Ahır kurmak için gerekli izinler

Bizim köyde 1500 sağlır büyk baş var dan düve,buzağı bu sayıya dahil deyil küçü baş sayısı en az 2000 bin,
kimse böyle pahalı ahır yapan yok hayvan sayısına göre 10 m en 20 m boy veya 20x50 en büyüğü
yığma tuğladan kendi yapıyor öntarafı acık köşeler buzağı için biraz kapatılıyor
bankadan veya üretme çifliğneden kimse satın almaz piyasadan peşin pra alır
sonra kimse hayvanına ahırına aciz koyamıyor
pahalı ahlra verecği parayı la inek ve dana alıyor
aynı yıl kara geçiyor.
böylece kurala uygun ahır yapmak ortadan kakıyor.

Bizim köyde 1500 sağlır büyk baş var dan düve,buzağı bu sayıya dahil deyil küçü baş sayısı en az 2000 bin,
kimse böyle pahalı ahır yapan yok hayvan sayısına göre 10 m en 20 m boy veya 20x50 en büyüğü
yığma tuğladan kendi yapıyor öntarafı acık köşeler buzağı için biraz kapatılıyor
bankadan veya üretme çifliğneden kimse satın almaz piyasadan peşin pra alır
sonra kimse hayvanına ahırına aciz koyamıyor
pahalı ahlra verecği parayı la inek ve dana alıyor
aynı yıl kara geçiyor.
böylece kurala uygun ahır yapmak ortadan kakıyor.
Bu yzdıklarım küçük aile işletmeleri içindir.
bir de yerli ırk bakanlar var ahır ypmiyor yaz kış dışarıda 300 ve 500 bakan var ,masraf nerdeyse sıfır.

• Beğen
Tepkiler: ismail_17
Betona, demire, inşaat para yatırılır mı? Aklınızı kullanın, bunlara vereceğim parayla hayvan satın alırısın ilk yıl kara geçersin. Parayı kazandıracak olan hayvandır.
Yağmura, kara karşı üstü ve hakim rüzgarlara açık yönü yarı kapalı sundurma yeterli.
Yemi, taze suyu devamlı önünde, hayvanları açık gezinme alanı ve yapay merada da oldumu al sana mis gibi bir hayvancılık.

Betona, demire, inşaat para yatırılır mı? Aklınızı kullanın, bunlara vereceğim parayla hayvan satın alırısın ilk yıl kara geçersin. Parayı kazandıracak olan hayvandır.
Yağmura, kara karşı üstü ve hakim rüzgarlara açık yönü yarı kapalı sundurma yeterli.
Yemi, taze suyu devamlı önünde, hayvanları açık gezinme alanı ve yapay merada da oldumu al sana mis gibi bir hayvancılık.

Murat Bey merhaba. Her yer Muğla gibi değil. Fırtınası var karı var sıcağı var soğuğu var. Sundurmayı kaça mal edeceksiniz? Çok mu ucuz olacak? Benim arazim Kırklarelide. O bölgede soğuk popo keser rüzgarı bitmez. Hava durumunda duyarız ya hani Balkanlardan gelen soğuk hava dalgası yurda girdi. Ha işte o hava dalgası benim üstümden geçip Türkiye'ye gelecek.

Linkte Kırklareli'de sundurma yapmış vatandaş 19. dakikadan itibaren seyredin. 12.5 x 12.5m ölçüleri 156m2 yapıyor 15 bin tl ye mal etmiş. M2 si 100Tl. 1000 metre kapatsa 100 bin lira. Sundurma olarak sizce ekonomik mi? Ben bunu çelikten bu fiyata rüzgar yükü kar yükü hesaplanmış şekilde yaptırabiliyorum.

Maliyetler insanların yaşadığı şehir ile ve satın alınacak ürünün miktarı ile ilgili çok değişken. En son kurban bayramında Edirnedeydim kutu profil 4800tl ton. İstanbulda 3500tl ton. 10 ton satın aldığımda 35000tl ödüyorum nakliye 1000tl civarı tutuyor. Uzak ilde yaşayan insanın 48000 tl ye mal ettiğini ben 36000tl ye mal edebiliyorum. Umarım anlatabilmişimdir.

Gökhan bey projenizin görsellerini paylasma şansınız var mı? Bizde düşünüyoruz benzer bir proje onun için sordum. Okuduğum kadarıyla baya bilinçli yürütüyorsunuz aşama aşama .

Henüz başlamadık adım adım paylaşımda bulunacağım. Önümüzdeki ay tel örgüyü halledeceğiz. 38.500m2 kendimiz çevireceğiz. Allah yardımcımız olsun. Sonrasında adım adım ilerlenecek hata yapmamak lazım maliyet ve projede.

1000 metrekare yeri 100 bin liraya mal edersen bence bedava 30x30 yapsan 50 cm beton atsan Bi çok parayı o yer zaten ahır yatırı mı maalesef ve maalesef çok pahalı

30x30 yapsan 50 cm beton neyin hesabını yaptın bilmiyorum. 80x12 sadece direklerin dikileceği yer komple betonlansa 50cm derinlik 30cm genişlik şeklinde 184 metre dikdörtgen yapılacak toplam 28m3 beton gidiyor beton maliyeti 5600tl. Küçükbaş olacağı için ağılın içi toprak olacak.

Beton hesabını yapabilirsin : http://www.sayili.com.tr/hesaplama.htm

Üstten görünüm bu şekilde.

40626