştır.
Natoya girdikten sonra ise Ülke içerisinde siz üretmeyin biz size her türlü yardımı yaparız. Politikacılara siz millet üzerinde hakimiyetiniz kurun ve kazanclarınızı katlayın. Bu çalışmalar neticesinde ise İsraili ilk tanıyan müslüman ülke olmuşuzdur.
Dışişlerinde çalışabilmek için hangi müzik ile hangi dans yapılır diye soru sorularak eleman alınmıştır.
Leninin, Maonu sözlerini Atatürkün sözü diye imtihanlarda sorular sorulmuştur.
Kendi yaşadığımı yazıyorum.
Yıl 1982 karayolları imtahanında sorulan soru “ Atatürk'ün sözü diye Din afyondur sözünü kompozisyon olarak sorulmuştur.”
Dev-yol, dev-sol, dhkp-c, kullanılarak en son bizim çoçuklar ihtilal yapmışlar diye 12 eylül 1980 tekrar dizayn ettiler . Çünki elleri ile hazırladıkları pkk, fetöyü devreye soktular.
Dünya için ise el kaide, taliban en son ise deaş devreye soktular. Bugünlere geldik.
Ülkemiz içerisinde ise İslam partiler tarafından savunulması gerekir diye fitne sokulmuştur.
İslam savunulmaz, yaşanılır. Dini savunmak ve yaşatmak Allah'a mahsustur.
Din kişinin iç dünyası ile alakalıdır.
Helal lokma ile eğitimli, ahlaklı, dürüst, hak, hukuk, vatan millet savunulur.

Önce millet olmalıyız. O zaman tüm dünya bizim olur.

Amerika Türkiye için komunizm tehlikesi var. Rusya sizi işgal edecek diyerek korkutmaya başlamıştır.Türkiye Natoya girebilmek için askerini Kore'ye göndermek zorunda bırakılmıştır.
Natoya girdikten sonra ise Ülke içerisinde siz üretmeyin biz size her türlü yardımı yaparız. Politikacılara siz millet üzerinde hakimiyetiniz kurun ve kazanclarınızı katlayın. Bu çalışmalar neticesinde ise İsraili ilk tanıyan müslüman ülke olmuşuzdur.
Dışişlerinde çalışabilmek için hangi müzik ile hangi dans yapılır diye soru sorularak eleman alınmıştır.
Leninin, Maonu sözlerini Atatürkün sözü diye imtihanlarda sorular sorulmuştur.
Kendi yaşadığımı yazıyorum.
Yıl 1982 karayolları imtahanında sorulan soru “ Atatürk'ün sözü diye Din afyondur sözünü kompozisyon olarak sorulmuştur.”
Dev-yol, dev-sol, dhkp-c, kullanılarak en son bizim çoçuklar ihtilal yapmışlar diye 12 eylül 1980 tekrar dizayn ettiler . Çünki elleri ile hazırladıkları pkk, fetöyü devreye soktular.
Dünya için ise el kaide, taliban en son ise deaş devreye soktular. Bugünlere geldik.
Ülkemiz içerisinde ise İslam partiler tarafından savunulması gerekir diye fitne sokulmuştur.
İslam savunulmaz, yaşanılır. Dini savunmak ve yaşatmak Allah'a mahsustur.
Din kişinin iç dünyası ile alakalıdır.
Helal lokma ile eğitimli, ahlaklı, dürüst, hak, hukuk, vatan millet savunulur.

Önce millet olmalıyız. O zaman tüm dünya bizim olur.

Din konusundaki görüşlerinize katılıyorum. Malesef son yıllarda ülkemizde din adeta siyasi bir malzeme haline geldi, insanların duyguları sömürülmeye başlandı. Bu da beraberinde ayrımcılığı getirdi. İnsanlar kendinden olmayan herkesi “ kafir, dinsiz, fetöcü, terörist” gibi kavramlarla karalamaya başladı. İktidar partisinin bilerek yürüttüğü politika buydu çünkü; kendi taban seçmeninden dahi tepkiler yükselmeye başlamıştı, onlarda kendilerinden olmayanı ötekileştirerek bu sorunu hasır altı ettiler.

Şimdi kim iki kelam etse, bu tank palet fabrikası niye satıldı? Kanal İstanbul’un amacı ne gibi sorular sorsa, iktidar kanadı direk terörist vatan haini, dinsiz olmakla suçluyor.

Bu gece ortalık karışabilir. Sanıyorum İranın etkisi altına alabildiği bölgelerde bulunan Amerikan üslerine ciddi saldırılar olacak bu gece. Amerikanın tepkisini kestiremiyorum. İranın 52 bölgesini belirledik ve bize karşı bir adım atarlarsa vuracağız diyorlar. Hava savunma sisteminin önemi burada ortaya çıkıyor. Gerçi hss olsa bile Amerikanın f22 lerini ne derece yakalayıp engelleyebilir oda soru işareti. İnşallah bu kötü senoryalar gerçekleşmez. İranıda Amerikayı da sevmiyorum ama Amerikanın bu derece istediği herşeyi yapabiliyor olmasını hazmedemiyorum. Trump denilen herif dünyanın başına bela oldu resmen.
Birde İranın topraklarında bir operasyon geeçekleştirirlerse İran İsraile füze atacak kadar ileri gider mi oda mechul. İsraili demir kubbe hava savunma sistemi var, oda nekadar başarılı olur bilinmez. İnşallah bu felaket senaryolarının hiçbirisi gerçekleşmez ama bu gece gerçekten sıkıntılı olacak gibi.

Bu gece ortalık karışabilir. Sanıyorum İranın etkisi altına alabildiği bölgelerde bulunan Amerikan üslerine ciddi saldırılar olacak bu gece. Amerikanın tepkisini kestiremiyorum. İranın 52 bölgesini belirledik ve bize karşı bir adım atarlarsa vuracağız diyorlar. Hava savunma sisteminin önemi burada ortaya çıkıyor. Gerçi hss olsa bile Amerikanın f22 lerini ne derece yakalayıp engelleyebilir oda soru işareti. İnşallah bu kötü senoryalar gerçekleşmez. İranıda Amerikayı da sevmiyorum ama Amerikanın bu derece istediği herşeyi yapabiliyor olmasını hazmedemiyorum. Trump denilen herif dünyanın başına bela oldu resmen.
Birde İranın topraklarında bir operasyon geeçekleştirirlerse İran İsraile füze atacak kadar ileri gider mi oda mechul. İsraili demir kubbe hava savunma sistemi var, oda nekadar başarılı olur bilinmez. İnşallah bu felaket senaryolarının hiçbirisi gerçekleşmez ama bu gece gerçekten sıkıntılı olacak gibi.
Yüzde yüz sizinle aynı fikirdeyim , elinize sağlık çok güzel yazmışsınız .

İran kaşınıyor arkadaşlar, durun daha adamın toprağı kurumadı.

Ne yapmaları gerekiyordu hocam. Etrafıma 30 a yakın üs kurdun, ülkemin en önemli 2. Adamını başka bir ülkede öldürdün, eyvallah ağamsın paşamsın mı diyecekti?
Bende İran aşığı ve politikalarını destekleyen biri değilim ama Amerika'nında bedel ödemesi, bedel ödemeyi öğrenmesi gerekir. İstediğimi öldürürüm, istediğim gibi davranırım rahatlığından vazgeçmesi gerekir. Ha günün sonunda tabiki İran zararlı çıkacak ama yinede İran misilleme yapmak zorundaydı. (Amerika kaybımız yok diyor bu arada)
Bugün bizim genelkurmay başkanımız başka bir ülke tarafından öldürülse tepki vermeyecek miyiz?
İstemediğimiz olaylar ama ne yazık ki bölgemizdeki amerikan oyunları bitmek bilmiyor.

Tabiki iran doğru olanı yaptı, olası bir savaşta abd askeri ölür, iranın hem askeri hemde sivilleri ölür.iran savaş istemiyoruz diyor abd de öyle .bu devirde savaşmak çılgınlık ister. Bakınız libyadaki gayrimeşru güç bize cihat ilan etmiş.arkasındada sayısız devlet var , aynı suriyedeki gibi yapayalnızız.libyadaki petrol kaliteli diyor reix .ne zaman eko.kriz olsa son bir ayda yaşadığımız gelişmeler önümüze seriliyor ve biz savaşa giriyoruz vede buna alkış tutan ülkemin güzide insanları var.bu ara ortadoğu çok karışık bizde nasibimizi alıyoruz.inşallah tek şehit vermeden dönsün yiğitlerimiz yurtlarına.