Akplas boru nasıldır? Kullanan var mı?

25.05.2016
3,693
3,486
27
Niğde

110 luk yağmurlama borusu alacağım, akplas ve arılı dan fiyat aldım. Yalnız basınçlı sulama yapmayacağım normal şekilde su pompadan gelip sıkıştırma olmadan borunun ağzından dökülecek.

Akplas 5 metre 42 lira, 6 metre 48 lira
Arılı 5 metre 60 lira, 6 metre 70 lira.

Akplas ı şu şartlarda tavsiye edermisiniz?

110 luk yağmurlama borusu alacağım, akplas ve arılı dan fiyat aldım. Yalnız basınçlı sulama yapmayacağım normal şekilde su pompadan gelip sıkıştırma olmadan borunun ağzından dökülecek.

Akplas 5 metre 42 lira, 6 metre 48 lira
Arılı 5 metre 60 lira, 6 metre 70 lira.

Akplas ı şu şartlarda tavsiye edermisiniz?
Basınçlı sulama yapmayacaksın elmas, ırmak, Göksu ardent , bunlarada bak daha ucuz panplas geçen sene 36 TL 5 metresi idi sizin orada patatesden çıkma ikinci el ucuz bulursun bekle acelen yoksa

Basınçlı sulama yapmayacaksan iyi yoksa özellikle rampa yerde basınç yapınca kafaları siyiriyor akplas, bu yıl alınan panplas zaten tamamen hatalı bıçak kesmiş gibi ortadan kopuyor ilçemizde alanlar hep şikayetçi, arılı 1995 ten beri kullanıyoruz hiç sıkıntı çıkarmadı

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı

Basınçlı sulama yapmayacaksan iyi yoksa özellikle rampa yerde basınç yapınca kafaları siyiriyor akplas, bu yıl alınan panplas zaten tamamen hatalı bıçak kesmiş gibi ortadan kopuyor ilçemizde alanlar hep şikayetçi, arılı 1995 ten beri kullanıyoruz hiç sıkıntı çıkarmadı

Katılmıyorum görüşlerinize
Panplast ılgın akplas bunlar gayet sağlam ve garantili borular
doğru arılı bende uzun yıllardır kullanıyorum binlerce borumun yarısıda akplas ve pan a ait hiç bir problem yaşamadım

Katılmıyorum görüşlerinize
Panplast ılgın akplas bunlar gayet sağlam ve garantili borular
doğru arılı bende uzun yıllardır kullanıyorum binlerce borumun yarısıda akplas ve pan a ait hiç bir problem yaşamadım
Hocam bölgemizde satılan 6000 civarı boru hatalı cıktı 140 lik 160 lik boru alanların özellikle pancar kooperatifinden panpalst borular kafalarda birşey yok lakin orta kısımlardan bıçak kesmiş gibi kopuyor firmaya şikayette bulundular yenisi ile değişim yaptı firma ancak yinede hala kopanlar var ama önceki kadar değil bence boruların atü kalınlıkları yetersiz

Akplas boru kullanıyoruz, memnunuz, yakın mesafede 30 kelebek tabancaya kadar rahat taşıyor.Boru etleri orta kalınlıkta taşıması rahat oluyor. Erhas ve Arılı kullananlarda var, kalın etli boruları var.
Sulama hattında basıncın nerede yüksek olduğuna dikkat etmek gerekir, pompa çıkışı 5 lik,100 lük salyangozda, alıcı 110 luk kullanılır, 100 lük boru 100 metre civarı döşenir, rekorla düşürücü takılır, 100 metre 90 lık, tekrar düşürücü ile normal boruya geçilir, 100 lük basınçlı vanadan 100 lük borularla kelebek tabancaların T lerine kadar 100 lük boruyla gidilir T lere düşürücü takılır, duruma göre ayarlarsınız.
Kafaların atmasını engellemek amacıyla 2-3 cm uzunluğunda vida Tangit yapıştırıcı da sürülerek, karşılıklı 2 vida veya 3 vida olacak şekilde kafalar boruya vidalanır.
Ortadan kopan borulara ek parçası olur, sadece yapıştırma yetmiyor, zamanla yapıştırıcı özelliğini kaybedebiliyor, vida atılırsa kesin çözüm olur.

Akplas boru kullanıyoruz, memnunuz, yakın mesafede 30 kelebek tabancaya kadar rahat taşıyor.Boru etleri orta kalınlıkta taşıması rahat oluyor. Erhas ve Arılı kullananlarda var, kalın etli boruları var.
Sulama hattında basıncın nerede yüksek olduğuna dikkat etmek gerekir, pompa çıkışı 5 lik,100 lük salyangozda, alıcı 110 luk kullanılır, 100 lük boru 100 metre civarı döşenir, rekorla düşürücü takılır, 100 metre 90 lık, tekrar düşürücü ile normal boruya geçilir, 100 lük basınçlı vanadan 100 lük borularla kelebek tabancaların T lerine kadar 100 lük boruyla gidilir T lere düşürücü takılır, duruma göre ayarlarsınız.
Kafaların atmasını engellemek amacıyla 2-3 cm uzunluğunda vida Tangit yapıştırıcı da sürülerek, karşılıklı 2 vida veya 3 vida olacak şekilde kafalar boruya vidalanır.
Ortadan kopan borulara ek parçası olur, sadece yapıştırma yetmiyor, zamanla yapıştırıcı özelliğini kaybedebiliyor, vida atılırsa kesin çözüm olur.

Teşekkürler hocam detaylı yorumunuz için. :)

iyi imal edilmiş boru kafa atmaz akmaz kokmaz kalıte düşükse her sıkıntı olur talkıt le vidayla ugraşacak zamanmı
alırken secmek en dogrusu form da bu konuda işe yarıyor illakı kllanıcı yorumu olacak ama kullanmayan yanıltıcı yorum lütfen yapmasın
konya malları arasında erhas ı tek gecerım cok saglam
arılı ile akona da fena degıl bunun yanında son yıllarda mantar gıbı marka türedı bu da ıyı markaların fıyat şişirmesine engel oluyor netıcede
ege yıldız hala uretıyorsa bırıncı tercıhım olur
yaşadıgım olumsuzluklar
erudırıp 160 lık 6 atu hafıf rampa yukarı basarken devamlı aynı erden kafa attı yerıne yedek de tuttugm panplast 5 at den 5 tane koydum o patlamadı ne hıkmetse
ama panplast 125 lık ve 75 lıkler sıkıntılı 75 lık hat degısecekse hııııcccc tavsıye etmam 125 lık tekmeyle bır bırıne gırıyor sokerken resmen levye kullanıyorum

Sulama borusunda Arılı ve Ege Yıldız üzerine boru tanımam başka borular ile birbirlerine girerken uyumları olsun, sıcakta kendilerini salma, sağlamlık gibi bakımlardan en kaliteli borulardır. Ve bu zamana kadar hep arılı marka kullandık fiskesinden tut tıpasına kadar daha hiçbir sıkıntılarını görmedik. Akplasa gelincede kullananlarda var tarlalarda görüyorum böyle çatladıklarını patladıklarını görmedim ve sende zaten aşırı basınçlı kullanmayacakmışın bu yüzden ekonomik olması daha mantıklı Akplast al aradaki 800 tl farka düşürücü, dirsek, fiske takımı alırsın

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı